Aktuality

neděle 06. září

První týden u Rarášků

 • OS Jeden strom
 • Rarášci

Prvního září se otevřely brány Školky Jednoho stromu a my jsme přivítali nové i známé tváře. A jak už to tak bývá, první dny u Rarášků jsou všelijaké. Smutek a slzy střídá radost a smích, který otřásá celou školkou. A věřte, že smíchu bylo více než slz, které se na tvářích některých Rarášků objevily. A přes všechny slzy, které se vyronily, jsme si dokázaly dny prosluněné sluncem pořádně užít. Prozkoumávali jsme školku i její okolí. Poznávali jsme nové kamarády a spolu s nimi objevovali, co vše se ve školce skrývá. A že toho bylo hodně. Od autíček, stavebnic, kolejí a mašinek, přes panenky, kočárky a kuchyňku po zahradu plnou prolézaček a velkou trampolínu. Na zahradě jsme s nadšením objevily i naše čtyřnohé kamarády – králíka a morčata, které jsme obstarávaly a s radostí poňufávaly. A bylo to všechno moc prííííma. :) Během příštích dnů bude jistě slz ubývat a pro nás bude snadnější opustit maminku a tatínka a strávit příjemné chvíle plné radosti s našimi novými kamarády. :) A kdyby se přeci jen nějaká ta slzička objevila, bude tu Jana, Tereza, Eva nebo Renáta , kteří nás pomazlí, utěší a rozveselí. 

 

A protože je školka tak príma, tajemná a ukrývá nejedno tajemství, stalo se, že se nám nějakou záhadou zatoulal foťák. Zda to byl školkový skřítek či někdo jiný, nám zůstává záhadou. I přes to se můžete podívat na společné fotky se školkáči. Uvidíte, jak bezva jsme se měli. První týden u Rarášků

neděle 06. září

JS 1.-4.9. 2015 Brány školky se opět otevřely!

 • OS Jeden strom
 • Školka

Ten čas tak rychle letí… horké letní prázdniny utekly rychle jako voda a my jsme se opět sešli ve školce Jednoho stromu. Ještě plni dojmů z letních radovánek, ale už natěšení na další společné zážitky. A první týden jich přinesl více než dost… Nové kamarády, nové učitele  – Renátu a Tomáše, neokoukané hračky… A my jsme si to všechno chtěli užít v klidu a na pohodu. Poznávali jsme nové tváře, prostředí školky, její okolí i zahradu. Říkali jsme si, jaká máme pravidla, co to vlastně pravidla jsou a proč je dobré je dodržovat. Začali jsme s cvičením a ranními úkoly. Pojmenovávali jsme věci na stole a určovali, kde je ve školce jejich místo. Měřili jsme se, abychom zjistili, jak jsme po prázdninách zase vyrostli, stavěli jsme věže ze všeho možného a poměřovali jsme se s nimi. Malovali jsme ovce a vyrazili za nimi na nedaleký statek. Ale hlavně jsme prostě chtěli jen tak být, v bezpečí a klidu, aby nám spolu bylo dobře. A tak kdo přišel odpoledne na prosluněnou zahradu, mohl nás najít, jak společně blbneme… Jak řádíme na trampolíně, relaxujeme v houpací síti, vaříme bábovky z písku, anebo jen tak společensky klábosíme. První týden bez maminek jsme zvládli skvěle! Nebrečeli jsme a užili jsme si to jaksepatří :)

Příští týden vyrazíme na náš první výlet! Půjdeme do lesa a začneme společně s celoročním projektem Stezka lesní moudrosti. Také si nakreslíme pravidla, která platí v naší školce, abychom je měli stále na očích a zvolíme patrony. Každý předškolák bude mít k sobě jednoho menšího kamaráda, kterému nabídne pomocnou ruku, když bude potřeba.

KOUKNĚTE NA FOTKY: První zářijový týden

Pohodový týden vám všem přeje…. tým JS

pátek 04. září

ŠKOLA VOLÁ!

 • Škola

Hola hola! Máme za sebou první školní týden a stihli jsme toho opravdu hodně! Děti už znají svoje jména, nakreslili jsme si pravidla chování, ještě nám chybí je nalepit společně na velký papír. Zkoušeli jsme, jaká písmenka umíme, hráli jsme si se slovy. rytmizovali. Pomalu jsme začali i s ranními rozcvičkami – rozhýbali jsme tělo, obličej i oči! 

První týden byl moc fajn! Společně se těšíme na další! 

Koukněte na fotky: První týden ve škole

pondělí 31. srpen

Nový školní rok je tady!

 • OS Jeden strom

1.9. se otevírají brány Jednoho stromu. Do našich školek a školy vstoupí 114 dětí z Dolního Poberouní.  Novinkou je první třída Komunitní školy Jeden strom v Černošicích, stavba nového zázemí lesní školky Na dvorečku z peněz EU, částečná obměna pedagogického týmy ve školce Jednoho stromu ( konečně máme zase chlapa), prázdninové zrození Anežky dcera naší dnes již bývalé kolegyně Evy,  omlazení týmu školičky Rarášků, aj. aj.   Děti v našich školkách i škole se společně se svými průvodci vydají po Stezce lesní moudrosti, aby objevovaly světla krásy, síly, lásky a pravdy a přiblížily se tak opět o kousek k poznání přírody. Doufáme, že nám na společné cestě bude dobře, i když třeba někdy zmokneme nebo budeme mít unavené nohy! V novém školním roce se s vámi opět rádi potkáme při společných akcích.

úterý 04. srpen

Tradičně netradiční sporty III.PT

 • OS Jeden strom

Třetí týden v červenci byl v Jednom stromě ve znamení sportu. Vyzkoušeli jsme si lakros, softball, střelbu z kuše, nechyběl ani hod na cíl a trocha běhu. Vzhledem k velmi teplému počasí jsme si jeden den užili i trochu koupání v Biotopu v Radotíně. Na výlet jsme se vydali do Srbska a krásnou procházkou jsme došli až do Berouna, kde byla zmrzlina zaslouženou odměnou! :-)  

Také jsme oslavili dvoje narozeniny. Geník i Jasmínka si své dorty a svíčky opravdu užili! 

Celý týden byl hlavně ve znamení pohody, trochu jsme sportovali, hodně jsme jedli! :-)

Tak sportu zdar! 

Koukněte na fotky: Tradičně netradiční sporty

pondělí 03. srpen

Příměstský tábor je za námi… trochu volna před námi!

 • OS Jeden strom

Poslední červencový týden byl v Jednom stromě spojený s posledním turnusem příměstského tábora pro děti ve věku 4-11 let. Vydali jsme se  v něm do různých částí světa, abychom místní pohádky  uchopili divadelně.  Cestovali jsme do Grónska, Číny  i Afriky.

Koukněte na fotky

pondělí 03. srpen

Připravujeme zázemí LMŠ Na dvorečku a hledáme pomoc

 • Lesní MŠ Na dvorečku
 • OS Jeden strom

Tak jsme v sobotu 1.8. zase na Dvorečku makali. Zbourali jsme velký stan, jeho menší část postavili jinde. Vytloukli jsme staré šatny, pódium na spaní i zbytky kuchyně, vykáceli část habroví a odnosili z místa na místo krabice s věcmi. Dolní pozemek je zcela připraven na výstavbu jurt- nového zázemí pro naši lesní školku. Moc děkujeme za pomoc Veronice a Pavlovi Kubáskům, Timovi Malmstedt a Tomáši Lalákovi. Na příští víkend opět hledáme dobrovolníky. Hlásit se můžete na tel. 777 258 450.

neděle 26. červenec

Podpořte nově vznikající knihu Pohrádtky pavoučka Vincka

 • Lesní MŠ Na dvorečku
 • OS Jeden strom

Přátelé, rodiče, známí,
podpořte nově vznikající knihu Pohrádtky pavoučka Vincka, kterou tvoří maminky z naší lesní školky, svým „lajkem“ na facebooku
Kniha vyjde  na vlastní náklady, tak pokud byste někdo chtěl přidat nějakou korunu, bude autorka Pája Krátká, ilustrátorka Maruška Snášelová a col. určitě ráda. Kontakt  na autorku vážným zájemcům o podporu byť i v malé výši  rádi zašleme.

Pište na jedenstrom@volny.cz, volejte na tel. 777 258 450

 

neděle 26. červenec

My už víme, kde žijí divočiny!

 • OS Jeden strom
 • Škola

Příměstský tábor “ Tam, kde žijí divočiny!“ , kterému se stala inspirací stejnojmenná kniha Maurice Sendaka, je za námi. Potkalo se na něm 15 dětí ve věku 6- 13 let v Komunitní škole Jeden strom a pod vedením divadelníků Tomáše Pospíšila a Andrey Kořínkové z Lesní školky Na dvorečku, objevovali svou přirozenost a kreativitu…. a jak se jim to podařilo, posuďte sami!

Koukněte na fotky

 

neděle 19. červenec

Cestou ligy lesní moudrosti

 • OS Jeden strom

V týdnu od 13.7. se brány Jednoho stromu otevřely pro holky a kluky od Bobří řeky. Odkaz na kultovní knihu Jaroslava Foglara je zřejmý, a tak asi nikoho nepřekvapí, že i my jsme se společně s dětmi, které na daný týden příměstského tábora dorazily, vstoupili do světa Ligy lesní moudrosti a vydali se po stopách „bobříků“ . Skupina 33 dětí ve věku 4-10 let se snažila žít a objevovat přírodu i své limity v duchu světel pravdy, lásky, síly a krásy. Vařili jsme, šli stezkou odvahy, prokázali svou zručnost, mrštnost, sílu i schopnost mířit, kreslili plán cesty nebo třeba „jen“ mlčeli. Byl to týden plný odhodlání, kamarádství i blízkosti. A že ne vše je v životě jednoduché a že jsou kolem nás věci, na které se vyplatí čekat a chvíli se sebezapřít, už víme!

Podívejte se na fotky

147. stránka z celkem 169« První...102030...145146147148149...160...Poslední »