Aktuality

neděle 31. květen

25.-30.5 2015 Týden plný her a práce

 • OS Jeden strom
 • Školka

V týdnu od 25.5. jsme si nejen hráli, ale i pracovali. V pondělí jsme se ještě podělili o

vzájemné zážitky z minulého týdne. Školkáči, co byli na cykloškolce v přírodě vyprávěli o

tom, jak se jim na kolech líbilo a děti, které zůstaly ve školce zas prozradily ostatním, co se

dělo ve školce. A pak jsme se pustili do práce. Předškoláci pilně pracovali na kapsičkách,

deskách na pamětní knížky a glazovali knoflíky. Také jsme dodělávali vzkazy pro

předškoláky. A mezi tím jsme si i hráli, běhali, skákali na trampolíně, prostě si užívali pohody

a pohybu na zahradě.

V pátek jsme s dětmi vyrazili na proutky k vodě, malým okruhem kolem školky.  

V sobotu nás, druhý ročník Ratolestfestu, opět zavál na náplavku Rašínova nábřeží, kde jsme se prezentovali řemeslnou dílnou. Kolemjdoucí

si mohli vyzkoušet výrobu šperků z korálků a drátků, pracovat s kladívkem a drátky na kovadlinkách nebo vyrábět  stromy z proutí,látek a vlny.

Počasí bylo proměnlivé, ale dobrá nálada nás neopouštěla. Bylo to prostě „na pohodu“. 

KOUKNĚTE NA FOTKY: Týden plný her a práce

 

Příští týden se budeme toulat v okolí školky, vyrazíme do našeho uklizeného lesa, budeme hrát hry a užívat si slunce.

 

STŘEDA – angličtina

ČTVRTEK – angličtina a keramika

 

Pohodový týden vám všem přeje…tým JS.

sobota 30. květen

Tvoříš, tvořím, tvoříme – přípravy na loučení (25. – 29. 5. 2015)

 • Škola

V tomto týdnu jsme se intenzivně věnovali přípravám na loučení s předškoláky: pracovali jsme na výrobě vlastní knihy (vytvářeli desky a krásné obaly…), přemýšleli o tom, jací jsme (co máme a nemáme rádi, co nám chutná, jakou barvu máme či nemáme v oblibě, …), vyráběli si kapsičky z filcu a ovčího rouna, psali zprávy pro naše kamarády z vily a malovali a vyráběli, až se nám pod rukama kouřilo. Přesto nám ještě hromada práce zbývá. Krom příprav na loučení jsme si povídali i o přátelství a kamarádech, o pravidlech a domluvách. Ovšem byl i čas na prozkoumávání zahrady a její pestré flóry, na stavění věží a všelijakou jinou legraci.

KOUKNĚTE NA FOTKY: https://plus.google.com/photos/108745880969271210889/albums/6153898730291205793

 

úterý 26. květen

Jurty dětem na Dvorečku budou! Radujte se s námi!

 • OS Jeden strom

Ministr životního prostředí schválil jedny z posledních projektů OPŽP 2007 – 2013 celkem za více než 5 miliard korun! ( tisková zpráva ze dne 26.5.2015)

A my jsme mezi schválenými projekty také! Radujte se s námi! Projekt Jurty dětem na Dvorečku bude realizován. Jak doufáme, tak do konce srpna 2015 v naší lesní školce Na dvorečku najdete zcela nové zázemí pro dvě třídy! Bude se jednat o dvě soujurtí, které zajistí dostatečným komfort v zimním období a při plískanicích. Jupííí! Radujte se s námi!

neděle 24. květen

18.-22.5. Sportu zdar!

 • OS Jeden strom
 • Školka

Tento týden se nesl ve znamení sportu. Část dětí ze školky odjela na

cykloškolku v přírodě a my, co jsme zůstali ve školce jsme také nelenili a

věnovali se různým sportovním disciplínám. V pondělí jsme si zahráli hru se

zvláštním názvem Ježibaba a hřimbaba. V úterý jsme vyrazili s míči před brány

školky, abychom si zde zahráli fotbal. Také jsme s míči zkoušeli driblovat a

házet na cíl. Ve středu se na nás počasí zaškaredilo, protože celý den pršelo, ale

nám to nevadilo, protože běhat se dá i v dešti. Vybaveni pláštěnkami, holinkami

a gumovými kalhotami jsme se vydali na netradiční běh mezi kalužemi, okolo

deštníku a také jsme zkoušeli kaluže přeskočit. Běhat mezi kapkami deště se

nám ale nepodařilo. Ve čtvrtek proběhly kohoutí zápasy a střelba z kuše. No a

v pátek jsme se protáhli na opičí dráze, která byla přes půl zahrady a celý týden

jsme zakončili nám známým pokřikem Sportu zdar! a od Tomáše dostaly děti i

ořechové medaile.

KOUKNĚTE NA FOTKY: https://plus.google.com/photos/108745880969271210889/albums/6151764638146050785

V týdnu od 18. do 22. května 2015  jsme se s některými dětmi a rodiči ze školky Jednoho stromu vypravili na cykloškolku v přírodě do Penzionu Pecák, který se nachází u rybníka Dolní Vydýmač na okraji Třeboňské pánve uprostřed lesů a kousek od zámku Jemčina.  Odhodláni osedlat naše jednostopé kovové oře a zkrotit je na cestě lesem a kolem rybníků jsme vyrazili směle vstříct dobrodružství. Hned první den jsme si stihli užít 13 ujetých kilometrů k řece Nežárce do Metele, kde nám byla odměnou zmrzlina a cachtání v řece. První výlet prověřil naše síly, odhodlání a pevnost nohou a zadků. Zvládli jsme to, stejně jako vzpomínky na rodiče, které jsme nechali doma. Od druhého dne nám nebylo počasí příliš nakloněné, ale my se nenechali rozhodit a směle opět vyrazili do další cest. Na kole se přece dá jezdit i za deště! Když máte možnost rozdělat oheň v krbu, boty uschnou raz dva. A abychom trénink nepřehnali, obuli jsme odpoledne holinky a užívali okolí rybníka i přilehlé pláže. Je fajn, když můžete vlézt do vody, i když není zrovna hezky. Ať žijí holinky a gumové kalhoty!  Třetí den našeho pobytu jsme věnovali  povídání o kolech, zkoumáním kol, malováním  našich výprav a opět cyklovýletu.  Ve čtvrtek jsme se vydali na zámek Jemčina, a jak  jinak, než opět  na kole. Závěr pobytu obstaral sportovní závod lesem, na kterém jsme plnili různé vědomostní a  pohybové úkoly. Přelézt například po laně pro nás byla hračka. Co napsat závěrem? Odměnu v podobě cykloláhve jsme si všichni opravdu zasloužili. Ujet každý den zhruba 11  kilometrů na kole  ve věku od 4 do 6 let je úctyhodný výkon. Nás to bavilo, a tak doufáme, že za rok vyjedeme k Třeboni opět znovu. Je jasné, že my se pohybu nebojíme, stejně jako odloučení od rodičů. Sice se nám občas stýskalo, ale s nepohodlím  už umíme bojovat. A jak řekl jeden pan vodák, co jsme ho potkali u řeky Nežárky, s uznalým výrazem v obličeji: “ Holky a kluci, jste borky!“ ( rozuměj borci :-)    ………… a my si to o sobě také myslíme.

Shrnutí na závěr:

ujeli jsme celkem asi 45km,  děti  byly nesmírně statečné,nikdo nekňoural
vyjížděli jsme za každého počasí
měli jsme přednášku od Ingrid na téma Co všechno potřebujeme na kolo!
Měli jsme bojovku – slack line,brod přes potok, poznávačka stromů a plodů, slalom mezi stromy, hod šiškou na cíl, skok do dálky a přes švihadlo, kimovka – cyklopomůcky, vědomostní hra – vyjmenuj 7 věcí, které potřebuješ na kolo 

Koukněte na fotky- Cykloškolka v přírodě

 Příští týden se budeme věnovat přípravě na rozloučení s předškoláky .

 

STŘEDA – angličtina

ČTVRTEK – angličtina a keramika

SOBOTA – Ratolest fest – najdete tam i nás se řemeslnou dílnou (na náplavce Rašínova nábřeží)

 

Krásný týden přeje….. Jeden strom

neděle 24. květen

Řádění – jó, to nám šlo!

 • Rarášci

V galerii máte tentokrát opravdu hodně fotek, naši milí. Když já jsem to fakt nedokázala víc promazat. Pokud si je prohlédnete, a to klidně rychle za sebou, musí na vás zákonitě dýchnout velká pohoda, sranda a úžasná energie velké bandy Rarachů. Poslední dva, tři týdny, jsou opravdu velmi rozjetí, trochu ukřičení, plní energie. Jak na potvoru zrovna ve chvíli, kdy učitelkám tak trochu už začíná docházet :-) Ale to se nedá… když je vidíte, jak běhají, provokují vás, pošťuchují, blbnou… tak vás zákonitě musí tou svojí energií nakazit.

Prohlížejte a koukejte…

… jak jsme byli v pondělí jako žížaly Máni, lezli jsme po zemi a najednou tu byl kos Renat a chtěl nás sezobnout, nebo rybář Ev, který nás chtěl lapit, aby nás dostal na svůj rybářský háček.

… jak jsme v úterý začali zcela nenápadně pohádkou o housence, která se dost nabaštila, zakuklila a byl z ní krásný motýl. Aby si pak ty motýly s nadšením vyrobili a ještě s větším nadšením z nich pak udělali spoustu jiných různých věcí a ty pak třeba jezdili po kolejích :-)

… jak jsme ve středu poznali berušku – sluníčko pětitečné a poměrně ještě v klidu si ho udělali z papíru a červeného krepáku. Obrátky to začínalo nabírat ve chvíli, kdy Adinka zjistila, že se dají tečky lepit na různá jiná místa než na krepák. Tečky byly všude! Ale pořád to ještě šlo. Do chvíle, než Eva vyndala barvy na obličej. Pak už to řádilo jako berušky a motýli. Kdo měl červené tričko, tak hledal kamarády… kolik jich našel, to koukněte na fotky. Všechny děti po obědě do deseti minut spaly. Učitelky taky. Děti se zregenerovaly dřív :-) Čím to asi bude?!

… no a ve čtvrtek slavil Tonda narozeniny a už to zase jelo…:-)

a v pátek jsme jakou pavouci usoukali svoji pavučinu a šli řádit na zahradu, abychom si hráli hlavně i s novými kamarády – Adilem, Fanynkou a Magdalenkou.

 

Uff, víc takových týdnů a nedožijeme se prázdnin! :-)

 

Na fotky koukněte zde: Řádění – jó, to by nám šlo!

Tak se mějte hezky, přátelé…

 

pátek 22. květen

Cykloškolka v přírodě je za námi

 • Škola
 • Školka

V týdnu od 18. do 22. května 2015  jsme se s některými dětmi a rodiči ze školky Jednoho stromu vypravili na cykloškolku v přírodě do Penzionu Pecák, který se nachází u rybníka Dolní Vydýmač na okraji Třeboňské pánve uprostřed lesů a kousek od zámku Jemčina.  Odhodláni osedlat naše jednostopé kovové oře a zkrotit je na cestě lesem a kolem rybníků jsme vyrazili směle vstříct dobrodružství. Hned první den jsme si stihli užít 13 ujetých kilometrů k řece Nežárce do Metele, kde nám byla odměnou zmrzlina a cachtání v řece. První výlet prověřil naše síly, odhodlání a pevnost nohou a zadků. Zvládli jsme to, stejně jako vzpomínky na rodiče, které jsme nechali doma. Od druhého dne nám nebylo počasí příliš nakloněné, ale my se nenechali rozhodit a směle opět vyrazili do další cest. Na kole se přece dá jezdit i za deště! Když máte možnost rozdělat oheň v krbu, boty uschnou raz dva. A abychom trénink nepřehnali, obuli jsme odpoledne holinky a užívali okolí rybníka i přilehlé pláže. Je fajn, když můžete vlézt do vody, i když není zrovna hezky. Ať žijí holinky a gumové kalhoty!  Třetí den našeho pobytu jsme věnovali  povídání o kolech, zkoumáním kol, malováním  našich výprav a opět cyklovýletu.  Ve čtvrtek jsme se vydali na zámek Jemčina, a jak  jinak, než opět  na kole. Závěr pobytu obstaral sportovní závod lesem, na kterém jsme plnili různé vědomostní a  pohybové úkoly. Přelézt například po laně pro nás byla hračka. Co napsat závěrem? Odměnu v podobě cykloláhve jsme si všichni opravdu zasloužili. Ujet každý den zhruba 11  kilometrů na kole  ve věku od 4 do 6 let je úctyhodný výkon. Nás to bavilo, a tak doufáme, že za rok vyjedeme k Třeboni opět znovu. Je jasné, že my se pohybu nebojíme, stejně jako odloučení od rodičů. Sice se nám občas stýskalo, ale s nepohodlím  už umíme bojovat. A jak řekl jeden pan vodák, co jsme ho potkali u řeky Nežárky, s uznalým výrazem v obličeji: “ Holky a kluci, jste borky!“ ( rozuměj borci :-)    ………… a my si to o sobě také myslíme.

Shrnutí na závěr:

ujeli jsme celkem asi 45km,  děti  byly nesmírně statečné,nikdo nekňoural
vyjížděli jsme za každého počasí
měli jsme přednášku od Ingrid na téma Co všechno potřebujeme na kolo!
Měli jsme bojovku – slack line,brod přes potok, poznávačka stromů a plodů, slalom mezi stromy, hod šiškou na cíl, skok do dálky a přes švihadlo, kimovka – cyklopomůcky, vědomostní hra – vyjmenuj 7 věcí, které potřebuješ na kolo 

Koukněte na fotky- Cykloškolka v přírodě

 

neděle 17. květen

Užíváme si na zahradě

 • Rarášci

Bylo krásně, naši milí a tak jsme trávili naprostou většinu času na zahradě. A navíc máme dva nové kamarády – Adila (brášku Nuriho) a Fanynku. Oba budou do Rarášků chodit od září a tak si teď zkouší, jestli to s těma učitelkama vydrží :-) A vypadalo to, že jo! A naši „staří“ miláčci je přivítaly opět s otevřenou náručí. No dobře no, tak Justýnka s Jeremiáškem zkoušeli, jestli je Adil uveze oba najednou a Fanynka byla ráda, že přežila řádění na trampolíně. Ale jinak všechno v pořáááádku! :-)

Koukněte zde:Rarášci řádí na zahradě s novými kamarády

neděle 17. květen

Vilové bzučení (11.-15.5.2015)

 • Škola

Včelí týden jsme začali pomocí hádanek a básniček o včelách. Pak jsme vylétli ven na zahradu, každá včelička si našla svůj kvíteček, zkusila spočítat vzdálenost na kroky ke kvítku a zpět na česno – děti vědí, co to je. Ke kvítkům jsme tančili včelí tanec a užívali si vůni zahrady!

Další, co jsme se v průběhu týdne o včelách dozvídali byly informace o tom, jak a kde včely bydlí, jak vypadá jejich proměna od vajíčka po dospěláka a kde ji podnikají. Jaké jsou jejich úkoly v úle a že dělnice toho mají ze všech včelích obyvatelů na starosti nejvíce (čistí, staví, hlídají, krmí, sbírají potravu). Taky jsme si nezapomněli vylétnout na hřiště a proletět se s naším časopisem Včelička. Pátek byl věnován produktům včel, povídali jsme si o propolisu, nektaru, vosku a samozřejmě ochutnali výborný med!

Fotky dodám co nejdříve.

Následující týden velkou část dětí čeká cykloškolka v přírodě. Zbylé děti budou chodit do Jednoho stromu, kde bude sportovní týden.  

neděle 17. květen

Příprava na loučení s předškoláky 11.-15.5. 2015

 • OS Jeden strom
 • Školka

Blíží se konec školního roku….před sebou máme poslední společné chvíle, nezapomenutelné zážitky a krásné, letní prázdniny… Všechno má svůj začátek a svůj konec, a my se před létem rozloučíme s některými dětmi, které půjdou po prázdninách do školy. A tak byl uplynulý týden zcela v duchu loučení s předškoláky. Vymýšleli jsme pro naše budoucí školáky vzkazy. Děti svým kamarádům vymýšlely krátké zprávy, ve kterým se zrcadlí mnohá přátelství, společně prožitá dobrodružství a přání všeho dobrého na další cestě. Předškoláci si připravovali své knihy, malovali, vyráběli keramické knoflíky na kapsičky… Čas plynul klidně, slunce se nám opíralo do zad a naše zahrada poskytovala bezpečné zázemí pro naše hry. Maminky si užily svůj svátek na Bohyni matce. Chvilička pro sebe, bez dětí, se závěrečným pohoštěním a společnou, ženskou pospolitostí je někdy k nezaplacení. A výlet na Kazín? Povedl se, byl přesně takový, jaký jsme ho chtěli mít. Děti si našly svou cestičku, kterou se chtějí dát, zkoumaly okolí jako mravenci, užívaly si neznámý prostor a krásné počasí. A řízky k obědu tak moc chutnaly! Přidal se k nám i tatínek Geníka, aby si aspoň na chvíli odpočinul od práce, a dopřál si odbočení z každodenní rutiny.  Pokud chcete zažít i vy tak trochu jiný den,připojte se někdy k nám. Vaše děti vám už samy ukáží tu správnou cestu…

KOUKNĚTE NA FOTKY: Týden před školkou v přírodě

Příští týden bude část dětí z JS na cykloškolce v přírodě. I ostatní děti, které ve školce zůstávají, si užijí dostatek pohybu ve všech možných podobách.

STŘEDA    -angličtina

ČTVRTEK -angličtina a keramika

 

Krásné dny, plné pohybu, vám přeje….tým Jednoho stromu

 

 

úterý 12. květen

Bohyně matky čarovaly

 • OS Jeden strom
 • Školka

Bohyně matky se sešly v pondělí 11.5. V Jednom stromě, aby společně oslavily svou sílu, ženskost, radost ze života, chuť zkoušet nové věci, smích, lehkost a vše další, co tvoří jejich hodnotu a vnitřní zdroje. Hráli jsme si v imaginaci se svými jmény,abychom jim pak vdechly skutečnou podobu z korálků, drátků, knoflíků, pergamenu či jiné havěti. Hráli jsme si, tvořili, povídali, byli si blízko a bez dětí. Ty pro nás na zahradě připravily zatím hostinu. Kochejte se s námi! A v červnu se mohou na svou akci těšit Bohové otci!

Podívejte se na fotky

150. stránka z celkem 169« První...102030...148149150151152...160...Poslední »