Aktuality

sobota 10. květen

Týden pro maminky

 • OS Jeden strom
 • Školka

Uplynulý týden (od 5.5.) jsme věnovali maminkám, které mají 11.5.svátek. Dodělali jsme pro ně krásné keramické květináčky se srdíčky a osázeli je rozmarýnem. Navštívili jsme povedený program v Národopisném muzeu O madonách, maminkách. Povídali jsme si o svatbě, rodičovství, příbuzenských vztazích. Děti pomocí figurek sestavovali velkou rodinu s mámou, tátou, dětmi, babičkami, dědečky, tetami, bratranci apod. Seznámili jsme se s významem slova matka, kde všude se s ním můžeme potkat, tak například matka boží, matka jako včelí samička, matka země, matka příroda, matka jako závit ke šroubu. Na závěr jsme ve výtvarné dílně malovali obrázky, někdo ztvárnil svou rodinu, jiní dali přednost Panně Marii s Ježíškem. Obrázky se moc povedly a my si je, v barevných rámech, pyšně odnášeli domů. Maminkám jsme věnovali i jedno odpoledne, kdy se sešly na Bohyni matce v Jednom stromě, a společně namalovali krásný obraz velikého stromu. Děti jim zatím připravily na zahradě malé, zdravé pohoštění. Téma Dne matek jsme zakončili povídáním o maminkách, o tom, jaké jsou, co všechno mají na starosti, čím nám dělají radost a čím zase my jim. A i když se na nás někdy zlobí, víme, že nás pořád moc milují…
KOUKNĚTE NA FOTKY:
První májový týden

neděle 04. květen

PLÁN ŠKOLKY JEDEN STROM OD 5.5. do 9.5. 2014

 • Školka

PLÁN ŠKOLKY JEDEN STROM OD 5.5. DO 9.5. 2014

 TÉMA: Vyrábíme dárky pro maminky, hrajeme si…

 

 Uplynulý týden (od 28.4.) jsme jsme měli celkem pestrý. V pondělí jsme byli na velké procházce kolem školky, pozorovali jsme přírodu a učili jsme se být k ní všímaví. Hledali jsme různé rostliny a živočichy, některé jsme už znali, jiné pro nás byli nové. V úterý jsme navštívili divadlo Ponec s představením na motivy Malého prince. Pro většinu z nás to bylo něco úplně nového, s čím jsme se dosud nesetkali, ale evidentně nás to zaujalo. Hlavně závěrečná dílna, kde jsme si mohli na pódiu sami vyzkoušet výrazový tanec, který jsme si užívali a vůbec jsme se nestyděli. Ve středu jsme oslavili svátek čarodějnic velkým rejem v kostýmech, tancovali jsme jako o život, házeli jsme bramborou, létali na koštětech, lovili pusou sladké hady. Ve čtvrtek bylo volno a v pátek jsme si sami vařili zeleninovou polévku a jahodové knedlíky. Oslavili jsme Borkovy narozeniny, hráli jsme si a užívali krásného jara.

 

Následující týden si budeme ještě hrát a dokončíme dárky pro maminky. Předškoláci začnou s výrobou věcí na rozloučení předškoláků. Pojedeme do Národopisného muzea na program O maminkách.

 

Cíl: Dárky pro maminky ke Dni matek

 

 PONDĚLÍ – 17h Kořenová rada

 ÚTERÝ –   Národopisné muzeum – „O madonách, o maminkách“

                        „Bohyně matka“ – akce pro maminky

                          sportovky

STŘEDA –      angličtina a šaškárničky

ČTVRTEK –                ZAVŘENO

PÁTEK –                         ZAVŘENO

 

 Krásný, slunečný týden vám všem přeje….tým Jednoho stromu

 

neděle 04. květen

Jídelníček na týden 5.5. – 9.5. 2014

 • Rarášci
 • Školka

JÍDELNÍČEK 35

5.5. – 9.5. 2014

 

 

Pondělí:    

Svačina:  chléb s Žervé s ředkvičkami, zelenina

Oběd:     Čočková polévka

               Bramborové knedlíky plněné uzeným masem, kysané zelí

Svačina:  veka s máslem sypaná směsí opražených semínek, zelenina

                           

Úterý:        

Svačina:  „chlupatý“ kváskový chléb, zelenina – Rarášci

               „v batůžku od maminky“ – Školkáči

Oběd:     Pórková polévka s vejcem

               Cikánská hovězí pečeně, dušená rýže

Svačina:  vánočka, bílá káva, ovoce

 

Středa:      

Svačina:  chléb s máslem a dětskou šunkou, zelenina

Oběd:     Česneková polévka

               Bratislavské plecko, houskové knedlíky

Svačina:  ovesná kaše sypaná skořicovým cukrem, ovoce

                           

Čtvrtek:     

 

                                      Státní svátek

                                                                          

Pátek:                                    

                             

                                      Sanitární  den

 

Každý den je pro děti k dispozici  slazený i neslazený ovocný čaj, mléko, balená voda nebo voda se sirupem.

 

neděle 04. květen

Dračí školka v přírodě

 • OS Jeden strom
 • Rarášci

Kdybych vyprávěla o právě skončící školce v přírodě Rarášků, vyprávěla bych o:

… tom, jak by v jídelně neslyšel člověk spadnout ne jeden ale ani deset špendlíků

…tom, že ve chvíli, kdy člověk zmíral touhou po kávě, naprosto spolehlivě našel na displeji ERROR 06

…tom, že i párek k snídani se dá pojmout s úsměvem

…tom, že ráno nás nebudili ptáci ale štěbetání dětí

…tom, že spadnout do potoka, kde je 5 centimetrů vody jde tak, že převléknout se musíte celí

…tom, že i když děti v noci padají z postele a zřejmě se jim zdají divoké sny Maxipsa Fíka, už ráno se evidentně většina těší na další dračí den.

Ale hlavně bych vyprávěla o výborné náladě a napojení všech zúčastněných po všechny tři dny. O tom, že si to děti (alespoň z pohledu nás dospělých) velice užívaly a řvaly na sebe jako draci několikrát za den. Že se do všeho vrhaly s nadšením sobě vlastním a samozřejmě pak na dotaz rodičů..“tak co jste dnes podnikaly“ odpověděly, že NIC!:-) Taky o tom, že rodičům ve chvíli, kdy nám předávali děti a čekaly je zhruba 3 hodiny volna, svítily oči a naprosto pohodově si pak dokázali ty chvíle užít buď sami nebo se svým protějškem. O večerech, kdy se sedělo, vyprávělo, velmi decentně ochutnávalo víno a Tullamore. A kdy jsme se všichni nakonec usnesli na tom, že jsme báječní rodiče a máme ještě báječnější děti!!!:-)) A hlavně o tom, jak slyšíte, že si rodiče mezi sebou domlouvají další setkání…Prostě tam sakra muselo být něco, proč má člověk pocit, že při loučení, i když se pozítří zase uvidíme, má tomu druhému podat ruku, obejmout nebo lípnout pusu na tvář. A tetelí se, když slyší… tak za rok zase tady!

Tak jo, tak za rok zase na YDYKSEB … tedy vlastně na ECINOVALS! :-)

p.s. A moc díky za vaše díky!  

1.den – oheň, pálení čarodějnice

2.den – voda, Maříž

3. den – země, muzeum samorostů, bunkry, dračí rej

4. den – závěrečné loučení

 

neděle 04. květen

Čarodejnice u Rarášků

 • OS Jeden strom
 • Rarášci

Začátkem týdne jsme využili krásného počasí a pokračovali v hledání života v trávě, pozorováním mravenců, broučků, motýlů a jiné „hmyzí havěti“. V úterý si někteří vyrobili čarodějnický klobouk, aby mohli druhý den na Čarodějnickém reji zazářit :) . Ale myslím si, že většina z nás se už nemohla dočkat středy. Dne odjezdu na školku v přírodě, kam většina Rarášků se svými rodiči a případně i sourozenci odjeli. Zbylí rarášci se ve středu přidali ke svým starším kamarádům a užili si čarodějnický rej. Tančili jsme jak o život, létali na koštěti, házeli bramborou a tak vůbec jsme si užívali. V pátek se z nás stali kuchtíci, přidali jsme se opět ke školkáčům, kterým jsme pomáhali v kuchyni – škrábali jsme mrkev do polévky a uváleli jsme si tvarohové knedlíky, které nám moooc chutnali. Na zahradě nás čekala namáhavá práce – vyčistit kotce morčatům a Chloupkovi, ale jsme šikovní a pracovití, tak jsme i tento úkol zvládli….a ještě to není vše. Přivítali jsme nového Raráška Adámka s asistentkou Aničkou, kteří budou docházet ve středu a v pátek. Tak vítejte, doufám, že se vám v Jednom Stromě bude líbit :)

sobota 03. květen

Jedeme do Národopisného muzea

 • OS Jeden strom
 • Školka

V úterý 6.5. jedou děti ze školky Jednoho stromu do Národopisného muzea na program lektorského oddělení O madonách, maminkách. Sraz na nádraží v Černošicích v 8,10, návrat 12,41 tamtéž. Děti budou mít s sebou batůžek s pitím a svačinou, pláštěnku, kapesníky a 50 Kč.

pátek 02. květen

Střední pedagogická škola Beroun na Dvorečku

 • Lesní MŠ Na dvorečku
 • OS Jeden strom

Ve čtvrtek 24.4. navštívili naši Lesní školku na Dvorečku studenti Střední pedagogické školy z Berouna.  Přišli se seznámit s provozem, časovým harmonogramem a metodami práce v naší lesní školce. S dětmi si hráli, prokázali zručnost při skládání stolů, seznámili se s našimi zvířaty a užili si celé dopoledne aktivně a s radostí. Vzhledem k tomu, že naše kolegyně Markéta Křístková je jejich pedagogem, dá se očekávat, že se se studenty budeme potkávat častěji. A kdo ví, třeba se někdo z nich v budoucnu stane naším dalším kolegou.

Střední pedagogická škola Beroun na Dvorečku

pátek 02. květen

Čarodějný týden v Jednom stromě

 • OS Jeden strom
 • Školka

Týden od 28. dubna byl v Jednom stromě celkem pestrý. V pondělí jsme byli na velké procházce kolem školky, pozorovali jsme přírodu a učili jsme se být k ní všímaví. Hledali jsme různé rostliny a živočichy, některé jsme už znali, jiné pro nás byli nové. V úterý jsme navštívili divadlo Ponec s představením na motivy Malého prince. Pro většinu z nás to bylo něco úplně nového, s čím jsme se dosud nesetkali, ale evidentně nás to zaujalo. Hlavně závěrečná dílna, kde jsme si mohli na pódiu sami vyzkoušet výrazový tanec, který jsme si užívali, a vůbec jsme se nestyděli. Ve středu jsme oslavili svátek čarodějnic velkým rejem v kostýmech, tancovali jsme jako o život, házeli jsme bramborou, létali na košťatech, lovili pusou sladké hady. Ve čtvrtek bylo volno a v pátek jsme si sami vařili zeleninovou polévku a jahodové knedlíky. Oslavili jsme Borkovy narozeniny, hráli jsme si a užívali krásného jara.

Čarodějný týden

 

neděle 27. duben

PLÁN ŠKOLKY JEDEN STROM OD 28.4. DO 2.5. 2014

 • Školka

PLÁN ŠKOLKY JEDEN STROM OD 28.4. DO 2.5. 2014

 

TÉMA: Umíme si hrát

 

Uplynulý týden (od 21.4.) jsme si chtěli, po Velikonocích, trochu odpočinout a tak jsme dělali to, co máme nejraději, hráli jsme si. Venku bylo krásně, sluníčko hřálo a my si ho naplno užívali při pobytu venku. V úterý na procházce po okolí školky nám padla do oka louka plná pampelišek. Všichni, holky i kluci, jsme spontánně zasedli do vysoké trávy a pletli jsme jarní žluté věnečky. Ve středu a v pátek jsme vyráběli dárečky pro maminky ke Dni matek, a relaxovali jsme při tom na naší zahradě, lezením po stromech, kutáním v zemi, na houpačkách, trampolíně. Ve čtvrtek jsme podnikli výpravu k Černošickému potoku. Plně jsme využili členitý terén, lezli do kopce, z kopce, přes potok i skrz něj. Někteří se v něm částečně namočili, ale s tím se tak nějak počítalo, bylo nádherně, tak nám mokré oblečení zas až tak nevadilo. Objevovali jsme krásy a poklady lesa, viděli jsme třeba koniklec, slepýše či jednu zachovalou, mechem obrostlou botu. U potoka se nám moc líbilo, a i když jsme se vrátili dost utrmácení, chceme se zase brzy na tohle místo vrátit…

 

Následující týden si budeme ještě hrát, užívat si přírody a připravovat dárek pro maminky k jejich svátku. V úterý pojedeme do divadla Ponec na interaktivní představení na motivy Malého prince.

 

Cíl: Užívat si jarní přírodu, učit se pozorovat

        Výroba dárečků pro maminky

 

 ÚTERÝ –     divadlo Ponec – „Třiačtyřicet slunce západů“

                        dvojité sportovky – náhrada za nemoc Petry

STŘEDA –    angličtina a šaškárničky

ČTVRTEK – ZAVŘENO– státní svátek

 

 Slunečný týden, klid a dobrou náladu vám všem přeje….tým Jednoho stromu

sobota 26. duben

Jídelníček na týden 28.4. – 2.5. 2014

 • Rarášci
 • Školka

JÍDELNÍČEK 34

28.4. – 2.5.2014

 

 

 

Pondělí: 

Svačina:  chléb s tofu pomazánkou, zelenina

Oběd:     Zeleninová polévka s pohankou

               Přírodní hovězí pečeně, baby karotka, vařené brambory

Svačina:  francouzská bageta s Lučinou sypaná pažitkou, zelenina

                                          

Úterý: 

Svačina:  rohlík s medovým máslem, ovoce – Rarášci

                „v batůžku od maminky“ – Školkáči

Oběd:     Slepičí vývar s kapáním

               Debrecínský guláš, houskové knedlíky

Svačina:  dřevorubecký chléb s tvarohovou pomazánkou, zelenina

 

Středa: 

Svačina:  chléb z podmáslí s máslem sypaný směsí Gomasio, zelenina

Oběd:     Italská polévka s bazalkou

               Pečená kuřecí stehna, bramborová kaše, kompot

Svačina:  žitný chléb s máslem s Mozzarellou, zelenina

 

Čtvrtek:                

    

Státní svátek

                                              

Pátek: 

Svačina:  chléb s čerstvým sýrem s francouzskými bylinkami, zelenina

Oběd:      Bramborová polévka

                Tvarohové knedlíky s jahodami a zakysanou smetanou

Svačina:   rýžový chlebíček s máslem a zeleninou     

            

Každý den je pro děti k dispozici  slazený i neslazený ovocný čaj, mléko, balená voda nebo voda se sirupem.

 

111. stránka z celkem 112« První...102030...108109110111112