Aktuality

neděle 08. březen

Hrajeme si…

 • Rarášci

Tento týden byl veskrze rodinný. Hlavně zpočátku týdne chodilo málo dětí, dost Rarášků odjelo na hory užít si ještě sníh. A tak naše dny patřily hlavně hrám. Je tu vidět velký posun, děti už začínají hrát spolu a ne vedle sebe.  Samy navrhují a vytváří hru, určují si její pravidla (kolikrát všichni najednou J)a snaží se prosadit se mezi kamarády. To zase dál vyvíjí tlak na rozvíjení schopnosti domluvit se s kamarádem, vyjednat to, co chci. A když je člověk dobře pozoruje,  tak vidí, co všechno jim taková „obyčejná“ hra  třeba na rodinu dává, co všechno se v ní učí. A nejvíc se samozřejmě učí u sebe doma nápodobou… jak se k sobě rodiče chovají, jestli jeden druhého o něco požádá, jak si pomáhají… tak pozoooor, vážení! :-)  

 

Na pár fotek koukněte zde:Hrajeme si…

pátek 06. březen

Co umí moje tělo (2.-6.3.2015)

 • Škola

Tento týden byl opravdu zajímavý, v pondělí jsme naše tělo pořádně protáhli na bruslení. Děti byly statečné, po každém pádu se zase zvedly a zkoušely jezdit dál. Po hodině se jejich dovednosti opravdu zlepšily, příště ještě dopilujeme techniku :-) Po návratu do vily jsme si povídali, co všechno naše tělo umí, zvládá a že jsme každý originál, což jsme zjistili i pomocí zkoumání otisků prstů a rtů. Zkoumání lupou byla zábava.

V týdnu jsme si kromě toho, jak fungujeme zvenku, povídali i o tom, jak fungujeme uvnitř. Zajímalo nás čím a jak dýcháme a hlavně proč, zjišťovali jsme kam putuje jídlo poté, co ho spolkneme a co všechno se s ním po cestě děje. Kromě hromady knížek nám pomáhal průhledný anatomický panáček a hromada her: sestavovali jsme jednotlivé orgánové soustavy ze všeho, co bylo po ruce, putovali jsme trávicím ústrojím: vyhýbali se zubům, procházeli jícnem, nechali se převalovat a trávit v žaludku, předávali živiny v tenkém střevě, absorbovali vodu ve střevě tlustém… Mnoho času na jiné aktivity nezbývalo, přesto jsme se ještě stihli podívat do Včeličky a hlavně si pořádně zařádit s hudbou, tančili a zpívali jsme a pořádně potrápili hudební nástroje. Zkoušeli jsme i základy první pomoci.

 

Koukněte na fotky: Moje tělo

 

Příští týden si budeme povídat o zdravém životním stylu, zdravých potravinách, bacilech a virech. Zkusíme samozřejmě různé hry, děti se mohou těšit i na drobnou názornou ochutnávku zdravých i nezdravých potravin. Budeme i výtvarničit, malovat viry bude jistě zábava.  

úterý 03. březen

Nové pojištění pro děti

 • Lesní MŠ Na dvorečku
 • OS Jeden strom
 • Rarášci
 • Škola
 • Školka

Díky členství v Asociaci lesních mateřských škol a díky České radě dětí a mládeže jsme se mohli s Jednim stromem připojit ke kolektivní smlouvě na úrazové pojištění dětí. Pojištění platí a bude vždy platit na daný kalendářní rok. Úrazové pojištění se na děti z Jednoho stromu, LMŠ Na Dvorečku  přípravky školy Jednoho stromu vztahuje od 2.3. 2015.

Bližší informace k pojištění dětí v Jednom stromě, najdete zde: Úrazové pojištění

V případě úrazu dítěte v našich předškolních zařízeních je tedy možno čerpat denní odškodné ve výši 110 Kč za každý den léčení ( viz další info v pojistné smlouvě na webu České rady dětí a mládeže)

 

 

úterý 03. březen

Bruslení v Černošicích

 • Škola
 • Školka

V pondělí 2.3. jsme byli pod vedení zkušeného instruktora bruslit společně s naší školní přípravkou i některými rodiči. Těm především patří náš dík za obouvání do bruslí a vázání tkaniček. A protože nás bruslení bavilo, vyrazíme ještě jednou 16.3. Sportu zdar a bruslení zvlášť!

Podívejte se na fotky

neděle 01. březen

Pořádali jsme seminář Profil na jednu stranu

 • OS Jeden strom

V sobotu 28.2. se konal ve škole Jednoho stromu seminář na téma Profil na jednu stranu.Vedla ho Míša Němcová z Rytmus o.p.s. Tento užitečný nástroj pro práci s dětmi určitě využijeme v naší pedagogické činnosti. 20150228_115815

neděle 01. březen

Rejem skončil Masopust

 • Rarášci

Týden začal masopustním rejem, naši milí. A já vám chci poděkovat, že do herny nevpluli spidermani ale opravdu úžasné masopustní masky, no koukněte na fotky, užili jsme si to vrchovatě!!! A jelikož jsme my u Rarášků takové slavící typy, protáhli jsme si oslavu i na úterý a popřáli Majdalence od naší kolegyně Evičky k jejím třetím narozeninám. A v tu chvíli vysvitlo sluníčko a my se koupali v jeho přízni další tři dny. Schválně jsem nechala mezi fotkami ty, kdy se to na zahradě jen hemží, jako mravenci se míchají všechny děti dohromady a řekněte, že z toho nesálá neuvěřitelná pohoda a dobrá nálada a uvidíte!:-)) A to nejdůležitější přišlo ve čtvrtek. Máme novou kamarádku, Darju. Povídali jsme si s dětmi o tom, že k nám přijde a že bude potřebovat chvíli pomoct, než se naučí věci, které my už umíme. My jsme na Rarášky pyšné dost často ale v ten čtvrtek…Do schodů šly opatrně, kdyby náhodou šla naproti Terezka s Darinkou, volaly na ní už ze schodů: „Darí, my už jdeme“ a na zahradě s ní plácaly bábovky a Justýnka před ní postavila svojí těžce vybojovanou motorku. Jak by řekl můj pubertální syn: „bylo to fakt epický, kámo“. Tak klobouk dolů, Rarášci! A Darinko, vítej mezi námi!

 

Na fotky koukněte zde:Rejem skončil Masopust

sobota 28. únor

23.-27.2. 2015 Masopust vrcholí!

 • OS Jeden strom
 • Školka

Tak už je to tady! Pondělí je ve školce ve znamení karnevalu. Všichni se

zodpovědně připravili a hodlají se předvést v těch nejkrásnějších maskách.

Školka se hemží různými maškarami, zvířátky…a dokonce i Turek nás přišel

navštívit. V herně už tančí medvěd a medvědář se ho pokouší zkrotit. A tu

nastupuje bába…nevíme, jestli se jí bát nebo ne…Krásně si to užíváme!

V úterý si jedeme doplnit ještě nějaké znalosti o tradicích kolem Masopustu do

Moseionu. Ale vypadá to, že toho už beztak víme spoustu. A tak si prohlížíme

tradiční masky a obleky, zkoumáme, jak se žilo dříve. Z muzea si odnášíme

jednoduchou masku, kterou jsme si tam vyrobili.

Ve středu si už jen povídáme o tom, jak se nám celý project libel a vydařil.

Myslím, že jsme všichni spokojeni.

Dokonce týdne tak trochu odpočíváme…jednoduše si hrajeme, abychom si sebe

navzájem užili.

KOUKNĚTE NA FOTKY: Masopust vrcholí!

PONDĚLÍ –     Jdeme bruslit!

STŘEDA –       angličtina

                           Keramické odpoledne pro rodiče s dětmi II – 15,30 – 17,30

ČTVRTEK –     angličtina a keramika

                            Zápis do školky na šk.rok 2015/2016 (10 – 16)

 

Krásný, slunečný týden vám všem přeje….tým Jednoho stromu

pátek 27. únor

Jémine domine, masopust pomine (23.-27.2.2015)

 • Škola

V pondělí jsme půjčili naší vilu dětem z Dvorečku na pečení koblih. Tak jsme vyrazili do lesa, našli novou cestu a objevovali taje zvuků v lese a rostlin. Našli jsme třeba i jmelí, viděli srnku a berušku – jaro už se opravdu blíží! Zahráli si spoustu her a užívali si sluníčka. Písničky, říkačky, skotačení, výroba masek, pečení… to vše a mnohem víc nás provázelo během druhého masopustního týdne. Koblihy byli delikátní i z trouby. Pracně jsme odlepovali nakašírované masky od balónků, abychom je mohli pomalovat, malovali jsme masopustní koláče, nechali se honit medvědem a v neposlední řadě jsme v rámci veselice obdarovali i zvířátka u vody (labutě, nutrie, kachny, vrabce…). A v pátek jsme to všechno zakončili rejem masek. Tančili jsme, hráli hry! A teď nás čeká ten půst!!!  

Koukněte na fotky: Masopust II

pondělí 23. únor

Rej maškar pro dospělé

 • OS Jeden strom

V pátek 20.února se konal v Jednom stromě tradiční rej maškar pro dospělé. Tentokrát byl na téma Literatura v jakémkoli smyslu. Se začátkem jarních prázdnin Prahy 1-5 se nedala čekat velká účast, ale i tak jsme si večírek poměrně dost užili za zvuků taneční hudby od 60. let do současnosti.  I dospělí si rádi hrají, což se nám jednoznačně opět potvrdilo. Tak příští rok zase! A kdo vyhrál ceny za nejlepší masky? 3. místo Markéta Křístková- ruská literatura v širším smyslu s podtextem diskokoule :-) , 2. místo Zahradníkovi Erbenova Kytice- kdo podle fotek pozná o jakou báseň se jednalo, je borec, 1. místo Naďa Špetláková- Batman. 

Koukněte na fotky ( díky za ně Janě Trpákové)

Rej maškar

neděle 22. únor

Týden od 16. do 20.2 2015 – „Masopust“

 • OS Jeden strom
 • Školka

Tak jak to u nás ve školce začalo? V pondělí nás přivítal ve školce medvěd a od

lávky nás vedl medvědář. A tak bylo jasně dané o čem bude tento týden.

Čekala nás spousta dovádivých her, písniček a tvoření.

Vytvořili jsme si škrabošky, nacpali jitrnice, ozdobili si celý prostor celé školky.

Ve středu nás čekalo pečení…upekli jsme výborné škvarkové placky. Všichni si

na nich pochutnali, dokonce i rodiče.

Ve čtvrtek jsme s Álou rozezvučeli celou školku, svoje tělíčka a na procházce

všechno to, co jsme cestou našli. A po celou dobu nám krásně svítilo sluníčko.

A to už jdeme do finale – pátek jsme vyrazili do města do Českého muzea hudby

na pořad Pohádka o barevném království. Toto bylo zajímavé! Moc se nám tam

líbilo. Vyzkoušeli jsme různé netradiční hudební nástroje, rytmizovali jsme, zahráli si v pohádce.

Masopustní veselice se velmi vydařila a příští týden vyvrcholí rejem masek a návštěvou Museionu.

No a o tom, že si umí hrát i dospělí, jsme se přesvědčili v pátek večer na karnevale pro dospělé, jehož 3.ročník proběhl v JS. Letošní téma

„Lireatura“ přinesl mnohá překvapení. Kromě pohádkových berušek a Ferdů nechyběl Batman, či Anna Karenina se svým milencem nebo Sam

Hawkins a balada z Kytice… Účast nebyla zrovna hojná, ale ten, kdo měl chuť a odvahu přijít se rozhodně nenudil :)

Ještě se máme na co těšit! Masopust pro nás ještě nekončí….

KOUKNĚTE NA FOTKY: Masopust v Jednom stromě

Příští týden nás čeká ještě masopustní rej masek, návštěva Museionu s ukázkou masopustních tradic a pak si už celý projekt společně zhodnotíme. A ve zbytku týdne si budeme hrát…

PONDĚLÍ –               Keramické odpoledne pro rodiče s dětmi 15,30 -17,30

ÚTERÝ –                    Masopust v Museionu – výlet

STŘEDA –                  angličtina

                                      16,30 Třídní schůzky rodičů JS

ČTVRTEK –                PhDr. Rezková – konzultace rodičů

                                       angličtina a keramika

SOBOTA –                   seminář v přípravce – „Profil na jednu stránku“

 

Pohodový týden a dobrou náladu vám všem přeje…tým Jednoho stromu

83. stránka z celkem 98« První...102030...8182838485...90...Poslední »