Aktuality

sobota 01. říjen

Lístečku z javora….

  • Rarášci

…spadl jsi do dvora. Lístečku z jabloně, spadls mi do dlaně…

Je to tak, podzim je opravdu tady. Padá listí a hlavně padají ořechy, které všem moc chutnají. Oslavili jsme narozeniny a bublali spoustu mýdlových bublin. Trochu na nás pršelo, ale Raraši nejsou z cukru, jak by řekla moje maminka! Těšíme se na další týden.

Jak jsme se měli se můžete podívat zde

 

 

sobota 01. říjen

Vlčáci stokrát jinak

  • Škola

Dobře, stokrát jinak asi ne, ale rozhodně je za námi velmi pestrý týden. Pracovali jsme hlavou i rukama, pekelně se soustředili, ale stihli si i užívat. Vrcholí přípravy na Havelské posvícení a my zpíváme, sušíme křížaly, loupeme ořechy, zpracováváme bylinky, balíme výrobky. Při tom všem se může zdát, že na školu nám už nezbývá čas, ale opak je pravdou. Pilně pracujeme na všem, na čem je třeba a to nejen v učebnicích, ale i v prostoru třídy, kde se měníme na námořníky hlásící se do služby, nebo na detektivy pátrající po ztracených jménech ve třídě. 

Podívejte se na FOTKY.

pátek 30. září

Václav i Michal, podzim do Stodoly přispěchal (5.týden)

  • Lesní MŠ Na dvorečku

Tento týden nám přičaroval první barevné listí, ale i první pořádně ledové ráno. Bavíme se o změnách v počasí, ubývání světla a tepla. Mluvíme o tom, jaké kdo máme strachy a co nám proti strachu pomáhá, jak s ním umíme bojovat… jako Sv. Michael s drakem. Začínáme s výrobou andělíčka. Opravujeme střechu bunkru. Objevujeme obří skokany. Děláme lesní kuličkodráhu na úplně kulaté žaludy, šplháme a kloužeme se, vyrábíme kaštánkovou poletuchu. Týden zavíráme divadlem o životě Sv. Václava. 

pátek 30. září

Veveřáci tvoří z ořechů i píší o veverkách

  • Škola

Tento týden jsme hodně počítali i psali. V příbězích z lesa se objevil houbový hrneček, vymýcený les, nejedlé houby i tuze atraktivní veverka :) Zahráli jsme si hru země-město, díky které jsme opakovali podstatná jména vlastní, a u které jsem nadšeně hledali v mapách Česka i Evropy vše od názvů států po vodstvo a horstvo. V anglickém jazyce Veveřáci začali počítat s čísly do 100 a opakovali vyjádření pocitů. A náš pátek byl opět ve znamení tvoření a sdílení. Ranní kruh byl plný našich zážitků – byl hodně o zvířatech. Malovali jsme záložky a tvořili ňufíky z ořechů a vlny. Na procházce jsme posbírali žaludy a přírodniny všeho druhu na výrobu podzimního věnce pro celou školu. Fotky od nás najdete zde.