Aktuality

sobota 24. květen

Ratolest Fest je za námi

  • OS Jeden strom

Tak první ročník Ratolest Festu máme za sebou. Bylo vás tam hodně, ale my to zvládli a užili jsme si to. Řemeslná dílna s ovčím rounem a kovotepectvím měla úspěch, počasí občas vypadalo hrozivě, ale vždy se umoudřilo, atmosféra i hudba byly přesně to, co máme rádi. Prostě fajn den! Doufáme, že jste si ho také užili!
Koukněte na fotky:
Ratolest Fest

sobota 24. květen

Co tu kvete, co tu voní

  • OS Jeden strom
  • Školka

V týdnu od 19.5. jsme v Jednom stromě začali nový tématický celek s názvem „Co tu kvete, co tu voní“. V pondělí zalila školku omamná vůně čerstvých bylinek, a my jsme se snažili rozeznat jednu od druhé naším čichem. A protože se náš projekt má dotknout všech našich smyslů, vyrazili jsme na velkou procházku do okolí školky a hledali jsme všechno, co kvete. Na první škálu pestrých květů jsme narazili hned na půdě naší školky. Co nám cestou padlo do oka, jsme si pojmenovávali a poctivě fotili. V úterý nás navštívila Anežka s muzikoterapií, kterou tentokrát zaměřila na kytičky. Ve středu jsme navštívili Měsíční údolí v Radotíně. Náš výlet byl opět zaměřený na hledání barevných květů a položili jsme slušný základ našeho fotoherbáře. Cestou jsme viděli např. rozrazil – bouřku, pryskyřník – mastný knedlík, šalvěj přeslenitou – babské ucho… Pouštěli jsme po potoce lodičky z kůry a listí, pochutnávali jsme si na řízcích a sem tam jsme pokukovali po zkamenělých živočiších. Ve čtvrtek jsme se ve školce fotili, jednotlivci, kamarádi, učitelky, i všichni dohromady. V pátek jsme v divadle Minor navštívili představení Zahrada. Celý týden nás provázelo sluníčko, letní teploty a dobrá nálada. Naše bosé nohy se mazlily s vyhřátou půdou, která tak krásně voněla…
V pátek 23.5. jsme s dětmi z Jednoho stromu navštívili v divadle Minor představení Zahrada od Jiřího Trnky. Věděli jsme, že Minor nás kvalitou nezklame, ale takhle hluboký zážitek, který v nás představení zanechalo, asi nikdo z nás nečekal. Pokud se na to chystáte, nemůžeme prozradit nic z originální výpravy, snad jen to, že se hraje všude, zpracování je strhující a na konci je vám líto, že už to skončilo. Tleskali jsme ve stoje a děti se navzájem překřikovaly, jak to bylo krásné. Pokud hledáte humor, kouzelnou poezii a snění, navštivte Zahradu. Stojí to za to….
KOUKNĚTE NA FOTKY:
Co tu kvete, co tu voní

pátek 23. květen

Co to leze v trávě?

  • Rarášci

Kdybyste nakoukli v pondělí k Raráškům do kroužku, viděli byste chechtající se dětí a Renátu nebo Soňu, zmítající se na zádech a třepotající ve vzduchu nohama. Pravda, poloha, ve které si člověk nepřeje, aby ho někdo jiný kromě dětí viděl ale bavili jsme se všichni náramně. Prostě jsme si zpívali o berušce, právě spadnuvší z lístečku a názorná ukázka byla tou nejlepší cestou, jak děti písničku naučit. Výsledek byl výborný: písničku se nenaučily, pobavily se výborně! Berušky jsme si i vyrobili, usadili je na lísteček a ukončili tak moc hezký den. Úterý patřilo muzikoterapii, Anežce jsme trochu nabourali program, prostě jsme se rozhodli, že lstivou Gerdu (nového maňáska, kterého přinesla) polepšíme a ne že ne a zpívali jsme o sto šest do té doby, než nám slíbila, že se tedy pokusí. Středu jsme si užili celou venku na zahradě a začali jsme s přípravou mini překvapení pro rodiče na závěr školního roku (jó blíží se to blíží). Ve čtvrtek jsme se fotili, Ála dělala psí kusy, aby děti vydržely ve formaci alespoň po dobu nejnutnější a ještě navíc se zkusily usmát. Mezi řečí dokonce už slíbila i bonbón, však jí to Raraši vteřinu po posledním cvaknutí fotoaparátu připomněli. Jsou to děti šikovné, sliby jsou sliby!:-)) A v pátek jsme byli pro změnu mravenci a pěkně jsme si to tou trávu skutečnou i fiktivní vyšlapovali. Na výsledek se koukněte v herně!Takový jarně vtipný, dovádivý, možná trochu rebelský týden, naši milí!

Koukněte na fotky:
Co to leze v trávě?

neděle 18. květen

PLÁN ŠKOLKY JEDEN STROM OD 19.5. DO 23.5. 2014

  • Školka

PLÁN ŠKOLKY JEDEN STROM OD 19.5.DO 23.5. 2014

TÉMA: Tématický celek „Co tu kvete, co tu voní“

Historicky první cykloškolka v přírodě Jednoho stromu je za námi. Od 12. do 16. května jste nás mohli společně s dětmi potkat v okolí Třeboňských rybníků. Ačkoli počasí nebylo nejlepší, u rybníka Dolní Vydýmač na Třeboňsku jsme se měli skvěle. Všichni jsme bravurně ovládli kola a i ti nejmenší z nás ujeli denně na kole alespoň 10 km. Celý týden nebyl ale jen o kolech. Přišli jsme na chuť fotbalu, orientačnímu běhu, provazovým překážkám i házení. Vyhlášené heslo pro cykloškolku v přírodě “ Rád se hýbu!“ jsme naplnili beze zbytku.

Následující týden začneme s dalším tématickým celkem, tentokrát na téma „Co tu kvete, co tu voní“. Budeme poznávat po čichu různé bylinky, pracovat na záhonech, okopávat a zneškodňovat plevel. Proběhne muzikoterapie s Anežkou na téma květiny. Vyrazíme na výlet do přírody do Měsíčního údolí, kde budeme zkoumat barvy a vůně přírody. Namalujeme si vodovkami rozkvetlou louku a pojedeme do divadla Minor na představení Zahrada. Ve čtvrtek se budeme fotit.

Cíl: Rozvíjet smyslové vnímání
Učit se pozorovat a vnímat přírodu
Poznávat koloběh prací na zahradě

ÚTERÝ – muzikoterapie s Anežkou
sportovky a La škola

STŘEDA – výlet do Měsíčního údolí
Aj zrušena (bude nahrazeno některou středu jako dvojitá lekce)
šaškárničky zrušeny (Andrea na švp)

ČTVRTEK – PhDr. Rezková
FOCENÍ DĚTÍ
keramika

PÁTEK – divadlo Minor – „Zahrada“

Hodně sluníčka a dobrou náladu vám v nadcházejícím týdnu přeje….tým Jednoho stromu