Aktuality

pátek 26. červen

Zmrzlina a úsměv! (22.-26.2015)

 • Škola

Tak naši milí, čas se pomalu krátí a my si čekání na prázdniny pořádně užili. Jedli jsme, radovali jsme se, vyrazili na výlety. V pondělí jsme se prošli podél řeky a pak vyrazili na představení !Šprušle!, cestou zpět si koupili zmrzlinu. Úterek patřil lehkému úklidu vily a výrobě svatojánského slunce. A pak nás potěšila výstava k narozeninám Večerníčka, to bylo radosti v klobouku, na kolotoči či u Krakonoše! Dali jsme si dort, zmrzlinu a rozloučili jsme se s dědou Rokem. Užijeme si příští týden poslední dva dny a v září hurá do školy! :-)  

Koukněte na fotky: Zmrzlinaaaaa

pátek 26. červen

Představujeme průvodce, pedagogy, lektory ze školy Jeden strom

 • Škola

S kým dalším se Vaše děti a Vy můžete od září 2015 potkávat ve škole Jeden strom? Koukněte a čtěte!

 

soňa foto web

 

T.G.Pospíšil (14) - na web

 

Veronika Scholze - na web

středa 24. červen

Představujeme průvodce, lektory a pedagogy školy Jeden strom

 • Škola

Andraž Polič

neděle 21. červen

15.-19.6. 2015 Co jsme všechno dělali…

 • OS Jeden strom
 • Školka

Uplynulý týden opět přinesl mnoho rozmanitých činností…. Připomněli jsme si rozloučení s předškoláky, povídali jsme si o tom, jaké v nás vyvolává pocity loučení. Pracovali jsme na naší zahrádce, pleli jsme, okopávali… Povídali jsme si o škůdcích, ale i o zahrádce prospěšných živočiších… A abychom si všechno lépe zapamatovali, roztodivné breberky jsme pak i malovali… A už víme, že správně se neříká mandarinka bramborová a že žížala je prospěšná také proto, že svými exkrementy hnojí půdu… A když jsme dostali chuť na třešně, vyrazili jsme na pozvání Zahradníků k nim na zahradu, pochutnávali si na výborných plodech,dělali jsme si z nich náušnice, lítali po jejich nádherné zahradě… Dělali jsme, co jsme mohli a hrozně nás to bavilo!

 

KOUKNĚTE NA FOTKY: Rozmanitý týden  (je tam pár fotek ještě z Rozloučení s předškoláky)

 

ÚTERÝ – cirkus u Berounky

STŘEDA – výlet do Měsíčňáku

 

Užijte si krásný týden….to vám přeje tým JS 

pátek 19. červen

Komunitní škola- zápis ze schůzky rodičů, šk. rok 2015/16

 • Škola

V pondělí 15.6. 2015 proběhla v Komunitní škole Jeden strom schůzka rodičů. Tématem byl školní rok 2015/16.

Zápis k nahlédnutí.

Zápis ze schůzky rodičů

pátek 19. červen

Myslíme i na tatínky (15.-19.6.2015)

 • Škola

 

V pondělí jsme vyrazili do divadla v Řevnicích na pohádku „Strakaté bajky od Ezopa“. Chvilku před divadlem jsme využili k řádění na hřišti.

Od úterý nás provázel den otců a příprava na něj. Aby ani tatínkové nepřišli zkrátka, vyráběli jsme pro ně překvapeníčka, která snad potěší: Portréty v jedinečných rámech, přáníčka s korálky a motivem broučků a berušek, protože každý z Vás jednoho takového či jednu takovou doma máte, no a zcela ojedinělé záložky do knihy. Přejeme hezké počteníčko a hlavně příjemné hledání založené stránky Vaší novou záložkou. Věnovali jsme se rozšiřování gurmánských zážitků a rozmazlování chuťových pohárků v důsledku toho, že některé z dětí přinesli na ochutnání vlastní výpěstky či netradiční druhy potravin (minimandarinky, meruňky…).

Koukněte na fotky: Den otců

pátek 19. červen

RARÁŠCI V HÁJI :-)

 • Rarášci

Rarášci vyrazili na společný závěrečný výlet do Chuchelského háje! A jak jsme si to užili! Koukněte na fotky:

Společný výlet

čtvrtek 18. červen

Zadávací řízení pro projekt Jurty na Dvoreček je v běhu

 • OS Jeden strom

Tak máme za sebou 10 dní, které jsme intenzivně věnovali přípravě zadávacího řízení pro dodavatele jurt do naší lesní školky- studovali jsme parametry, konzultovali, zvažovali, psali, revidovali, psali, revidovali, psali, revidovali a stále dokola. Práce to byla náročná na čas i hloubku ponoru. A výsledek? Dne 17.6. bylo osloveno 5 firem, od kterých očekáváme cenové nabídky. 3.7. se budou otevírat obálky. Tak doufejme, že se nikdo našeho 50 stránkového zadávacího řízení nelekne a půjde do toho, abychom mohli začít co nejdříve konat! Veřejně moc děkujeme Judr. Kateřině Malmstedt, Ph.D. a Mgr. Pavle Patkové za právnickou a fundraisingovou pomoc. Bez vás, pracovité a trpělivé ženy, by to vůbec nešlo!

neděle 14. červen

Jak jsme se měli v týdnu od 8. do 13.6. 2015

 • OS Jeden strom
 • Školka

Uplynulý týden byl opravdu rozmanitý, užívali jsme si od všeho trochu… I když v pondělí nepadaly teplotní rekordy, vydali jsme se na Biotop v Radotíně. Procházka podle Berounky kolem lánu rozkvetlého máku nám pěkně ubíhala a my se už těšili na brzké koupání. Voda v biotopu měla krásných 25C a my ji měli celou pro sebe. Děti řádili, byly ve svém živlu, sjížděly klouzačku a skákaly do vody. Na zahřátí běhaly a hrály si na dětském hřišti. Sladká zmrzlinová tečka na závěr jen doladila už tak hezkou atmosféru toho dne. V úterý lilo jak z konve, ale my se přesto vydali na sběr bezových květů, protože si v zimě rádi pochutnáváme na výborné šťávě od Andulky. Ve středu jsme vyrazili do našeho lesíka. Zarostlou pěšinu podél pole nám klestili ti nejodvážnější. Děti se ve vzrostlém obilí ztrácely a užívaly si tak trochu dobrodružnou cestu. V lese skládaly z nasbíraných přírodnin svá jména. Ve čtvrtek a v pátek jsme blbli na zahradě. Stavěli jsme bunkr z větví, lítali jako draci a užívali si krásného počasí. V sobotu jsme se sešli ve školce, abychom se rozloučili s našimi předškoláky. I když nás zkropil déšť, bylo nám spolu hezky. Malým, velkým, miminkům i psům J. 

KOUKNĚTE NA FOTKY:  Týden od 8. do 12.6.2015

 

Příští týden se budeme věnovat dalšímu krásnému ročnímu období – létu. Něco si o něm povíme a budeme pořád venku.

 

KROUŽKY pro šk.rok 2014/15 SKONČILY

 

Krásné chvíle v nadcházejícím týdnu vám všem přeje….tým Jednoho stromu

pátek 12. červen

Poslední přípravy na loučení

 • Škola

Už je to uděláno, už je to hotovo… Po dvou týdnech zoufalých a nemilosrdných příprav na loučení s předškoláky se nám podařilo dosáhnout pocitu absolutní připravenosti. Také vyčerpání, ale hlavně radosti z toho, že jsou knihy odevzdány na svázání, kapsičky sešité a nám zbylo ještě dostatek času na zábavu a prosté radovánky a hlavně… hlavně na čerstvý vzduch. Svačili a obědvali jsme na čerstvém vzduchu co jen to šlo, věnovali se Včeličkám, především však sami sobě. V rámci doplňování zásob jsme se vydali na nákup, nakoupili a vše si taky vlastnoručně odnesli a v rámci poznávání okolí narazili na mnoho zajímavostí (líhnoucí se slunéčka, zvědavou kněžici, průhlednou housenku…)

Koukněte na fotky: Přípravy na loučení

118. stránka z celkem 139« První...102030...116117118119120...130...Poslední »