Aktuality

čtvrtek 07. leden

Zápis do 1. a 2. ročníku škol Jeden strom

DSCN4218

středa 06. leden

Tříkrálová obchůzka

  • OS Jeden strom
  • Školka

Tříkrálová obchůzka v Dolních Černošicích

My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví, vinšujem vám“…

Jako v předchozích letech vyšly 6. ledna děti z mateřské školy Jednoho stromu v Dolních Černošicích, za zpěvu známé koledy, po okolních domech a statcích na tříkrálovou koledu, aby popřály vše dobré do roku 2016.

Je to naše oblíbená tradice a ty k Jednomu stromu neodmyslitelně patří. Na cestu jsme se vydali s korunami, bílými hábity, s křídou v ruce a s proutěnými košíky… Co kdybychom si náhodou vykoledovali něco dobrého na zub? Doprovázel nás hlasitý smích a zpěv, který se nesl daleko po okolí. Dobrá nálada nás neopouštěla, i když mráz zalézal pod nehty. Zlato, kadidlo a myrhu jsme nenesli, ale radost místním obyvatelům určitě ano. Když u vás zaklepe 30 malých, roztomilých králů, aby požehnali vašemu domu a zazpívali jen pro vás, nenechá to nikoho chladnými a třeba i slzička dojetí ukápne. Zvlášť, když jste už pamětníci, kteří se s tímto oblíbeným zvykem už běžně nesetkávají a jsem pro ně připomínkou jejich dětství. A tak se na nás každý rok těši a otevírají s úsměvem na tváři dveře. Odměnou nám pak je mnoho dobrůtek, které stihneme sníst už po cestě zpátky do školky. A co víc jsme si letos k dokreslení atmosféry mohli přát, než čerstvě napadaný sníh. Sněhové vločky se nepřetržitě snášely k zemi a my pochodovali v nevyšlapaných cestičkách jako z obrázků pana Lady. Bílé oblečení splývalo s krajinou a z pod korun vykukovaly rozesmáté šťastné tváře…. Tříkrálovým obdobím skončilo období Vánoc, které jsme si společně moc užili, a my se už teď těšíme na to, co nás čeká dalšího…Buďte při tom s námi!

 Petra Fialová – vedoucí pedagog školky Jednoho stromu

 

Podívejte se na fotky

středa 23. prosinec

Provozní doba o Vánočních prázdninách

  • OS Jeden strom

Jeden strom z.ú. ve všech svých projektech drží Vánoční prázdniny. Provoz jsme v roce 2015 ukončili 22.12., potkat se s námi opět můžete od pondělí 4.1.2016. 

Užijte si klid a pohodu Vánoc a na viděnou v novém roce!

neděle 20. prosinec

Třetí adventní týden 14.-18.12. 2015

  • OS Jeden strom
  • Školka

Pondělí přineslo do Jednoho stromu Vánoční besídku školky. Byla intenzivní, vydařená, blízká, plná jídla, pití, lidí, dětí, povídání a koled. Prostě BYLA!  Děkujeme všem rodičům a přátelům za skvělou atmosféru, kterou jste společně vytvořili. Vítězem naší akce na téma nejpohodovější učitel a rodič Adventu,, jejíž výsledky jsme na besídce vyhlašovali  se stala Renáta Vonzová (pedagog školky a školičky)  a Ben Kitll  (táta Anežky a Františka ).Takže gratulujeme (bezinkovou domácí šťávu a vaječňák si vychutnejte!).

Úterý pak bylo ve znamení výletu do Muzea betlémů na Karlštějně. Napětí před besídkou vystřídala úleva a klid, které se přenesly do celého dne. Čas pomalu plynul a my jsme si v něm vychutnali výlet vlakem, zdobení skleněných ozdob i krásné betlémy ze všech možných materiálů. Odpoledne nám někteří předškoláci ještě sami betlémy nakreslili. Můžete si je prohlédnout na vstupních dveřích do školky.

No a co jsme ještě dělali? Je to prosté…. Hráli jsme si…Po měsíci pilného nacvičování na besídku jsme se nemohli nabažit našich hraček, a tak jsme si předvánoční čas užívali na pohodu, chvíli v herně a většinou na zahradě. Sníh nepřišel, ale běhat mezi kapkami deště je také zábavné :-) . Denně jsme nakukovali do našeho adventního kalendáře, někdy nám přinesl hádanku, jindy zase malou sladkost. A k tomu jsme si povídali o Vánocích, jestli jsme napsali Ježíškovi a komu už ten dopis odnesl, cosi od něj přejeme a jak slavíme Vánoce.

Na závěr týdne jsme vyrazili, společně s Rarášky, do nedalekého remízku podarovat zvířátka něčím, co mají rádi. Protože aspoň na Vánoce by neměl být nikdo sám, a je moc příjemné, když máte někoho, kdo na vás myslí.. A tak jsme popadli jablka a mrkve a vydali se na dlouhou procházku po okolí a nadělili zvířátkům do krmelce. Moc jsme si to společně užili, to nám věřte! A moc se na nás za to zabahněné oblečení a boty nezlobte, proti přírodním vlivům jsme malí páni, bahno bylo všude, ale nás hřeje pocit, že jsme udělali někomu radost :-) .

KOUKNĚTE NA FOTKY: Třetí adventní týden

Příští týden nás čekají dva poslední dny ve školce. Kalendářní rok 2015 završíme tradiční návštěvou Muzea Karlova mostu s výstavou betlémů a plavbou lodí po Vltavě.

Užijte si poslední dny adventu, pokud možno, v klidu a pohodě, s vašimi blízkými…

sobota 19. prosinec

Přání od Symbia, které nám tvoří web

Je pro nás čest, že Symbio tvoří a spravuje náš web. Jsou kreativní, zábavní, odvážní a nebojí se ničeno!  O tom ostatně vypovídá i jejich letošní PF.

Koukněte, to stojí za to!

PF 2016

sobota 19. prosinec

Vánoční setkání aneb užili jsme si besídku po svém…

  • Rarášci

Rok se s rokem sešel a my se opět setkali při naší každoroční tradiční vánoční besídce. V letošním roce to však byla besídka speciální. Rozhodli jsme se ve stresem nabitém prosinci poskytnout nejen dětem ale i Vám rodičům příjemný odpočinek a sdílení společných okamžiků klidu a pohody. Proto se také z naší vánoční besídky stalo vánoční setkání, kde jsme tvořili, jedli, pili, hodovali, povídali si a užívali si společné tlachání nad sklenkou dobrého moku. A aby přeci jen děti ukázali, že ve školce nezahálíme, ale učíme se sem tam nějakou tu písničku a básničku, nesměl chybět ani velký kruh, do kterého jsme přizvali i rodiče. Bylo nádherné pozorovat děti, jak spokojeně sedí na klíně svých rodičů, zpívají z plna hrdla a užívají si tu chvíli pohody. A o to přeci šlo. :)

Tento týden nám kromě besídky přinesl i generálku našeho tréninku. V pátek jsme společně se školkáči vyrazili do nedalekého krmelce. Tedy pro nás dospělé nedalekého, pro děti to byl pořádný výlet. Teplé počasí nám poněkud ztížilo cestu, ale přes všechny komplikace, především bahno a louže, jsme dokázali dojít až ke krmelci a tam společně nadělit zvířátkům nějakou tu dobrotu. Poté jsme se zablácení, ale spokojení vrátili zpět do školky, kde jsme zaslouženě padli do připravených postýlek a užívali si další vánoční příběh…..

 

Na fotky z třetího adventního týdne se můžete podívat zde Vánoční setkání aneb užili jsme si besídku po svém….

pátek 18. prosinec

Třetí adventní týden, otevřené vyučování

  • Škola

Třetí adventní týden byl ve znamení vánoční besídky. Každý den jsme pilně nacvičovali, aby děti ve čtvrtek mohly předvést před rodiči malé vystoupení. I přes nervozitu a občasné zapomenutí textu to děti zvládly parádně! Zpívaly nahlas a zřetelně, věděly, co kdo má říkat a když to náhodou tomu dotyčnému vypadlo, tak mu krásně potichu napověděly. Holčičky zvládly říci básničku a zahrát na housle a flétnu, kluci si zase užili koulovačku. Každý byl důležitou součástí. 

Do třetího týdne i částečně vstoupil týden otevřeného vyučování. Pro děti je tato situace velmi těžká, koukají na ně rodiče či další cizí oči. V pondělí a úterý tlak zvládly na jedničku, ve středu už kroužek vypadal spíše jako krmení divé zvěře, přemístění rodičů do kuchyně a dětí do třídy na chvíli pomohlo a pak znovu. Děti zkusily, co všechno dospěláci vydrží.  :-) Naštěstí  my víme, že děti umí být i v pohodě a soustředit se, domlouvat se. A tak to byl krásný, ale náročný týden. 

Moc děkujeme za vánoční a pohodovou atmosféru, kterou jste vy, rodičové, babičky, sourozenci vytvořili. 

Přejeme vám všem pohodové prožití vánočních svátků a dobrý vstup do nového roku. 

Třetí adventní týden

 

čtvrtek 17. prosinec

Vánoční besídka Rarášků

  • Rarášci

Rarášci jsou naše úplně nejmenší děti v Jednom stromě. Přišli k nám letos v září, když jim byly některým sotva dva roky. Objevili velký svět bez mámy a táty a naučili se v něm s odvahou žít a být. Objevná cesta je zavedla i k první vánoční besídce v životě, která proběhla v úterý 15.12. A aby toho na ně nebylo moc,byli a tvořili hlavně s rodiči, přizvali je k písničce do kruhu a donesli jim vlastnoručně vyrobený dárek. Jeden také dostali od nás a nebyly to jen dobroty! Zvládli to s odvahou v srdci i odhodláním

Podívejte se na fotky

úterý 15. prosinec

Inkluze je pro nás cesta- O Božence

  • Školka

Na Aktuálně.cz vyšla fotoreportáž o  naší silné Božence ze školky. Boženka k nám do školky poprvé přijela na jaře 2015 a ihned si získala srdce nás všech. Dnes je samozřejmou součástí třídy školky Jednoho stromu a my se díky ní společně s ostatními dětmi učíme být ve školce trochu jinak. Vzájemně se obohacujeme a o to jde. Ve školce může být Boženka i díky skvělé péči asistentky Jany Trpákové a organizaci Rytmus o. p. s., která Janu zaměstnává a nám je metodikem a rádcem. Koukněte na reportáž o silné Božence, ještě silnějších rodičích, o tom,co všechno by mohlo pomoci i o tom,co už pomáhá, a hlavně o tom, co Boženka i  přes nepřízeň osudu zažívá. Díky za krásné fotky Ludvíku Hradilkovi

O Božence

úterý 15. prosinec

Vánoční besídka školky Jednoho stromu je za námi!

  • Školka

Tak a vánoční besídka školky Jeden strom je za námi. …. byla intenzivní, vydařená, blízká, plná jídla, pití,lidí,dětí,povídání a koled. Prostě BYLA! Jo,a vítězem naší akce na téma nejpohodovější učitel a rodič Adventu se stala Renáta Vonzová ( úča ) a Ben Kitll ( táta ).Takže gratulujeme ( bezinkovou domácí šťávu a vaječňák si vychutnejte!)

Podívejte se na fotky

83. stránka z celkem 112« První...102030...8182838485...90100110...Poslední »