Aktuality

neděle 13. září

U Rarášků

 • Rarášci

Druhý týden už byl ve znamení menšího počtu slziček, naši milí. Rarášci se ve školce pomalu rozkoukávají, zvykají si na prostředí, kamarády i učitelky. A my děláme, co můžeme, aby se tu cítily co nejdříve v pohodě, v klidu a bezpečí. Nejvíce času jsme strávili na zahradě. Houpání, zpívání a stavení na písku nebralo konce, ale jelikož se to ukázalo jako nesmírně zklidňující činnosti, dělali jsme to do zemdlení :-) A ke konci týdne už se slzy týkaly pouze ranního odloučení od rodičů, na zahradě už byly děti úplně v pohodě.

Každé dítko bereme jako individuální bytost. Každé dítě má jiné návyky z rodiny, jiný přístup od rodičů. Po celý rok a v prvních týdnech obzvláště si s kolegyněmi neustále vyměňujeme informace o dětech, co se do našeho pozorování týče až po informace od vás, rodičů. Snažíme se chápat jejich nálady, pláče, radosti. Děkujeme, že jste nám při tom všem nápomocni a že nám jdete vstříc a chápete, že i my potřebujeme trochu času, abychom vaše děti více poznaly. Pomáhá nám to v naší práci.

 

V dalších týdnu samozřejmě pokračujeme v adaptaci, má být krásně, takže budeme opět hodně venku a vydáme se i na krátkou procházku za ovečkama…

 

Mějte se hezky,

Renáta

 

 

 

 

 

Na fotky koukněte zde:Druhý týden u Rarášků

neděle 13. září

JS 7.-11.9. 2015 Vydáváme se na stezku lesní moudrosti….

 • OS Jeden strom
 • Školka

Uplynulý týden byl ve znamení vzájemného seznamování a tvoření pravidel. Vysvětlili jsme

si, proč je potřeba pravidla dodržovat – aby nám tu bylo spolu dobře. Děti samy vymyslely, že

nejdůležitější pravidlo je vzájemně si naslouchat a to, že máme pusu, abychom spolu

komunikovali. Druhým nejdůležitějším pravidlem je, že si navzájem pomáháme. Také jsme

zvolili patrony a tak každý předškolák má k sobě jednoho nebo dva menší kamarády, kterým

bude pomáhat, když bude potřeba.

V úterý nás čekal náš první společný výlet. Vyrazili jsme ze Solopisk do Vonoklas. Počasí

nám přálo a v lese nám bylo dobře. No jo, jenže to bylo tím, že jsme s sebou měli vše, co jsme

potřebovali. Jídlo, pití, krásné počasí….co by se asi stalo, kdybychom to najednou

ztratili…Jak bychom si v lese poradili? Známe vůbec pořádně les a víme, jak se v něm chovat

a co si počít, když nám dojde jídlo či pití a my jsme v nepohodě?….na to budeme potřebovat

nějakou moudrost…a tak se letošní školní rok společně vydáme na Stezku lesní moudrosti…

Následující týden se budeme nadále věnovat tématu seznamování a tvoření pravidel. Budeme

hrát nejrůznější seznamovací hry a povídat si o tom, co se smí a co ne. Také se začneme

připravovat na Havelské posvícení. Budeme nacvičovat na naše vystoupení a vyrábět drobné

předměty na náš stánek. Ve středu nás navštíví divadlo Pruhované panenky s pohádkou O

zlaté rybě.

 

KOUKNĚTE NA FOTKY: Vyrážíme na stezku lesní moudrosti…

 

Krásný týden vám všem přeje….tým Jednoho stromu

pátek 11. září

Druhý týden ve škole

 • Škola

Máme za sebou krásný druhý týden se školáky! Seznámili jsme se s většinou učebnic, naučili se několik říkanek a básniček. Dupali jsme, rytmizovali jsme, hráli jsme si s našimi obličeji. To můžete určitě i doma, vyplazujte na sebe jazyk a pak také na všechny strany. Naše oči je také třeba rozhýbat, nahoru, dolu, do stran a zakoulet, hrajte si doma před zrcadlem :-) Vymodelovali jsme si také první písmenko. Jsem zvědavá, jestli ho všechny děti poznají. Mají také na pondělí domácí úkol… 

V pátek jsme byli za kamarády ve škole v Lipencích, seznámili jsme se s učiteli i dětmi, trochu si pohráli a pak zase hurrráá do vily! 

Podívejte se na fotky: Druhý týden ve škole

neděle 06. září

První týden u Rarášků

 • OS Jeden strom
 • Rarášci

Prvního září se otevřely brány Školky Jednoho stromu a my jsme přivítali nové i známé tváře. A jak už to tak bývá, první dny u Rarášků jsou všelijaké. Smutek a slzy střídá radost a smích, který otřásá celou školkou. A věřte, že smíchu bylo více než slz, které se na tvářích některých Rarášků objevily. A přes všechny slzy, které se vyronily, jsme si dokázaly dny prosluněné sluncem pořádně užít. Prozkoumávali jsme školku i její okolí. Poznávali jsme nové kamarády a spolu s nimi objevovali, co vše se ve školce skrývá. A že toho bylo hodně. Od autíček, stavebnic, kolejí a mašinek, přes panenky, kočárky a kuchyňku po zahradu plnou prolézaček a velkou trampolínu. Na zahradě jsme s nadšením objevily i naše čtyřnohé kamarády – králíka a morčata, které jsme obstarávaly a s radostí poňufávaly. A bylo to všechno moc prííííma. :) Během příštích dnů bude jistě slz ubývat a pro nás bude snadnější opustit maminku a tatínka a strávit příjemné chvíle plné radosti s našimi novými kamarády. :) A kdyby se přeci jen nějaká ta slzička objevila, bude tu Jana, Tereza, Eva nebo Renáta , kteří nás pomazlí, utěší a rozveselí. 

 

A protože je školka tak príma, tajemná a ukrývá nejedno tajemství, stalo se, že se nám nějakou záhadou zatoulal foťák. Zda to byl školkový skřítek či někdo jiný, nám zůstává záhadou. I přes to se můžete podívat na společné fotky se školkáči. Uvidíte, jak bezva jsme se měli. První týden u Rarášků

neděle 06. září

JS 1.-4.9. 2015 Brány školky se opět otevřely!

 • OS Jeden strom
 • Školka

Ten čas tak rychle letí… horké letní prázdniny utekly rychle jako voda a my jsme se opět sešli ve školce Jednoho stromu. Ještě plni dojmů z letních radovánek, ale už natěšení na další společné zážitky. A první týden jich přinesl více než dost… Nové kamarády, nové učitele  – Renátu a Tomáše, neokoukané hračky… A my jsme si to všechno chtěli užít v klidu a na pohodu. Poznávali jsme nové tváře, prostředí školky, její okolí i zahradu. Říkali jsme si, jaká máme pravidla, co to vlastně pravidla jsou a proč je dobré je dodržovat. Začali jsme s cvičením a ranními úkoly. Pojmenovávali jsme věci na stole a určovali, kde je ve školce jejich místo. Měřili jsme se, abychom zjistili, jak jsme po prázdninách zase vyrostli, stavěli jsme věže ze všeho možného a poměřovali jsme se s nimi. Malovali jsme ovce a vyrazili za nimi na nedaleký statek. Ale hlavně jsme prostě chtěli jen tak být, v bezpečí a klidu, aby nám spolu bylo dobře. A tak kdo přišel odpoledne na prosluněnou zahradu, mohl nás najít, jak společně blbneme… Jak řádíme na trampolíně, relaxujeme v houpací síti, vaříme bábovky z písku, anebo jen tak společensky klábosíme. První týden bez maminek jsme zvládli skvěle! Nebrečeli jsme a užili jsme si to jaksepatří :)

Příští týden vyrazíme na náš první výlet! Půjdeme do lesa a začneme společně s celoročním projektem Stezka lesní moudrosti. Také si nakreslíme pravidla, která platí v naší školce, abychom je měli stále na očích a zvolíme patrony. Každý předškolák bude mít k sobě jednoho menšího kamaráda, kterému nabídne pomocnou ruku, když bude potřeba.

KOUKNĚTE NA FOTKY: První zářijový týden

Pohodový týden vám všem přeje…. tým JS

pátek 04. září

ŠKOLA VOLÁ!

 • Škola

Hola hola! Máme za sebou první školní týden a stihli jsme toho opravdu hodně! Děti už znají svoje jména, nakreslili jsme si pravidla chování, ještě nám chybí je nalepit společně na velký papír. Zkoušeli jsme, jaká písmenka umíme, hráli jsme si se slovy. rytmizovali. Pomalu jsme začali i s ranními rozcvičkami – rozhýbali jsme tělo, obličej i oči! 

První týden byl moc fajn! Společně se těšíme na další! 

Koukněte na fotky: První týden ve škole

pondělí 31. srpen

Nový školní rok je tady!

 • OS Jeden strom

1.9. se otevírají brány Jednoho stromu. Do našich školek a školy vstoupí 114 dětí z Dolního Poberouní.  Novinkou je první třída Komunitní školy Jeden strom v Černošicích, stavba nového zázemí lesní školky Na dvorečku z peněz EU, částečná obměna pedagogického týmy ve školce Jednoho stromu ( konečně máme zase chlapa), prázdninové zrození Anežky dcera naší dnes již bývalé kolegyně Evy,  omlazení týmu školičky Rarášků, aj. aj.   Děti v našich školkách i škole se společně se svými průvodci vydají po Stezce lesní moudrosti, aby objevovaly světla krásy, síly, lásky a pravdy a přiblížily se tak opět o kousek k poznání přírody. Doufáme, že nám na společné cestě bude dobře, i když třeba někdy zmokneme nebo budeme mít unavené nohy! V novém školním roce se s vámi opět rádi potkáme při společných akcích.

úterý 04. srpen

Tradičně netradiční sporty III.PT

 • OS Jeden strom

Třetí týden v červenci byl v Jednom stromě ve znamení sportu. Vyzkoušeli jsme si lakros, softball, střelbu z kuše, nechyběl ani hod na cíl a trocha běhu. Vzhledem k velmi teplému počasí jsme si jeden den užili i trochu koupání v Biotopu v Radotíně. Na výlet jsme se vydali do Srbska a krásnou procházkou jsme došli až do Berouna, kde byla zmrzlina zaslouženou odměnou! :-)  

Také jsme oslavili dvoje narozeniny. Geník i Jasmínka si své dorty a svíčky opravdu užili! 

Celý týden byl hlavně ve znamení pohody, trochu jsme sportovali, hodně jsme jedli! :-)

Tak sportu zdar! 

Koukněte na fotky: Tradičně netradiční sporty

pondělí 03. srpen

Příměstský tábor je za námi… trochu volna před námi!

 • OS Jeden strom

Poslední červencový týden byl v Jednom stromě spojený s posledním turnusem příměstského tábora pro děti ve věku 4-11 let. Vydali jsme se  v něm do různých částí světa, abychom místní pohádky  uchopili divadelně.  Cestovali jsme do Grónska, Číny  i Afriky.

Koukněte na fotky

pondělí 03. srpen

Připravujeme zázemí LMŠ Na dvorečku a hledáme pomoc

 • Lesní MŠ Na dvorečku
 • OS Jeden strom

Tak jsme v sobotu 1.8. zase na Dvorečku makali. Zbourali jsme velký stan, jeho menší část postavili jinde. Vytloukli jsme staré šatny, pódium na spaní i zbytky kuchyně, vykáceli část habroví a odnosili z místa na místo krabice s věcmi. Dolní pozemek je zcela připraven na výstavbu jurt- nového zázemí pro naši lesní školku. Moc děkujeme za pomoc Veronice a Pavlovi Kubáskům, Timovi Malmstedt a Tomáši Lalákovi. Na příští víkend opět hledáme dobrovolníky. Hlásit se můžete na tel. 777 258 450.

134. stránka z celkem 157« První...102030...132133134135136...140150...Poslední »