Aktuality

neděle 27. listopad

Začínáme zdobit !

  • Rarášci

Zdobit, ne zlobit! :-) Rarášci měli napilno, dodělávali obrázky podzimních listů a vy je můžete vidět na černošické lávce! A hned jsme se překlopilï do přicházejícícho Adventu a nachystali jsme si voňavé nazdobené větvičky! Oslavili jsme společně narozeniny jednoho Raráška a byli venku a v herně a bylo nám dobře!

Jak jsme se měli se můžete podívat zde

 

pátek 25. listopad

Opičáci v divadle

  • Škola

Tento týden jsme se věnovali přípravě na andělské požehnání. Blíží se adventní čas a i my se už začínáme těšit na Vánoce. Bavili jsme se o konfliktu a o jeho možných a ideálních řešeních. Již tradičně jsme si vyrobili svíčky a někteří s nimi ve čtvrtek se svou rodinou navštívili anděla. Ve středu jsme vyrazili do divadla Gong na představení Dobrodružství Toman Sawyera. Při následném hodnocení jsme si povídali nejen o samotném příběhu, ale i o divadelním zpracování hry.

V anglickém jazyce Opičáci napsali email v angličtině a popsali svou školu. Prezentovali své projekty na téma My Dream School. V informatice pracovali s klávesnicí, složkou a v programu Scratch.

Jak jsme se měli, se můžete podívat zde.

pátek 25. listopad

Vlčáci ve světě slov

  • Škola

Tento týden jsme se pohroužili do světa slov. Zajímali nás jejich protiklady i podobné významy. Vyhledávali jsme v knihách, pracovních listech, dokonce jsme chodili čerpat informace do jiných tříd. Víme, co jsou synonyma i antonyma a dokážeme je používat. Objevili jsme knihu o Trivojovi, o kterém zatím víme jen tolik, že se začal zmenšovat. Uvidíme příště. Na čtvrteční Andělské požehnání jsme si vyrobili svíčky a koncem týdne se pustili do řádného předvánočního úklidu. 

Na fotografie z tohoto týdne se můžete podívat ZDE

pátek 25. listopad

Cesta byla andělská a lávka adventní

  • Školka

Tak hezký týden to byl! 
Děkujeme za vlnu hezkých slov a poděkování za Andělskou cestu, nepokrytě přiznáváme, že jsme se tetelili, když jsme si je od vás různě předávali. 
A jsme rádi, že jsme vám udělali radost!
A druhá radost a překvapení v jednom dnes děti čekalo na naší černošické lávce. Během posledních dní (aniž by věděly proč) tvořily obrázky a před obědem proběhla jejich vernisář právě na lávce. A jako na správné vernisáži výstavy nechybělo přestřihnutí pásky a šampaňské :-) Každý školkáč i Rarášek tam má jeden svůj obrázek! A přidaly se k nám i děti z naší školy. 
Radost tam obrázky budou dělat pro všechny lidi, kteří tudy půjdou, celý adventní čas. Koukněte na fotky ZDE