Aktuality

neděle 02. listopad

Podzimně hravý týden od 27.10. a Dušičky a pomoc bližním ve dnech příštích

  • OS Jeden strom
  • Školka

 

Týden od 27.10. byl poznamenán státním svátkem. Někteří si prodloužili víkend a někteří si dokonce udělali i malé prázdniny. A ti co ve školce zůstali, si užívali prostoru školky po svém. V pondělí jsme si trochu zatančili a taky jsme si hodně hráli. A protože už na zahradě stromy hodně opadávají, museli jsme i trochu pracovat. Ale hrabání listí nás baví! Ve středu jsme si museli sami uvařit…bramboračku. U společně prostřeného stolu s Rarášky nám móc chutnala! Konec týdne byl hodně hravý, ale i tak jsme zvládli vyrobit nějakou tu parádu pro naší školku, ať jí to sluší – řetězy ze šípků a slámy. V pátek jsme oslavili Vildovy narozeniny, a přivítali jsme mezi sebe vzácnou návštěvu, malá miminka Péťu a Pavlíka, sourozence Matěje a Vendy. A hráli jsme hry. Z kouzelného klobouku králíky tahat neumíme, zato her tam máme mnoho, a tak jsme hráli všechno možné. Hry běhací i na spolupráci… Bylo nás málo, a tak jsme si mohli dovolit ovládnout prostor celé školky. A víte, jak reagují děti, které si samy spontánně vymyslí hru na schovku a vy jim dovolíte schovávat se i tam, kde normálně nemohou, třeba v jídelně? No vydrží u toho hodinu a strašně je to baví! J.

KOUKNĚTE NA FOTKY: Poslední říjnový týden

Následující týden začneme vzpomínkou na lidi, kteří už nejsou mezi námi, popřejeme jim něco hezkého do země věčného odpočinku a budeme si povídat o smrti, která je nedílnou součástí života. A protože nás už brzy čeká svátek sv.Martina, který je spojen s pomocí druhému, u tohoto tématu ještě chvíli zůstaneme. Budeme si povídat o pomoci, dobrých skutcích, empatii, o ubývání světla venku a o světle v nás….

Cíl: Dušičky

       Pomoc bližnímu, význam dobrých skutků a empatie

 

STŘEDA –   14,30 – 14,55 angličtina

ČTVRTEK -  14,30 – 14,55 angličtina

                     15-16 a 16-17 keramika

 

Krásné podzimní dny, méně mlhy venku a více světla v duších vám všem přeje…. tým Jednoho stromu

sobota 01. listopad

Raráškovoškolkáčový týden

  • Rarášci

Byl to týden, kdy jsme:

- Se spojili se školkáčema a hráli, zpívali a blbli jsme společně

-  jedli u jednoho velkého nazdobeného stolu

- si v pondělí pochutnali každý na jídle od maminky a ve středu jsme si museli každý oloupat tu svou bramboru a mrkev – kde by se totiž jinak ten oběd vzal?! :-)

-  neustále a pořád dokola hrabali listí na zahradě – a pořád je ho na tom stromě dost!

-  se učili půjčovat si vzájemně hračky, pomáhat si a kamarádit se s těma většíma

-  hráli na babu a pak přistoupily my dospělé na to, že budeme plnit úkoly, které si děti vymyslí v již dávno známé hře „nebe, peklo, ráj“ a tak jsme musely například dělat kotrmelec nebo hvězdu!

- NAPROSTO PŘIROZENĚ ZJISTILI, ŽE JE NÁM VŠEM DOHROMADY V JEDNÉ HERNĚ MOC DOBŘE! (i když to občas vypadalo, že školka lehne popelem) :-)

 

Koukněte určitě na fotky: Raráškovoškolkáčový týden

pátek 31. říjen

Dýňová slavnost

  • Škola

Ve čtvrtek 30.10. jsme se sešli v přípravce Jednoho stromu, abychom chvíli společně pobyli, popovídali si. A protože dýně jsou opravdu výtečné, tak jsme si uvařili polévku. Dýně jsme i vyřezali a ty papírové dětem udělaly radost také! I když se nás sešlo maličko, bylo s vámi moc příjemně! Děkujeme, za příjemnou a přátelskou atmosféru!

Koukněte na fotky: Dýňová slavnost

pátek 31. říjen

Podzim kolem nás (27.-31.10.2014)

  • Škola

Pondělní den byl věnován krásnému výletu do Kodské jeskyně, výlet to byl takový rodinný, jelo jen pět dětí! O to více jsme si to užili! Cestou tam jsme objevili studánku s postavenou kapličkou a křišťálově čistou vodou, pak to ale konečně přišlo! Krásná jeskyně schovaná v lese, baterky se nám opravdu hodily, pozorovali jsme jeskyní malby, hlavně mamut – ten byl! Tím zážitky ale neskončily, pro cestu zpět jsme zvolili Údolí děsu – cesta podél potoka, rozbořených domů a dětská fantazie, putování rozhodně okořenily!
Ve čtvrtek jsme pro změnu vyrazili do Prahy – Botanická zahrada na Albertově měla své brány pro nás otevřené, viděli jsme toho tolik! Krásné orchideje, „pramáti“ kopřiv, počítali jsme rozdíly mezi počtem bodlin kaktusů a sukulentů. Kromě květin jsme byli fascinováni i rybkami a pořádnými rybami v místním jezírku! A protože se blíží dušičky, svátek všech mrtvých, povídali jsme si o umírání a vyrazili v Černošicích na místní hřbitov!

Koukněte na fotky: Kodská jeskyně, Botanická zahrada