Aktuality

sobota 04. únor

Vlčáci v půlce

  • Škola

Dlouho očekávaný týden je tu. Půlroční snažení bylo korunováno vysvědčením. Odměnili jsme se chvílí klidu a pohody při čtenářské dílně, potom vykročili vstříc druhému pololetí. Objevujeme pravopisně tvrdé souhlásky, pomocí pantomimy hádáme slova, která je obsahují, hrajeme si na chleba i špagety, rozlišujeme slova ve kterých se objevují a ve kterých nikoli.

Angličtina: V angličtině jsme si zopakovali společenské fráze při představování a vyzvídání, kdo co má a nemá rád. Rozhovory jsme také procvičili při hře v rolích podle poslechu příběhu o polévce. Vaření ve stylu Pejska a kočičky a vytváření tajemných lektvarů oživily naše vzpomínky z dětství. Pobavila nás i možná záměna slov soup/soap. Hranou rivalitu mezi kočkami a psy jsme projevili jen při písničce I like pizza. Jinak jsme si užívali atmosféru pohody a spolupráce. :-) .

Fotky z tohoto týdne najdete ZDE.

pátek 03. únor

Do druhého pololetí vlétli Veveřáci po hlavě a s rozběhem

  • Škola

Jsme v polovině 4. třídy a tak jsme čas okolo vysvědčení využili k reflexi celého prvního pololetí – kde jsme na naší cestě a kam jdeme. Každý Veveřák kreslil svůj strom dovedností a znalostí (co jsem se naučil, kde jsme byli, co jsme zažili, tvořili apod.). V češtině upevňujeme vzory rodu mužského. V matematice jsme rýsovali rovnoběžky, rovnoběžníky a zkoumali jejich úhlopříčky. Opakovali jsme na ověřování z vlastivědy a plnili jsme badatelské úkoly. V anglickém jazyce Veveřáci opakovali slovesa BE a HAVE GOT. Procvičovali čtení a školní předměty. Zahráli si hru GUESS WHO, v rámci které popisovali a hádali své spolužáky. V sokole jsme hráli závody lodí, houpali se na laně, běhali. Do nového pololetí jsme skočili doslova po hlavě. Podívejte na pár fotek.

pátek 03. únor

Byli jsme v Muzeu smyslů i v našem trávicím traktu!

  • Školka

Tento týden jsme si užili! Začali jsme v Muzeu smyslů – neskutečný zážitek! Bavilo nás zkoumat různé zákonitosti, co a jak a proč tak funguje, smáli jsme se tomu, jak jednoduše můžeme ošálit naše smysly:-) Ve školce jsme se seznámili s naším tělem a smysly trénovali na různých hrách – zkoušeli jsme hmatem poznat kamaráda, hráli hmatové puzzle, se zavázanýma očima jsme si hráli v herně a zkoušeli tak, jak se dokážeme zorientovat. Neopomněli jsme ani čtvrteční Hromnice, řekli jsme si, proč se slaví a vyrobili si vlastní svíčku Hromničku. V pátek jsme dokonce malovali obrázky provázkem a celý trávicí trakt jsme si prošli jako opičí dráhu! Bylo to super, jak řekly děti! :-) )
Na fotky se podívejte ZDE
 

pátek 03. únor

Jídelníček Na dvorečku

  • Jídelníček
  • Lesní MŠ Na dvorečku

✿  ✿  ✿  

PONDĚLÍ  30.1.

žampionový krém

krůtí maso na paprice, penne rigate 

ÚTERÝ 31.1.

mrkvová s krupicí a hráškem 

musaka 

STŘEDA 1.2.

pohanková polévka

vepřové nudličky se zeleninou a rýžovými nudlemi 

ČTVRTEK 2.2.

kuřecí vývar s masem a zeleninou

pečené kuřecí kousky s vařeným bramborem

PÁTEK 3.2.

zeleninový krém

špagety al amatriciana

✿  ✿  ✿  

PONDĚLÍ  6.2.

hráškový krém

vepřové ragú s fazolemi, sedlčanské pečivo

ÚTERÝ 7.2.

mexická s fazolemi a mletým masem

penne rigate s brokolicovou omáčkou 

STŘEDA 8.2.

zabijačková s kroupami

krůta na víně s bramborovým knedlíkem

ČTVRTEK 9.2.

čočková polévka

zeleninové curry s kuřecím masem a jasmínovou rýží 

PÁTEK 10.2.

polévka s drožďovou zavářkou

 křenová omáčka s hovězím masem a houskovým knedlíkem

✿  ✿  ✿  

  Dopolední a odpolední svačinu, včetně pitného režimu, zajišťují dětem jejich rodiče.

 

 

SEZNAM ALERGENŮ publikovaný ve směrnici 2000/89 ES od 13.12.2014 směrnicí 1169/2011 EU (1.) obiloviny obsahující lepek (2.) korýši a výrobky z nich (3.) vejce a výrobky z nich (4.) ryby a výrobky z nich (5.) jádra podzemnice olejné /arašídy/ a výrobky z nich (6.) sójové boby a výrobky z nich (7.) mléko a výrobky z něj (8.) skořápkové plody: mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy, kešu ořechy, pekanové ořechy, para ořechy, pistácie, makadamie a výrobky z nich (9.) celer a výrobky z něj (10.) hořčice a výrobky z ní (11.) sezamová semena a výrobky z nich (12.) oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg/kg (13.) vlčí bob a výrobky z něj (14.) měkkýši a výrobky z nich.