Aktuality

pátek 19. prosinec

Třetí adventní týden, Vánoční besídka (15.-19.12.2014)

 • Škola

To to letí, naši milí, třetí adventní týden je za námi. A tolik zážitků, v pondělí jsme byli v divadle Gong na pohádce Vánoční koleda, které nás mělo inspirovat k menší lakomosti :-) a k tomu, abychom měli srdce na správném místě.

V úterý vyvrcholilo snažení dětí ve vánoční besídce. Společně jsme putovali do Betléma, k Ježíškovi. A troufám si říci, že to bylo opravdu povedené představení. Děti byly báječné, skvěle zpívaly a snad si to i užily, alespoň tak, jako my dospělí! Malé kouzelnické představení a dárečky dokreslily atmosféru, zářící očka dětí jsou k nezaplacení :-) Moc vám všem děkujeme za podporu, skvělou náladu a dárečky, které si děti další den už řádně ozkoušely!

Pátek byl věnován výletu na Karlštejn do Muzea Betlémů, vlastnoručně vyrobená ozdoba se bude rozhodně na vašem stromečku lesknout! :-)

 Koukněte na fotky: Vánoční besídka přípravky, třetí adventní týden

Přejeme vám krásný a požehnaný advent. Klidnou domácí pohodu, zářící očka a do nového roku hlavně zdraví!    

neděle 14. prosinec

Druhý adventní týden u Rarášků

 • Rarášci

Znáte to, naši milí. Kolikrát si člověk něco naplánuje a dopadne to přesně opačně. A my si na začátku adventního času řekli, že se pokusíme, aby to byl pro děti i pro nás čas pohody, skvělé atmosféry a klidu. A světe div se, ono to tak tento týden bylo… a tak jsme strojili stromeček, ozdob tam děti daly tolik, že jsme jich potom museli část sundat, aby byly vidět větve, každý už má na nebi svou hvězdu přání, dokonce si přál i kapr Hubert a pak se jedna maminka ptala, když to četla, jestli máme u Rarášků nějakého nového chlapečka, navíc skromného, který si přeje pod stromeček teplou šálu, aby nenastydnul :-)  A tak si tenhle náš kámoš z Berounky každý den připlaval mezi nás, o něco nás požádal a za odměnu nám přinesl nějakou sladkost, jednou to byly rozinky, jednou sušené švestky (no dobře, bylo to i Haribo :-) )Upekli jsme si linecké pečivo a provoněli tak školku. A celý týden jsme si prozpěvovali koledy, abychom to na té pondělní besídce pěkně vyšvihli.  Ale stejně člověk i v tento mimořádný čas potřebuje své jistoty, že? Takže zase tu bylo pár boulí, nějaká ta rozbitá miska od polévky, nějaké to počůrání, spousta jídla na tričkách a kolena od bahna. Všechno je zkrátka tak, jak má být! :-)

 Na fotky koukněte zde:Druhý adventní týden u Rarášků

pátek 12. prosinec

Druhý adventní týden

 • OS Jeden strom
 • Školka

 Už jsme zase o týden blíže k Vánocům. Přípravy vrcholí, stres kolem nás z toho, že se to všechno nestihne. Přesto se nám tady ve školce daří si zachovávat příjemnou atmosféru a kouzelné naladění. Vrcholí přípravy na besídku, již máme pocit, že se to musí podařit. Děti si zázračně pamatují písničky i scénky.  Výborně spolupracují.

Také doděláváme darečky pro rodiče. Máte se na co těšit!

Adventní zvyky jsme si zopakovali v Národopisném muzeu, kam jsme se vydali na výlet. A věru, nemáme se za co stydět, kolik si toho pamatujeme.

V tomto týdnu jsme si i upekli cukrovíčko…to nám to to pěkné voní!

A nejvánočnějším překvapením byl vánoční stromek. Krásné jsme si ho ozdobili a už to tu voní…po Vánocích.

KOUKNĚTE NA FOTKY: Druhý adventní týden

 Co nás čeká příští týden: Budeme si užívat adventní atmosféru, za vůně františka a zpěvu koled. Těšíme se na naši besídku a společné předvánoční posezení. Pojedeme do divadla na Vánoční koledu.

Pondělí – divadlo Gong – Vánoční koleda

Středa –  14,30 angličtina

                 17,00 vánoční besídka pro rodiče, prarodiče…

Čtvrtek – 14.30 angličtina

                 15.00 – 17,00 keramika

 

Krásný a klidný advent vám přeje….celý tým Jednoho stromu

pátek 12. prosinec

Druhý adventní týden v přípravce (8.-12.12.2014)

 • Škola

Čas se krátí, ale předvánočních radostí je stále plno. Jednou z nich bylo společné pečení cukroví z lineckého těsta, na kterém si za odměnu po obědě a svačinách pochutnáváme. Doplnili jsme vánoční výzdobu o vánoční stromeček, který jsme ozdobili slaměnými ozdobami a vlastnoručně vyráběnými slaměnými řetězy. Soustavná příprava na besídku je samozřejmostí a výsledky se pomalu dostavují i přes fakt, že jsme se v poslední době v plném počtu zatím nesetkali. Koledy nás provázejí ranními kroužky i přáním dobré chuti před každým jídlem.

Děti se dotkly pražského zázraku – Jezulátka, Ježíš jim vstoupil do jejich srdíček :-) . Bosé karmelitánky nám otevřeli muzeum s oblečky Jezulátka. Účastnili jsme se i mše svaté, děti se též seznámily, dotkly se svěcené vody… Zážitek duchovní, ale i zábavný – obzvláště papírový betlém před kostelem.  

Koukněte na fotky: Druhý adventní týden v přípravce

neděle 07. prosinec

Rarášci v prvním adventním týdnu

 • Rarášci

Když člověk plánuje, co všechno by chtěl s dětmi ve školce zažít během adventního času, chtě nechtě se mu vynoří vlastní vzpomínky. Vlastně možná pak všechno, co v plánu je, jsou vlastně naše skrytá přání. Moc bych si přála, abychom si doma, když jsem byla malá, zapalovali každou neděli na věnci jednu svíčku. Přála bych si mít nad postelí adventní kalendář a každý den v něm najít nějakou drobnost nebo vzkaz. Najít si svou hvězdu a přát si něco pod stromeček. Zpívat každý den koledy. Pouštět si lodičky se svíčkou, rozkrájet jablíčka, zdobit stromeček. Provonět domov vůní vánočního cukroví, jít ke kádím s kapry hledat tu svojí šupinku pro štěstí.  A mít kolem sebe ty nejbližší, kteří nekolabují pod tíhou stresu z vánoc, neříkají pořád dokola, že by vánoce zrušili, protože to je jenom honění se a spoustu práce ale kteří umí rozlišit mezi podstatným a nepodstatným. Tak Raráškům se poštěstí snad většina z toho, co jste právě dočetli. Ve školce určitě! Začali jsme už první svíčkou, připlaval k nám kapr Hubert a měl pro nás každý den dobrotu nebo pidiúkol či prosbu, zpívali jsme koledy, učili jsme se s Raráškem nebát čerta a vítat Mikuláše. Uřízli jsme si větvičku, když svátek slavila Barborka a cítili jsme, jak školka voní pečeným cukrovím. A řádili jsme, když kamarád Davídek slavil své čtvrté narozeniny!  No a včera jsme v Řevnicích zpívali. A kdo nezpíval, tak alespoň vylezl na podium a to je sakra velká odvaha! Začátek dobrý…. všechno dobré…? :-)

Na fotky koukněte zde:Rarášci v prvním adventním týdnu

sobota 06. prosinec

První adventní týden v Jednom stromě, 2014

 • OS Jeden strom

Uplynulý týden od 1.12. 2014 byl v Jednom stromě i na Dvorečku spojen mimo jiné s akcí Andělské požehnání a Adventním trhem v Řevnicích. Obě akce byly ve znamení deště a zimy, tak si tak říkáme, co to asi znamená? Že by příroda prověřovala to, co hlásáme? Venku za každého počasí! Rozhodně se ale ukázalo, že nás ani vás rodiče a naše přátele to nijak nerozhodilo a přišli jste tam i tam. Děkujeme za podporu. Moc si jí vážíme, i když podmínky pro Vás nejsou vždycky komfortní. Ale znáte to, co si pořádně neodžijete, to si nepamatujete. A abyste mohli nasát něco málo z atmosféry obou akcí, připojujeme fotky.

Podívejte se na fotky

sobota 06. prosinec

První adventní týden

 • OS Jeden strom
 • Školka

 Tiše tiše! Už to přichází…kouzelná atmosféra Vánoc! Všimli jste si? Určitě ano…všude jsou svíčky, voní to po cukroví a po zapálených Františkách. Ani na jehličí nesmíme zapomenout!

A jak jsme tento týden prožili my v Jednom stromě? V pondělí jsme se vydali procházkou do Všenor. Počasí nám sice nepřálo, ale o to víc jsme šlapali, abychom dorazili na místo. Ve Všenorech v Cidrerii nás přivítali andělé, na dvoře plápolal oheň. Dvorek se postupně zaplnil, přicházeli rodiče i další děti. Andělé nám dali své požehnání a pak jsme začali zpívat koledy. Po zpívání jsme se šli ohřát k dobrůtkám, které donesli rodiče a taky jsme si dali svařený mošt.  Mňam!

Další dny byly ve znamení vánočních příprav – zpívali jsme koledy, nacvičovali besídku, pekli cukroví na trh. Ten nás čeká v sobotu v Řevnicích.

A v pátek jsme se hooodně báli…navštívil nás Mikuláš s čertem. No vlastně jsme ho vůbec  neviděli, ale přinesl nám dobroty. Čert bude asi hodný.

 KOUKNĚTE NA FOTKY: První adventní týden

Co nás čeká v dalším týdnu: Budeme pokračovat v nacvičování na besídku.Zazpíváme si koledy a připomeneme si adventní zvyky v Národopisném muzeu.

Cíl: Užít si adventní čas s jeho tradičními zvyky

 

ÚTERÝ –        16,30 Schůzka pro rodiče předškoláků v Jednom stromě

STŘEDA –      Národopisné muzeum – program „Půjdem spolu do Betléma“

                         14,30 angličtina

ČTVRTEK –   14,30 angličtina

                          15-17 keramika

 

Požehnaný advent vám všem přeje…..tým Jednoho stromu

pátek 05. prosinec

První adventní týden v přípravce (1.-5.12. 2014)

 • Škola

Týden jsme zahájili společným rozsvícením první adventní svíčky na našem adventním věnci. Protože se Vánoce kvapem blíží a spolu s nimi i naše besídka, pokračujeme v intenzivních přípravách, které s těmito událostmi souvisí. Neopomínáme se však zabývat i běžnými předvánočními radostmi jako je zdobení perníčků a výzdoba vily v podobě vánočních řetězů, adventního kalendáře, betlémů a dalších drobných radůstek, které nám připomínají, že se k nám svátky vkrádají mílovými kroky.

Úterý pro nás bylo poněkud netradiční, protože se přihlásila paní zima a společně s ní se na čas odhlásila většina vlakových spojů. V souvislosti s touto kalamitou, jsme navštívili kamarády z Jednoho stromu, kde jsme tuto nepřízeň spokojeně přečkali. Kamarády z Jednoho stromu jsme navštívili i ve čtvrtek, kdy jsme si ve společném kruhu zazpívali pár koled a pokračovali ve výrobě… (to je tajemství – musíte si rodičové počkat na besídku). Volného času moc není, přesto pokračujeme v nacvičování koled a našeho besídkového vystoupení, na které se těšíme víc a víc.

A v pátek i za dětmi do přípravky přišel Mikuláš, nechal dětem vzkaz i něco dobrého :-)  

Koukněte na fotky: První adventní týden

středa 03. prosinec

Nejméně nervózní učitel a rodič v době Adventu

 • OS Jeden strom

Akce: Nejméně nervózní učitel a rodič v době Adventu!
Jako v předchozích letech vyhlašujeme pro rodiče a naše přátele Adventní akci Nejméně nervózní učitel a rodič v době Adventu. Svoje tipy můžete posílat sms zprávou na tel. 777 258 450 nebo mailem na jedenstrom@volny.cz. Hlasujte zvlášť pro jednotlivé třídy našich školek a přípravky. Výsledky vyhlásíme na Vánočních besídkách. Vítěze odměny neminou!

stažený soubor

neděle 30. listopad

Předadventní týden u Rarášků

 • Rarášci

Cílem tohoto týdne bylo jediné. Pro děti ale i pro nás, pedagogy. Udělat a prožít si týden, kdy se trochu zklidníme, budeme si spolu hrát, zpívat, kdy si budeme pomalu zdobit prostor herny a školky, abychom se tak připravili na čas adventní. A naši milí, ono to tak přesně bylo. Všechen dostupný čas jsme věnovali hraní, individuální práci, pobytu venku. A ve čtvrtek už začal prostor vypadat ne podzimně ale adventně. A aniž bychom cokoli říkali, děti začaly samy vyprávět, jak se těší na Ježíška, co by si pod stromečkem přály najít. V úterý se na nás přišel podívat nový kamarád Jozífek, který k nám přijde od února, a byly jsme pyšné, jak ho Rarášci okamžitě přijali a dokonce se druhý den ptali, kde je. A do toho všeho přišla krásná novina, že se Aničce narodila sestřička Laděnka! To vám tedy povím, bylo to moc hezké…. A bude ještě hezčí. A my se na ten čas adventní, který spolu prožijeme ve školce, moc těšíme.

Koukněte na fotky:Předadventní týden u Rarášků

 

117. stránka z celkem 128« První...102030...115116117118119...Poslední »