Aktuality

neděle 29. leden

Mléčná dráha

  • Lesní MŠ Na dvorečku

Slavili jsme narozeniny stereo. 5 a 4 roky. Bobovali jsme, stavěli rodinu sněhuláků a došlo i na bitvu o bílou pevnost. Lokálkou stoupáme do Bělče. Zdravíme krávy a jejich telátka. Ochutnáváme mléko a jogurt. Farma je v tuto roční dobu opravdu špinavé místo. Její produkty jsou nicméně vynikající. Pochod Vatinami šnečím tempem nás uondal. Na oběd jsme se pozvali na soukromou zahradu v Třebani, klábosili jsme u ohně a pohráli si s pejskem. Loučení se neobešlo bez slziček. Z mléka jsme vyráběli sýr a máslo. Místo špačků jsme tloukli máslo. Ze Stodoly k nám přišly čerstvé housky. Mńam svačinka. Na keramice jsme modelovali ovečky 2D, 3D. Třídili jsme klacky u bunkru a zvyšovali jeho klenbu. Ale hlavně jsme hráli a hráli na mrazíka.

neděle 29. leden

Vrabčáci na středověkem tržišti

  • Škola

Vrabčáci se ve čtvrtek vydali do Muzea města Prahy, Dům U zlatého prstenu. Čekal zde na ně program Den na tržišti. Děti se zde seznámily se životem ve středověku, pomocí nálezů  tržiště ve Vroclawi. Program byl pestrý, prohlídka exponátů, možnost si osahat napodobeniny tehdejší keramiky, látky, typické potraviny, kamennou sůl… Vyzkoušely si být v roli prodejců i kupujících, odměřovaly látku, seznámily se starými jednotkami délky, pohrály si se starými hračkami a zhlédly video o vzniku tržiště a tehdejší výstavbě měst. ZDE je možné si prohlédnout fotografie.

V anglickém jazyce Vrabčáci opakovali číslovky 1-20. Procvičovali psaní vět v angličtině a slovní zásoba na téma Body. Používali sloveso Have got pro popis zvířat. 

sobota 28. leden

Krákorala černá vrána…

  • Rarášci

…krákorala na havrana…Vrána se ptá, kdy už jaro nastane. Nebo kdy už nastane zima.  Dost se nám to plete a to máme zrovna tuhle písničku velmi rádi.  V pondělí jsme stavěli sněhuláky a koulovali se. Od úterka jsme si hráli na bláťáky a moc nás to bavilo. Na zahradě kvetou lísky a sousedům kvetou sněženky. Trochu jsme bláznivému počasí podlehli a v krabicích s hračkami proběhl jarní úklid. Těšíme se na další dny, ať zasněžené nebo jarní.

Jak jsme se měli se můžete podívat zde 

sobota 28. leden

Rozdělení Koumáci

  • Škola

Část naší třídy odjela na školní lyžařský výcvik, část onemocněla, většina se nás však scházela ve třídě. Abychom ostatním moc neutekli, naučili jsme se jen jedno nové písmenko K, lehce jsme pokročili v písance vázaného písma a raději jsme více opakovali, četli a s textem pracovali, hráli si a diskutovali. Zajímavé bylo povídání nad knihou Kuba, tuba a Tatubahn. Má netradiční obálku a tak jsme přemýšleli, kdo je to ten Tatubahn, jaké má asi vlastnosti a jaké emoce ho ovládají. Jaké bylo naše překvapení po přečtení knihy! Najednou jsme na něj pohlíželi úplně jinak. Vlastně jsme si vyzkoušeli, jak funguje takový „haló effekt“. Pátek jsme ukočili muzicírováním s Terezkou. Tentokrát jsme zkoušeli zapisovat i noty a skladbu, kterou jsme hromadně „složili“, nám Terezka zkusila zazpívat. Bavili jsme se velice! :)

Na fotky se podívejte ZDE