Aktuality

neděle 31. červenec

Příměstské tábory jsou skoro za námi

  • OS Jeden strom

Příměstské tábory Jednoho stromu už jsou skoro minulostí. Červencové turnusy skončily a před námi je jen ten poslední od 15.8. Odstartovaly je výpravy do anglicky mluvících zemí, kdy děti putovaly symbolicky od Austrálie přes Evropu až do Ameriky, aby na jejich putování navázali Piráti, zimní a letní olympiáda, zkoumání přírody všemi smysly a nakonec i hudební dílna. Stovka děti se s našimi průvodci vydala vstříc letním dobrodružstvím a my doufáme, že jim s námi bylo dobře. 

Celou atmosféru táborů vám přiblíží album s fotkami ze všech turnusů

čtvrtek 21. červenec

Piráti

Hola hou, máme za sebou pirátský tábor. Starý chamtivý pirát schoval poklad, který celý život střádal a do své smrti nikomu neřekl kam. Měli jsme velké štěstí, že nás našli tři pirátští potomci jeho tehdy neporazitelné posádky a my se mohli stát jejich plavčíky na cestě za pokladem. Starý pirát sice zakreslil mapu vedoucí k pokladu, ale roztrhal ji na 4 části a ty schoval. Při hledání jsme se museli vypořádat s nejrůznějšími překážkami. Lovili jsme rybu, bojovali jsme s pirátem, když nám docházely síly, vařili jsme posilňující čaj, luštili jsme šifry, nad plamenem svíčky jsme odhalili tajný vzkaz psaný mlékem. Pro jednu část mapy jsme se vypravili až do lomu Alkazar u Srbska. Správné místo, kde byla uložena jsme našli, ale zřejmě nám ji vyfoukla jiná pirátská posádka. Nakonec se nám však i se třemi díly mapy podařilo poklad najít! 

Jak jsme se na naší cestě za pirátským pokladem měli, se můžete podívat zde.

úterý 12. červenec

Jídelníček – prázdniny!!!

  • Jídelníček
  • Škola

✿  ✿  ✿ 

Přejeme Vám krásné letní prázdniny a na shledanou se těšíme v září 2022!

Vaš školní obědový tým!

✿  ✿  ✿ 

 

  

Dopolední a odpolední svačinu, včetně pitného režimu, zajišťují dětem jejich rodiče.

 

SEZNAM ALERGENŮ publikovaný ve směrnici 2000/89 ES od 13.12.2014 směrnicí 1169/2011 EU (1.) obiloviny obsahující lepek (2.) korýši a výrobky z nich (3.) vejce a výrobky z nich (4.) ryby a výrobky z nich (5.) jádra podzemnice olejné /arašídy/ a výrobky z nich (6.) sójové boby a výrobky z nich (7.) mléko a výrobky z něj (8.) skořápkové plody: mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie a výrobky z nich (9.) celer a výrobky z něj (10.) hořčice a výrobky z ní (11.) sezamová semena a výrobky z nich (12.) oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg/kg (13.) vlčí bob a výrobky z něj (14.) měkkýši a výrobky z nich.

 

 

 

pátek 08. červenec

The End, H 22_7_2

  • Lesní MŠ Na dvorečku

Pršelo. Hlavně v noci. Kejná stoupla a změnila se v horskou říčku. Není zle, ne, není slyšet kameny valit se po dně. Ještě se slyšíme, když si hrajeme na březích. I v korytě. Vyléváme gumovky. Kdo má odvahu na lesní sprchu pod vodopádem? Je to skvělé a navíc zdravé. Vrbové domky na pozemku se zelenají. Všem prospívá voda. Předškoláci naposled počítají u branky, naposled odemykají les, zamykají. Berou si službu v šatně. Poslední ranní kroužky. Naposledy postavit věž.