Aktuality

čtvrtek 02. červenec

Mazáci zakončili školní rok

  • Škola

Poslední dny tohoto školního roku, poslední dny třetí třídy, polední dny spolu a užili jsme si je naplno. Výletovali jsme na kole i pěšky, koupali se, užívali paddleboardy, lelkovali, počasí nám přálo, jednoduše jsme se měli skvěle a užívali jsme si poslední společné dny. Týden jsme završili Svatojánskou slavností na pozemku u řeky, kde jsme si užili spoustu legrace i tvoření. Se svým představením za námi přijel kejklíř Vojta Vrtek. Některé „kejkle“ jsme si mohli sami vyzkoušet. Během odpoledne jsme si rozdali vysvědčení, s úsměvem a radostí. Společně jsme pak na pozemku přespali a v pátek dopoledne nás už čekalo jen dopoledne plné lelkování, uklízení, loučení a pohody. Na shledanou ve čtvrté třídě!

Jak jsme se měli v posledním týdnu se podívejte ZDE

úterý 30. červen

Loučení u Brouků

  • Škola

A je tu konec roku. Prázdniny začaly. Máme za sebou poslední týden s Brouky dohromady. Byl to skvělý týden, zakončený vzpomínkami, bilancováním i velkým dojetím! Přeji všem dětem, jejichž cesty míří na gymnázia či jiné školy, otevřenou mysl, pozitivní myšlení a srdce na správném místě. Některé z vás uvidím v září a některé z vás snad někdy na akci v Jednom stromě! Těším se na vás! Krásné prázdniny a hodně štěstí! 

Brouci v posledním týdnu

pondělí 29. červen

Veveřáci na prázdninách

  • Škola

Je za námi poslední týden tohoto školního roku. Poslední dny, které jsme strávili v roli prvňáků. Od září už totiž nebudeme vyjukané, malé a nesmělé Veverky. Ne, ne…. My už totiž budeme ostřílení druháci. A jaké ty poslední dny vlastně byly? Dalo by se říct, že už dosti prázdninové. Pondělí patřilo hlavně užívání si prostor školy, hraní různých stolních her a také samozřejmě úklidu. To abychom si přes prázdniny ve škole nic nezapomněli a nic nám při prázdninovém dobrodružství nechybělo. Museli jsme také zkontrolovat naše vajíčko, co že se to z něj vlastně klube. Je to zcela zřejmé. Bude to dinosaurus. A ne ledajaký. Pomalu, ale jistě dostává velké rozměry. Tak doufáme, že mu ten kýbl s vodou bude rozměrově ještě pár týdnů stačit. :) V úterý jsme vyrazili na kolo směr Biotop. Počasí nám přálo, takže jsme si mohli užít krásný polojasný den u vody. Jezdili jsme na klouzačce, hráli si s vodou, stříkali na sebe pistolí, hráli jsme na dece různé hry a ti odvážnější si vyzkoušeli i skákání šipek či hřebíků z mola. Byl to zkrátka den jak malovaný. A protože se nám u vody hodně líbilo, rozhodli jsme se k ní vyrazit i ve středu. Na pozemek jsme tentokrát s sebou vzali i paddleboard. Kdo chtěl mohl se koupat, koho bavilo malovat našel si omalovánky či kus bílého papíru a jiní zase pluli odvážně po řece Berounce na paddleboardu. Objevovali různá zákoutí, smáli se a bavili. Další den s nádechem prázdninové atmosféry. Hlavní událostí posledního červnového čtvrtku bylo samozřejmě velké vysvědčení a vše , co k němu patří, ale nepředbíhejme. Dopoledne jsme si užili ještě poslední anglický den. Počasí se vydařilo náramně a i podle kalendáře k nám tento týden přišlo léto. Vyrazili jsme tedy do luk nad Černošicemi. Byl to pořádný výšlap do kopce, tak jsme ho  prokládali častými přestávkami s občerstvením. Již jsme nikam nespěchali. Čekaly nás pohodové hry v angličtině, hledání melounovitého pokladu a piknik v kraji vonícím senem a zralými třešněmi. A jak to bylo dál, to Vám poví už Terka. :-) Odpoledne pak přišla na řadu Svatojánská slavnost. Hrálo se a dovádělo. Pilo, jedlo, hodovalo. Vysvědčení nechybělo. I divadlo dokonce bylo. U ohníčku povídalo. Pod stanem či pod širákem, to se nám to dobře spalo. A pátek? To už se jen lelkovalo, uklízelo, dovádělo. Zkrátka dobře nám tu bylo. A taky bude, v příštím školním roce. Ale teď už vzhůru za pořádným prázdninovým dobrodružstvím. Tak zase v září. AHOOOOOJ!!!!!

Na hrstku fotek se můžete podívat zde

neděle 28. červen

Korále z jeřabin (41. týden v Habroví)

  • Lesní MŠ Na dvorečku

Pondělí. Pracujeme po dlouhé době s tyčemi. Hop, byl jeden strop. Řežem dříví na večer. Svačíme v Galerii a drápem se na kopec. Lezeme po šikmém stromu. Nudíme se. Sesouváme se ze svahu jako lavina. Traverzujeme mezi stromy. Závodíme na dvě chlapecká a jedno dívčí místo. Nasloucháme příběhu a xylofonu. Strojíme se na slavnost. Hlavně předškoláci.
Úterý. Statečně šplháme do výšin, pod dubem za dubem skoro potkáváme loupežnickou bandu. Ještěže se některým z nás na krku houpou ochranné amulety z jeřabin! Cestou zpátky na Dvoreček plánujeme, jak se s loupežníky skamarádit a jak jim pomoci. Máme nejen pro strach uděláno, ale navíc dobré srdce! Odpoledne hrajem s předškoláky logopedické hrátky, závěrečné žvýkání je nej!
Ve středu houpy hou na hřišti a pak alou vzhůru na Kamennou. Jak se může skála rozlomit? A co je pod ní? Spoustu otázek rozptýlil borůvkový ráj. Sbíráme jako diví a vracíme se z výletu maskovaní do modra.
Čtvrteční loučení, pro některé předškoláky i průvodce poslední den ve školce.. Počasí nám tak přeje! Užíváme si dosyta lesních zákoutí se sluncem i chládkem, šťovíkovými plantážemi a větvovými domky. 
Pátek. Učíme Stodoláky Hop, byl jeden strop. Běžíme přes louku k řece a padlé vrbě. Sbíráme pásovky keřové. Lezem po lanech. Nasloucháme příběhu. Uklízíme.

neděle 28. červen

Ve školce se loučíme

  • Školka

Loučíme, to sice ano, ale ještě jsme si stihli oslavit narozeniny Tea, hrát si s kamarády a sourozenci, které jsme potkali cestou u vody, proběhla poslední keramika se zmrzkou i lego s dárečkem, pozorovali jsme, jak díky Tomovi a dalším 3 klukům vzniká nová plocha se zasetou trávou, a co to dá všechno práce! A taky jsme jen tak seděli na písku a povídali si a čas běžel…a možná se v určitých okamžicích jakoby na chvíli zastavil.

 

Na fotky se podívejte ZDE 

neděle 28. červen

Stromáci na konci školního roku

  • Škola

Konec školního  roku jsme si se Stromáky užili. Sluníčko nám přálo, a tak jsme byli hlavně v přírodě na výletech. Užili jsme si vodácký výlet- sjezd Berounky z Berouna do Třebaně, cyklovýlet podél Vltavy i s přívozem, koupání na Biotopu a nakonec svatojánskou slavnost s předáním vysvědčení, přespáním u řeky, divadlem, kejklířskou dílnou, koumáckými úkoly, tvořením, padleboardy, ohněm a mnoha dobrotami. Byl to vydařený týden, tak trochu za odměnu, protože jsme celý rok tvrdě pracovali. Teď přijde ten pravý prázdninový odpočinek. Tak si ho všichni užijte, objevujte, lelkujte, čtěte, hrajte si, cestujte, relaxujte! Budeme se na vás všechny těšit zase v září/

KOUKNĚTE NA FOTKY

sobota 27. červen

Už jen ten kousek, kousilínek…

  • Rarášci

Tak už opravdu jen ten kousek, pár dní a jsou prázdniny…

Nemyslete si však, že zahálíme. Hned v pondělí jsme se šli projít, protože se začínalo pracovat na naší zahradě. A víte, jak to dopadlo? Rarášci došli hravě až na Kazín a pak jsem měli autobus sami pro sebe až ke školce! Bylo to krásný, tekla voda v řece, na cestě byly tak velikánské louže, že Míša musela Rarášky přehazovat.

V úterý jsme si hráli celé dopoledne na pozemku, houpali se na houpačce pod vrbou, jezdili na vozítku, házeli klacky a kaminky do vody, pozorovali kachny…  I na pískoviště jsme se dostali, Tomáš a kluci pracanti nám nachystali cestičku a hrady jsme stavěli jedna báseň.

Oslavili jsme narozeniny Matyáše a pochutnali si na báječných muffinech a v pátek slavila narozky Adélka! Užili jsme si obě oslavy, lítání venku a taky koukání, jak se pracuje na zahradě. Těšíme se až bude zahrada zelená a těšíme se na září až se zase sejdeme!

Na fotky se můžete podívat tady

 

sobota 27. červen

Loučení (41.týden ve Stodole)

  • Lesní MŠ Na dvorečku

V pondělí jsme vyrazili do galerie, kde jsme měli poklidný program, protože síly jsme potřebovali šetřit na odpoledne. Vytáhli jsme deku, kde jsme malovali, ořezávali klacíky a tvořili, vyčistili jsme si kousek místa od klacíků a šišek, vyrobili si hřiště pro cvrnkání kuliček do ďolíčku, zkoušeli jsme žonglovat, ale zatím nás do cirkusu asi nevezmou. Po obídku jsme si dali rychlopohádku s rychloodpočíváním, protože se nám začali blížit další průvodci, a přípravy na slavnost Loučení s předškoláky byly v plném proudu. 

Slavnost jsme si moc užili, rodiče přinesli spoustu dobrot na společný stůl, za to moc děkujeme! Hudba hrála pro radost až do večera, oheň plápolal, a my se radostně rozloučili s předškoláky.

V úterý jsme osedlali naše kola, koloběžky a odstrkovadla a znovu vyrazili na cyklostezku. Šlo nám to ještě líp než minule. Dojeli jsme až do Dobřichovic, projeli zámecké nádvoří a jupííí k vodě. Tam jsme smočili nohy ( někteří i kraťasy) , počvachtali si a našli spousta peříček od kačen. S kolama jsme pak bravurně přešli v našem veleštrůdlu hlavní křižovatku v Dobřichovicích a dojeli si pro zmrzku. Vzájemně jsme si je poochutnali, osvěžili se a alou zpátky na Dvorek. Zmákli jsme to na jedničku. Jsme to, ale skvělá parta! 

Ve středu jsme šli do galerie. Tam jsme dole malovali a ořezávali klacíky, byl s námi Popelka, který nám je občas loupil, a měl z toho strašnou legraci. Také jsme šplhali po stráni nahoru a dívali se dolů pod sebe na ostatní děti, jak jsou prťavoučké. No a taky nás celým dnem provázel Domčin psí kamarád Popelák. Užili jsme si s ním spoustu legrace. Ale při odpočívání usnul jen on :)

Ve čtvrtek jsme mêli rozlučkový den s Jonym, který přinesl ZELENÝ dort, který sám mixoval. Dali jsme mu dáreček na památku a také si společně zazpívali a zařádili. Pak jsme šli do galerie, kde pro nás Robo připravil lana na lezení.

pátek  jsme vyrazili po cestě nad závoru. V kopečkách jsme si hráli s mechem, kreslili knížky, anebo si nechali umotat veselé letní copánky.

neděle 21. červen

Tramp (40. týden v Habroví)

  • Lesní MŠ Na dvorečku

Pondělí. Rubeme dřevo, řežeme pilou, sekáme sekyrou, stahujeme dřevo z lesa, chystáme se na Slavnost. Máme první jídlo od nového kuchaře. Čteme o včelách, sršních a podobné havěti. Barvíme vzorník letních barev. 
Úterý. Obdivujem krásu krasu! Tichounce našlapujeme kolem křehkých pěnovcových kaskád, hledíme do průzračných vodních zrcadel, potkávámre šerifa. Na louce je nepočítaně kvítí. Údolí děsu nás neděsí…
Ve středu jsme skočili do holin a šli potokem, ale pak zas se nám zachtělo vyhřívat se na paloučku a vůbec to byl příjemný den. Byla s námi milá Mila a vmžiku se tu rozkoukala, spřátelila, zabydlela. Stodoláčci se s námi podělili o narozeninový meloun a to nás taky hodně potěšilo. 
Ve čtvrtek to vypadalo na déšť, ale nic z toho nebylo. Rozdělily na menší a větší. Větší šli připravovat místo pro slavnost s Robem a Honzou. Uklízeli jsme větve, listí, kameny, sezení pro rodiče. Byla to fuška. Malíčci se potulovali po blízkém okolí a rozeznávali houby a květinky. Nový kuchař Eda nám kmobědupřipravil rajčatový krém s focaccou, což nám chutnalo. Odpočívali jsme a četli si pohádku Bratr a Sestra. Odpoledne jsme si hráli už zase všichni dohromady.
Pátek. V kruhu zpíváme. Máme návštěvu z jiných lesních školek. Řežeme dřevo. V lese se houpeme ze svahu, někdo si hraje na kaskadéra. Pozorujeme chrobáky, hmyz a rostliny. Čteme Mahulenu, krásnou pannu. Doděláváme předškolní sešity. 

neděle 21. červen

Týden a kousek do konce…

  • Rarášci

A další týden je pryč… Hodně jsme trénovali, abychom zapěli všechny oblíbené písně a rodiče i my měli radost. V pondělí i úterý jsme vyrazili na procházku, došli jsme až na konečnou busíku. A víte, co jsme cestou potkali? Louže!!! Mnoho louží blátivých, kluzkých a hlavně hlubokých, no paráda to byla! A jak se nám pak krásně spinkalo, vykoupaní všichni.

Ve středu jsme si sestavili společně scénář písní, které zazpíváme a pak jsme nachystali raraší hernu na odpolední setkání.

Nám se odpoledne moc líbilo a doufáme, že vám také, užily jsme si to společně s vámi. Další kamínky na housenky si Rarášci přebarvovali ještě i ve čtvrtek, protože prostě to byla potřeba. A doufáme, že vám některé kamínky doma opravdu svítí.

Tak se zase těšíme za pár hodin…

 na fotky se můžete podívat tady

5. stránka z celkem 173« První...34567...102030...Poslední »