Aktuality

pátek 26. červen

Představujeme průvodce, pedagogy, lektory ze školy Jeden strom

 • Škola

S kým dalším se Vaše děti a Vy můžete od září 2015 potkávat ve škole Jeden strom? Koukněte a čtěte!

 

soňa foto web

 

T.G.Pospíšil (14) - na web

 

Veronika Scholze - na web

středa 24. červen

Představujeme průvodce, lektory a pedagogy školy Jeden strom

 • Škola

Andraž Polič

neděle 21. červen

15.-19.6. 2015 Co jsme všechno dělali…

 • OS Jeden strom
 • Školka

Uplynulý týden opět přinesl mnoho rozmanitých činností…. Připomněli jsme si rozloučení s předškoláky, povídali jsme si o tom, jaké v nás vyvolává pocity loučení. Pracovali jsme na naší zahrádce, pleli jsme, okopávali… Povídali jsme si o škůdcích, ale i o zahrádce prospěšných živočiších… A abychom si všechno lépe zapamatovali, roztodivné breberky jsme pak i malovali… A už víme, že správně se neříká mandarinka bramborová a že žížala je prospěšná také proto, že svými exkrementy hnojí půdu… A když jsme dostali chuť na třešně, vyrazili jsme na pozvání Zahradníků k nim na zahradu, pochutnávali si na výborných plodech,dělali jsme si z nich náušnice, lítali po jejich nádherné zahradě… Dělali jsme, co jsme mohli a hrozně nás to bavilo!

 

KOUKNĚTE NA FOTKY: Rozmanitý týden  (je tam pár fotek ještě z Rozloučení s předškoláky)

 

ÚTERÝ – cirkus u Berounky

STŘEDA – výlet do Měsíčňáku

 

Užijte si krásný týden….to vám přeje tým JS 

pátek 19. červen

Komunitní škola- zápis ze schůzky rodičů, šk. rok 2015/16

 • Škola

V pondělí 15.6. 2015 proběhla v Komunitní škole Jeden strom schůzka rodičů. Tématem byl školní rok 2015/16.

Zápis k nahlédnutí.

Zápis ze schůzky rodičů

pátek 19. červen

Myslíme i na tatínky (15.-19.6.2015)

 • Škola

 

V pondělí jsme vyrazili do divadla v Řevnicích na pohádku „Strakaté bajky od Ezopa“. Chvilku před divadlem jsme využili k řádění na hřišti.

Od úterý nás provázel den otců a příprava na něj. Aby ani tatínkové nepřišli zkrátka, vyráběli jsme pro ně překvapeníčka, která snad potěší: Portréty v jedinečných rámech, přáníčka s korálky a motivem broučků a berušek, protože každý z Vás jednoho takového či jednu takovou doma máte, no a zcela ojedinělé záložky do knihy. Přejeme hezké počteníčko a hlavně příjemné hledání založené stránky Vaší novou záložkou. Věnovali jsme se rozšiřování gurmánských zážitků a rozmazlování chuťových pohárků v důsledku toho, že některé z dětí přinesli na ochutnání vlastní výpěstky či netradiční druhy potravin (minimandarinky, meruňky…).

Koukněte na fotky: Den otců

pátek 19. červen

RARÁŠCI V HÁJI :-)

 • Rarášci

Rarášci vyrazili na společný závěrečný výlet do Chuchelského háje! A jak jsme si to užili! Koukněte na fotky:

Společný výlet

čtvrtek 18. červen

Zadávací řízení pro projekt Jurty na Dvoreček je v běhu

 • OS Jeden strom

Tak máme za sebou 10 dní, které jsme intenzivně věnovali přípravě zadávacího řízení pro dodavatele jurt do naší lesní školky- studovali jsme parametry, konzultovali, zvažovali, psali, revidovali, psali, revidovali, psali, revidovali a stále dokola. Práce to byla náročná na čas i hloubku ponoru. A výsledek? Dne 17.6. bylo osloveno 5 firem, od kterých očekáváme cenové nabídky. 3.7. se budou otevírat obálky. Tak doufejme, že se nikdo našeho 50 stránkového zadávacího řízení nelekne a půjde do toho, abychom mohli začít co nejdříve konat! Veřejně moc děkujeme Judr. Kateřině Malmstedt, Ph.D. a Mgr. Pavle Patkové za právnickou a fundraisingovou pomoc. Bez vás, pracovité a trpělivé ženy, by to vůbec nešlo!

neděle 14. červen

Jak jsme se měli v týdnu od 8. do 13.6. 2015

 • OS Jeden strom
 • Školka

Uplynulý týden byl opravdu rozmanitý, užívali jsme si od všeho trochu… I když v pondělí nepadaly teplotní rekordy, vydali jsme se na Biotop v Radotíně. Procházka podle Berounky kolem lánu rozkvetlého máku nám pěkně ubíhala a my se už těšili na brzké koupání. Voda v biotopu měla krásných 25C a my ji měli celou pro sebe. Děti řádili, byly ve svém živlu, sjížděly klouzačku a skákaly do vody. Na zahřátí běhaly a hrály si na dětském hřišti. Sladká zmrzlinová tečka na závěr jen doladila už tak hezkou atmosféru toho dne. V úterý lilo jak z konve, ale my se přesto vydali na sběr bezových květů, protože si v zimě rádi pochutnáváme na výborné šťávě od Andulky. Ve středu jsme vyrazili do našeho lesíka. Zarostlou pěšinu podél pole nám klestili ti nejodvážnější. Děti se ve vzrostlém obilí ztrácely a užívaly si tak trochu dobrodružnou cestu. V lese skládaly z nasbíraných přírodnin svá jména. Ve čtvrtek a v pátek jsme blbli na zahradě. Stavěli jsme bunkr z větví, lítali jako draci a užívali si krásného počasí. V sobotu jsme se sešli ve školce, abychom se rozloučili s našimi předškoláky. I když nás zkropil déšť, bylo nám spolu hezky. Malým, velkým, miminkům i psům J. 

KOUKNĚTE NA FOTKY:  Týden od 8. do 12.6.2015

 

Příští týden se budeme věnovat dalšímu krásnému ročnímu období – létu. Něco si o něm povíme a budeme pořád venku.

 

KROUŽKY pro šk.rok 2014/15 SKONČILY

 

Krásné chvíle v nadcházejícím týdnu vám všem přeje….tým Jednoho stromu

pátek 12. červen

Poslední přípravy na loučení

 • Škola

Už je to uděláno, už je to hotovo… Po dvou týdnech zoufalých a nemilosrdných příprav na loučení s předškoláky se nám podařilo dosáhnout pocitu absolutní připravenosti. Také vyčerpání, ale hlavně radosti z toho, že jsou knihy odevzdány na svázání, kapsičky sešité a nám zbylo ještě dostatek času na zábavu a prosté radovánky a hlavně… hlavně na čerstvý vzduch. Svačili a obědvali jsme na čerstvém vzduchu co jen to šlo, věnovali se Včeličkám, především však sami sobě. V rámci doplňování zásob jsme se vydali na nákup, nakoupili a vše si taky vlastnoručně odnesli a v rámci poznávání okolí narazili na mnoho zajímavostí (líhnoucí se slunéčka, zvědavou kněžici, průhlednou housenku…)

Koukněte na fotky: Přípravy na loučení

neděle 07. červen

Ve vile to žije (1. – 5. 6. 2015)

 • Škola

Jak bylo řečeno, tak bylo uděláno. V týdnu jsme se nejvíce věnovali dokončování příprav na loučení s předškoláky. Vše máme hotové, zpracované, vytříděné, srovnané a založené, takže konečné podobě knihy už téměř nic nebrání. Protože jsme úžasně výkonní, stihli jsme i mnohem víc. Společnými silami jsme vyráběli kostku sýra. Začali jsme tím, co správný sýr musí mít: díry. Hráli jsme na mouchy a pavouka a naučili se o pavoukovi písničku. Na zahradě jsme hledali kousky sýra, které nepořádná dřevěná myška poztrácela. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli rozdíl mezi sýrem kulatým a hranatým. Zašli jsme i na hřiště, kde jsme se vůbec nebáli školáků. Došlo i na literaturu, kdy jsme si četli a zpívali z knížky Jitky Molavcové. Kluci skákali skok daleký a našli jsme správné místo pro hamaku. Kultura nás čekala i v další dny, kdy jsme si užili výlet ve znamení vlaků. Jeli jsme vlakem do Prahy na Hlavní nádraží do krásného secesního sálu ve Fantově budově doProDivadla na I.Díl „Nejlokomotivovatější lokomotiva aneb Jak to všechno začalo“. Na podzim se můžeme těšit na II.a III.díl (http://www.prodivadlo.cz/). Po té jsme využili krásného počasí a vydováděli jsme se na „super hřišti na Hlaváku“ a  před polednem spokojeně odjeli zpět do Černošic.

 FOTO Z TOHOTO TÝDNE

136. stránka z celkem 157« První...102030...134135136137138...150...Poslední »