Aktuality

pondělí 21. duben

Velikonoce v Jednom stromě

  • OS Jeden strom
  • Školka

PAŠIJOVÝ TÝDEN

Uplynulý týden (od 14.4.) jsme se věnovali velikonočním zvykům a tradicím. Připomněli jsme si, co je pro každý den v tomto týdnu typické, a přizpůsobili jsme tomu i naše činnosti. V Modrém pondělí jsme barvili kraslice voskem a modrou barvou. V Žlutém úterý jsme dělali kuřátka z ovčího rouna a vejdunků, a navštívilo nás divadlo Pruhované panenky s představením O červené karkulce. Na Škaredou středu jsme se na sebe nesměli mračit, aby nám to nezůstalo po celý rok. A zahráli jsme si divadlo o Ježíšovi a jeho Poslední večeři – příběh o pomoci bližním, pokoře a lásce, ale i o zradě, pocitu viny, utrpení a krutém trestu. Smutný příběh a výrazné atributy, jako trnová koruna a velký dřevěný kříž, děti oslovil a zapsal se jim do paměti. Na Zelený čtvrtek jsme si sami připravili hostinu, dělali jsme nádivku s bramborem, zeleninovou polévku a salát,  a protože bylo krásně jedli jsme venku pod ořechem u slavnostně prostřeného stolu. Pletli jsme pomlázky a pekli mazance. Na Velký pátek jsme vyrazili hledat poklad, protože země v ten den prý vydává své poklady a my jsme si tu šanci nechtěli nechat ujít. Společně s Rarášky jsme si na cestu sbalili do vozíku potřebné nářadí a s očima na stopkách jsme se vydali na tajemnou cestu. Místo, kde se poklad nachází, jsme poznali podle modrého světýlka, a začali jsme hned kopat. Práce to byla nelehká, neboť poklad byl v sypké zemi a pracně vykopaná hlína s pískem se zase sypala zpátky, ale asi po půl hodině jsme s velkým nadšením objevili truhlu! Radost byla o to větší, když jsme zjistili, že je plná čokoládových vajíček. Do školky jsme se vrátili utrmácení a špinaví, ale šťastní a spokojeni. Teď už se všichni těšíme na pondělní koledu…

KOUKNĚTE NA FOTKY:

Pašijový týden

neděle 13. duben

Slavící zahradníci

  • Rarášci

Už předem jsme samozřejmě věděli, že tento týden bude opět slavící. Opravdu je většina Rarášků narozena na jaře (ach ty podzimní večery:-)prozatím gratulovali Honzíkovi a Vojtovi. S Nikolkou to okamžitě po návratu do školky napravíme a už se těšíme!!! Obě oslavy stály za to, shodly jsme se s kolegyněmi na tom, že tenhle sport nám opravdu jde! No a v mezičase jsme si stihli zahrát na opravdové zahradníky a sázeli jsme velikonoční osení, kdo chtěl, tak si navíc zasadil jako hokus pokus fazolku a už se nám to začíná pěkně zelenat. Procvičili jsme si stříhání a vyrobili tak pěknou trávu pod náš strom v herně a také jsme pracovali s keramickou hlínou ale to je tak trochu překvapení, tak ne, abyste to na dětech vyzvídali!Starali jsme se o králíka a morčata na zahradě, skákali na trampolíně, stokrát jsme se na zahradě pohoupali, párkrát jsme se na sebe zamračili, to když se z Rarášků s příchodem jara stali opravdu Raraši ale nejvíckrát jsme se smáli, pošťuchovali a řádili. A tak to má být. Hlavní je, aby po bouřce vyšlo sluníčko a bylo dobře. A to nám zase je!:-)

Krásné jarní dny předvelikonoční!

neděle 13. duben

Jídelníček na týden 14.4. – 18.4.2014

  • Rarášci
  • Školka

JÍDELNÍČEK 32
14.4. – 18.4. 2014

Pondělí:
Svačina: chléb s máslem sypaný směsí Gomasio, zelenina
Oběd: Bramborová polévka
Rajská omáčka, hovězí maso, houskové knedlíky
Svačina: šunkový chlebíček, zelenina

Úterý:
Svačina: žitný chléb s máslem sypaný pažitkou, zelenina
Oběd: Fazolová polévka
Pečená vepřová krkovice, bramborová kaše, kompot
Svačina: přislazený Selský jogurt s ovocem , rohlík

Středa:
Svačina: pšenično- žitný chléb s pomazánkou z Lučiny a červené řepy, zelenina
Oběd: Hovězí vývar s těstovinou
Vepřová plec v mrkvi, vařené brambory
Svačina: celozrnná bageta s máslem a domácí špendlíkovou zavařeninou, ovoce

Čtvrtek:
Svačina: „chlupatý“chléb Radotín, zelenina
Oběd: Zeleninová polévka
Velikonoční nádivka, vařené brambory, zeleninový salát
Svačina: velikonoční mazanec, bílá káva, ovoce

Pátek:
Svačina: chléb s máslem a řapíkatým celerem, zelenina
Oběd: Brokolicová polévka
Těstoviny se sýrem a kečupem
Svačina: ovesná kaše sypaná skořicovým cukrem, ovoce

Každý den je pro děti k dispozici slazený i neslazený ovocný čaj, mléko, balená voda nebo voda se sirupem.

neděle 13. duben

Týden v Jednom stromě před Velikonocemi

  • Školka

Uplynulý týden (od 7.4.) jsme v Jednom stromě začali velikonoční tematický celek. Zaseli jsme si osení a povídali jsme si hlavně o mláďatech. Někdy se nám ještě trochu pletou a musíme si připomínat ty, které se rodí živé a ty z vejce. Abychom si to lépe zapamatovali, vyjeli jsme na výlet za našimi kamarády do lesní školky Na dvorečku. Právě tam se totiž narodila mláďata králíků, ovcí a koz a my se potěšili jejich roztomilým skotačením. Lítali jsme po lese, pekli buřty a ani velká zima nám nezkazila dobrou náladu. Ve velikonočním tématu jsme pokračovali výrobou vrkočů ze slaného těsta. Na závěr týdne jsme navštívili Divadlo v Dlouhé s pohádkou Tatínek není k zahození. Představení bylo bezvadné, vtipné a interaktivní. Bylo o tom, jak se seznámili jeden tatínek s maminkou, co všechno dokážou a jak při nás stojí v těžkých chvílích. Po divadle jsme si hráli na hřišti v parku, lezli jsme po lanových průlezkách, schovávali se v domečcích, vozili se na lanovce. Sluníčko nám přálo a na nudu nebyl čas… KOUKNĚTE NA FOTKY:

Podívejte se na fotky

úterý 06. srpen

Víkendové týmové setkání Jednoho stromu

  • Školka

O víkendu 11.-13.1. vyjel tým pedagogů Jednoho stromu do Českého ráje, aby po dva dny reflektoval svou práci, vztahy, nabral inspiraci a připravil hodnotící dotazník pro rodiče, který, jak doufáme, opět posune naši práci o krůček dál ke zkvalitnění a vzájemné spokojenosti rodičů, dětí i učitelů. A nezapomněli jsme sledovat.

Fotogalerie

189. stránka z celkem 189« První...102030...185186187188189