Aktuality

pátek 16. leden

Netopýří týden v přípravce

 • Škola

Týden jsme začali výletem do Srbska, šli jsme do jeskyní, kde je zimoviště netopýrů. Děti dokázaly dodržet daná pravidla, byly potichu a snažily se být velmi ohleduplní. Jen ta chůze potichu moc nešla. Dupaly jako stádo slonů – netopýry to naštěstí nechalo chladnými a spící! Pondělní výlet byl natolik zajímavý, že nás téma „netopýrů“ doprovázelo celým zbytkem týdne. Vytvořili jsme si plakát, na který jsme shrnuli naše poznatky o netopýrech, vyráběli jsme vlastní netopýry, zkusili jsme si, jak je těžké pohybovat se poslepu a spoléhat se jen na sluch a v neposlední řadě jsme si hráli na netopýří potravu a snažili se vyhnout hladovým netopýrům. Krom netopýrů jsme však mysleli i na ptáčky a na zimu, která snad letos přijde – vyráběli jsme ptačí krmítka ze šišek. Hotová krmítka máme dobře schovaná na horší časy. Aby toho nebylo málo, nezapomněli jsme věnovat trochu toho času časopisu Včelička. Nezapomněli jsme ani na naše zvířátka, společnými silami jsme jim dali novou podestýlku, zrní, seno a trochu pohlazení!

Koukněte na fotky: Netopýří týden

neděle 11. leden

Co Rarášci našli pod stromečkem a co se dělo potom…

 • Rarášci
 • Školka

Tak to vám povím, naši milí, takový týden jako právě končící, bych chtěl zažít každý! :-) U Rarášků Tříkrálový týden a co se dělo potom… Sestával se ze tří důležitých událostí. Tak za prvé (chronologicky, ne podle důležitosti!) jsme v pondělí objevili pod stromečkem veliký dárek. Tedy musím říct, že jsem doufala, že se děti pustí do rozbalování a bude se jim snad líbit. No děti se na dárek přímo vrhly, balicí papír létal vzduchem. A pak si nadšeně hrály, stavěly, vymýšlely nové a nové možnosti… byly tu ze stavebnice postele, letadla, kterými jsme letěly každý tedy jinam a za něčím jiným (Justýnka upřednostnila hrochy, Toník žirafy atd.), vlak, kterým jsme na povel Laury jely nejdřív do Brna a pak do Bratislavy. Největším koumákem se zdál být Jeremiáš, kterého napadalo spoustu nových možností, jak konstrukčně letadlo upravit. Ale velkou odměnou pro nás a hlavně také pro vás všechny, kteří jste přispěli na koupi stavebnice nechť je fakt, že způsobila každodenní radost, ba až nadšení. V pondělí si tedy děti hrály spořádaně a v klidu. Pravda, postupem času se hra mírně měnila, až… (koukněte na fotky a zavalenou Terezku). No a taky se koukněte, že si dokázaly vyhrát i paní učitelky :-)

Druhou zásadní událostí byli Tři králové. Věděli jsme, jak se jmenují, kam přišli a proč. A tak jsme se navlékli do bílých plášťů, vyrobili si koruny a dokonce i Rarášci vyrazili vstříc koledě a přání všeho dobrého v novém roce. Byli fakt rozkošní, tempo jsme tedy měli opravdu zběsilé, ale do cíle jsme statečně dorazili všichni a to se ctí (a špinaví a hladoví) :-)

No a ve středu k nám poprvé přišel Matěj. Je to malý hodný kluk, taková kopie bráchy Adama. Neplakal ani vteřinu, první den byl hodný miláček, druhý rozkoukaný miláček a třetí neřízená miláčková střela. Užíval si to jaksepatří a do rarašího kolektivu zaplul okamžitě a to jsme moc rádi!

No a mimoto jsme koumaly, proč nám vánoční smrček během vánočních prázdnin tak opadal, hodně jsme si povídali o dárcích od Ježíška, vyrobili si na komín zasněžený strom a tím pak sníh i přivolali a v pátek jsme si stačili upéct Tříkrálové hvězdy… no řekněte….:-)

Na fotky koukněte zde:U Rarášků Tříkrálový týden

neděle 11. leden

Vánoční besídka Rarášků

 • Rarášci

Fotky: Vánoční besídka

neděle 11. leden

Výlet do muzea Karlova mostu

 • OS Jeden strom
 • Rarášci
 • Škola

Závěr roku jsme si zpestřili tradičním výletem do muzea, kde jsme se podívali na betlémy a pak jsme vyrazili na plavbu po Vltavě! Holčičky si to užily jednoznačně nejvíc, kapitán se jim opravdu líbil! :-)  

Koukněte na fotky: Výlet do muzea Karlova mostu

neděle 11. leden

První týden v novém roce – týden ve znamení Tří králů

 • OS Jeden strom
 • Školka

Poprvé v novém roce jsme se sešli v pondělí 5.ledna. Bylo hodně povídání o vánocích a o dárcích, o Novém roce a o přáních, které jsme chtěli popřát našim blízkým.

 Tento týden byl také ve znamení tří králů. A tak jsme oprášili  naše vědomosti a dali jsme všichni společně dohromady  jejich jména a hlavně koledu My tři králové jdeme k vám. A to úplně celou. Dokonce i děti si na všechno krásně vzpomněly!

 Vyrobili  jsme si krásné koruny, oblékli bíle hábity a vykročili koledovat v našem okolí. To bylo Kašparů, Melicharů a Baltazarů! Dorazili jsme k Zahradníkům a s písní na rtech vkročili na zahradu. Přivítala nás Kamila, která si zazpívala s námi a pak nám nabídla něco dobrého na zub. Pak jsme se vydali směrem k lávce, kde už na nás čekala paní Šmelhausová. Ta se na nás a na naší koledu moc těšila a v košíku už měla nachystanou dobrou čokoládičku pro každého z nás. Moc se nám líbil její  starý dům a tak jsme si ho prohlédli ještě ze všech stran.

A protože náš kamarád Matyáš byl nemocný, vyrazili jsme navštívit i jeho. Určitě byl moc rád a taky nás obdaroval koledou. Pak už jsme se vraceli do školky a samozřejmě jsme nezapomněli zastavit  se ještě u Vacků. Všude, kde jsme se zastavili jsme po sobě zanechali zprávu na dveřích: K+M+B 2015

 Ve středu nás čekal dobrodružný výlet do Národní galerie na Pražském hradě na pořad O třech králích, kde jsme si vše ještě lépe zopakovali a stali se z nás “odborníci”.

Ve čtvrtek jsme se proměnili v přírodovědné průzkumníky a zkoumali jsme u řeky bobří okusy a nory. Pekli jsme tříkrálové hvězdy a přáli jsme si,jaký chceme mít rok 2015. A v pátek jsme si užívali sportovních vánočních dárků, řádili jsme na žíněnkách jako diví, postavili jsme si opičí dráhu a probíhali jí až do omrzení. Trénovali jsme skoky, stojky, kotrmelce a měli čistou radost z pohybu.

KOUKNĚTE NA FOTKY:  První lednový týden – Tři králové

Příští týden si budeme hrát. Navštíví nás divadlo Vojty Vrtka, předškoláci pojedou s Álou do Chuchle na běžky, provětráme vánoční dárky – vytáhneme na procházku pozorovací lupy a nožíky.

ÚTERÝ –      divadlo Vojty Vrtka Velká cirkusová pohádka 11,00

STŘEDA –    14,30 angličtina

ČTVRTEK - předškoláci na běžkách

                        14,30 angličtina

                        15 – 17 keramika 

 

Spokojený týden a dobrý začátek nového roku vám všem přeje….tým Jednoho stromu

 

 

pátek 09. leden

Novoroční týden v přípravce

 • Škola

V novém roce jsme se sešli skoro v plném počtu a hned jsme začali krásnou prací, vyráběním novoročenek, snad se vám všem líbili. Úterý bylo samozřejmě věnováno třem králům. Vyrazili jsme tedy na koledu, děti nejdříve trochu otálely, ale když zjistili, že jít koledovat znamená dostat něco dobrého, tak chtěly jít úplně všude – takže jsme navštívili cukrárnu, slunečnici, květinářství a padl i návrh jít koledovat do hospody :-) . Šli jsme zazpívat i na úřad.

Protože se zima stále ne a ne přihlásit v plné síle, rozhodli jsme se vyrazit na nedaleké hřiště a pořádně si ještě užít všemožného lezení, houpání a klouzání, skákání a točení, než nám všechno zapadá sněhem. Jako včeličky jsme pilně pracovali na dosud nevyplněných stránkách Včeliček a jiných předškolních přípravách. V rámci povánočního úklidu jsme se společně vrhli na odzdobování vánoční výzdoby. S Vánoci jsme se tedy rozloučili, ale přivítali jsme mezi sebe nového kamaráda. Je chlupatý, má dlouhé uši a je to králičiče, takže dostala jméno paní Oušková.

 Koukněte na fotky:  

Tři králové

Novoroční týden

středa 31. prosinec

Rozloučení s rokem 2014

 • OS Jeden strom
 • Školka

Týden od 15. – 19.12. – přípravy vrcholí!

V tomto týdnu zažíváme největší frmol. Přípravy vrcholí a protože všichni, děti i

učitelky, chceme , aby se nám všechno povedlo, snažíme se a vzájemně se

podporujeme. Díky tomu je nervozita menší, než v předchozích letech.

Dárky pro rodiče jsou už zabaleny, cukroví napečeno, stromeček ozdoben. Teď

už jen domazlit tu naši besídku. Děti si všechno krásně pamatují, písničky,

básničky i scénky. Máme z toho moc dobrý pocit.

Ale to už se blíží středa – Den D. Poslední přípravy, poslední

zkoušky…dolaďování kostýmů. Blíží se 17.hodina. Mačkáme se v malé kanceláři a

čekáme na znamení. Procházíme mezi davem rodičů a prarodičů, kteří se

netrpělivě těší. Po úvodním slovu a tónech se dostáváme na podium. Zpíváme,

povídáme a předvádíme to nejlepší ze sebe. Při pohledu do hlediště pozorujeme

nadšení a dojetí. Besídka se povedla! Ještě malá úklona a honem za maminkou!

Dole nás čeká rozsvícený stromeček a dárky pod ním, také koledy a svařený

džus. Vypadá to, že se nám to tento rok zase povedlo! Všichni se rozcházejí domů

spokojeni.

Následující dny si užíváme dárečků, které jsme pod stromečkem našli. Na

čtvrteční procházce jsme si vyzkoušeli nové lupy. Ve školce jsme si pak užívali

nových žíněnek a konečně se dostalo i na holčičky – zbrusu nový kočárek!

A pak nás čekal náš poslední společný výlet, tradiční návštěva Muzea betlémů a

výlet lodí po Vltavě. Bylo to dojemné, veselé a vánoční…

A protože se blíží vánoce i u nás v domovech, nezbývá, než si popřát krásný čas

plný očekávání hlavně těch nejmenších. A proto bychom vám chtěli popřát co

nejméně shonu a shánění, ale o to více toho vánočního kouzla, které umíme

prožívat právě díky těm našim nejmenším. Kouzlo, při kterém se sami můžeme

vrátit do dětství a znovu ho aspoň částečně prožívat.

 

Děkujeme, že jste rok 2014 strávili s námi….

 

POSLEDNÍ LETOŠNÍ FOTKY NAJDETE ZDE: 

Muzeum betlémů a výlet lodí po Vltavě

Poslední adventní týden

 

 

pátek 26. prosinec

Přání z Jednoho stromu

 • OS Jeden strom

Vážení rodiče, přátelé, známí!
jsou před námi Vánoce a konec roku 2014.
Organizace Jeden strom má za sebou v tomto roce mnoho změn- otevřeli jsme další třídu naší lesní školky, přípravku školy, stali jsme se zapsaným ústavem, získali titul školka blízká přírodě, vytvořili svůj etický kodex, přijali nové kolegy ( i děti :-) ), oslavili 5. výročí svého
založení, aj. aj.
Změny, kterými jsme prošly, nebyly vždy lehké, ale cesta vpřed může být i trnitá. Je to ale zatím stále cesta, po které nás baví jít a na které, jak doufáme, zažíváme vlastní růst.
Jsme rádi, že můžeme být průvodci vašich dětí i partneři dospělých.
Přinášíte nám do našich životů různorodost, pestrost a blízkost.

Přejeme vám požehnané Vánoce a radostné putování rokem 2015

Za všechny z Jednoho stromu a LMŠ Na Dvorečku zdraví
Alena Laláková

DSC_0079

pátek 26. prosinec

Dozvuky staročeské vánoční besídky, školka Jednoho stromu

 • Školka

Štědrý den je za námi. Brány Jednoho stromu se až do 5.1. 2015 uzavřely. K nám však doputovaly fotky z besídky školky Jednoho stromu. A protože z nich dýchá staročeská vánoční atmosféra, tak se sem pořád ještě hodí.Děkujeme za fotky Aničce Taliánové.

Podívejte se na fotky

neděle 21. prosinec

U Rarášků před Ježíškem

 • Rarášci

Týden začal besídkovým pondělím a dětem se těch pár minut zpívání a hraní moc povedlo. Vlastně to už bereme nesprávně jako samozřejmost, že se ti malí tříletí postaví před rodiče, nebudou chtít za nimi po každé písničce utíkat a pěkně to na ně rozbalí. Tedy klobouk dolů před nimi! A pak už jsme se v podstatě celý týden jen odměňovali a nadělovali si písničky, dobroty, povídání, čtení, blbnutí a pohlazení. Na oknech nám přistáli andělé, takže lepší závěr týdne jsme si ani nemohli přát…

Fotky z besídky a ze závěrečného výletu pro vás budeme mít až v příštích dnech, ale určitě koukněte alespoň na těch pár z průběhu týdne: U Rarášků před Ježíškem

116. stránka z celkem 128« První...102030...114115116117118...Poslední »