Aktuality

středa 01. červenec

Loučili jsme se……

 • OS Jeden strom

Jeden strom má, jako každý jiný strom, své kořeny, kmen a korunu. Průvodci, učitelé a lektoři z našich školek a školy jsou těmi kořeny a kmenem, který dává sílu koruně- dětem. Na konci každého roku je vždy třeba zjistit, zda má ten náš Jeden strom dost vláhy a živin, nebo usychá. Je to čas, kdy se potkáváme se všemi, kteří JEDEN STROM tvoří, abychom nejen bilancovali, ale se i loučili. V letošním roce je pro nás loučení obzvlášť těžké, protože nás opouští dobrá duše, naše máma, babička i bavička, Andulka Kubásková, které po boku na cestě za novými objevy stojí mámy čekatelky Míša Mikulenková a Eva Koktová, stále světem plující Anička Tomanová ( čeká jí studium ve Španělsku) a kytarový bard Matěj Rak, kterého si naplno budou užívat žáci v ZUŠ Radotín. Naši milí, loučení nemáme rádi, a tak doufáme, že jste si užili jídla a pití na oslavě, při které jsme dojetí rozpustili v blízkosti, naladění a …. Mějte se na další životní cestě krásně a vracejte se nám! 
Moc děkujeme i všem rodičům, kteří se přišli loučit s námi. I díky vám jsme to zvládli!
A děkujeme vinotéce U Mitášů- vaše jídlo i pití byly skvělé!
29.6. 2015

Podívejte se na fotky

neděle 28. červen

Rarášci v cirkusu a na besídce

 • Rarášci

Naši milí, v úterý jsme vyrazili všichni do Cirkusu v Černošicích. Rarášci to naprosto skvěle zvládli, nejen více než hodinové čekání před představením (které jsem si já osobně užila s nimi víc než cirkus samotný) ale i vše potom. Děti se bavily a to bylo důležité. My, ženy, se shodly na tom, že si „z fleku“ otevřeme zájezdové divadlo a budeme mít úspěch taky :-) No tak dost kritiky! A zakončili jsme to návštěvou cukrárny a řešili tak největší dilema posledních dnů – dát si kopečkovou nebo točenou?!:-))

A ve středu jsme si moc užili setkání s vámi. Pohádku O perníkové chaloupce jsme daly dětem jako dárek, nechtěli jsme je nervovat nacvičováním  besídky, někteří jsou opravdu malí a poslední, co jsme chtěly, byla nepohoda nebo pláč. A děkujeme, že vás přišlo tolik a ty okamžiky jste sdíleli s námi…. 

 

Foto zde: Rarášci v cirkusu a na besídce

pátek 26. červen

Svatojánský týden v Jednom stromě

 • Školka

Magickou moc má svatojánská noc, slunce  předává svou sílu do bylin a ty mají čarovnou  moc uzdravovat i škodit. I my ze školky Jednoho stromu jsme se nechali svatojánským týdnem okouzlit a ponořili se do jeho tajemství. Pouštěním lodiček a bosonozí jsme přivítali léto, slunce si přenesli i do svého příbytku, aby nám prosvítilo podzimní večery, až se zase ve školce po prázdninách sejdeme.  Zpívali jsme si písničku o hlemýždích, kteří si to každé ráno štrádují po cestě k nám do školky, a o chrpách, které kašlou, až jsou z toho celé modré. Už víme, kdo byl Jan Křtitel a že každý může věřit tomu, čemu chce, a že mít víru v cokoli  je krása. Umíme si uvařit čaj z bylin, které jsme si natrhali cestou do Měsíčního údolí a víme, kdo je klaun a že každý  zrovna nemusí být k popukání.  Také víme, že najít zlaté kapradí je umění, které ještě neovládáme. Přesto nesmutníme a těšíme se z každého slunečního paprsku na naší zahradě pod ořechem, který za nedlouho na pár dní osiří, aby si odpočinul a nabral sílu k dalším dobrodružstvím, stejně jako my!

Fotky ze svatojánského týdne

pátek 26. červen

Zmrzlina a úsměv! (22.-26.2015)

 • Škola

Tak naši milí, čas se pomalu krátí a my si čekání na prázdniny pořádně užili. Jedli jsme, radovali jsme se, vyrazili na výlety. V pondělí jsme se prošli podél řeky a pak vyrazili na představení !Šprušle!, cestou zpět si koupili zmrzlinu. Úterek patřil lehkému úklidu vily a výrobě svatojánského slunce. A pak nás potěšila výstava k narozeninám Večerníčka, to bylo radosti v klobouku, na kolotoči či u Krakonoše! Dali jsme si dort, zmrzlinu a rozloučili jsme se s dědou Rokem. Užijeme si příští týden poslední dva dny a v září hurá do školy! :-)  

Koukněte na fotky: Zmrzlinaaaaa

pátek 26. červen

Představujeme průvodce, pedagogy, lektory ze školy Jeden strom

 • Škola

S kým dalším se Vaše děti a Vy můžete od září 2015 potkávat ve škole Jeden strom? Koukněte a čtěte!

 

soňa foto web

 

T.G.Pospíšil (14) - na web

 

Veronika Scholze - na web

středa 24. červen

Představujeme průvodce, lektory a pedagogy školy Jeden strom

 • Škola

Andraž Polič

neděle 21. červen

15.-19.6. 2015 Co jsme všechno dělali…

 • OS Jeden strom
 • Školka

Uplynulý týden opět přinesl mnoho rozmanitých činností…. Připomněli jsme si rozloučení s předškoláky, povídali jsme si o tom, jaké v nás vyvolává pocity loučení. Pracovali jsme na naší zahrádce, pleli jsme, okopávali… Povídali jsme si o škůdcích, ale i o zahrádce prospěšných živočiších… A abychom si všechno lépe zapamatovali, roztodivné breberky jsme pak i malovali… A už víme, že správně se neříká mandarinka bramborová a že žížala je prospěšná také proto, že svými exkrementy hnojí půdu… A když jsme dostali chuť na třešně, vyrazili jsme na pozvání Zahradníků k nim na zahradu, pochutnávali si na výborných plodech,dělali jsme si z nich náušnice, lítali po jejich nádherné zahradě… Dělali jsme, co jsme mohli a hrozně nás to bavilo!

 

KOUKNĚTE NA FOTKY: Rozmanitý týden  (je tam pár fotek ještě z Rozloučení s předškoláky)

 

ÚTERÝ – cirkus u Berounky

STŘEDA – výlet do Měsíčňáku

 

Užijte si krásný týden….to vám přeje tým JS 

pátek 19. červen

Komunitní škola- zápis ze schůzky rodičů, šk. rok 2015/16

 • Škola

V pondělí 15.6. 2015 proběhla v Komunitní škole Jeden strom schůzka rodičů. Tématem byl školní rok 2015/16.

Zápis k nahlédnutí.

Zápis ze schůzky rodičů

pátek 19. červen

Myslíme i na tatínky (15.-19.6.2015)

 • Škola

 

V pondělí jsme vyrazili do divadla v Řevnicích na pohádku „Strakaté bajky od Ezopa“. Chvilku před divadlem jsme využili k řádění na hřišti.

Od úterý nás provázel den otců a příprava na něj. Aby ani tatínkové nepřišli zkrátka, vyráběli jsme pro ně překvapeníčka, která snad potěší: Portréty v jedinečných rámech, přáníčka s korálky a motivem broučků a berušek, protože každý z Vás jednoho takového či jednu takovou doma máte, no a zcela ojedinělé záložky do knihy. Přejeme hezké počteníčko a hlavně příjemné hledání založené stránky Vaší novou záložkou. Věnovali jsme se rozšiřování gurmánských zážitků a rozmazlování chuťových pohárků v důsledku toho, že některé z dětí přinesli na ochutnání vlastní výpěstky či netradiční druhy potravin (minimandarinky, meruňky…).

Koukněte na fotky: Den otců

pátek 19. červen

RARÁŠCI V HÁJI :-)

 • Rarášci

Rarášci vyrazili na společný závěrečný výlet do Chuchelského háje! A jak jsme si to užili! Koukněte na fotky:

Společný výlet

145. stránka z celkem 166« První...102030...143144145146147...150160...Poslední »