Aktuality

pátek 12. září

Kdo je nejvyšší?

  • Škola

Druhý týden v přípravce jsme si užili jaksepatří! První dva dny byly věnovány hlavně číslům, počítali jsme, kolik je stromů na zahradě, hráli si s počty šišek i knoflíků, děti se rovnaly i podle velikosti! Zkuste uhodnout, kdo je nejvyšší!? :-) Následující dny byly ve znamení tvoření a zkoumání.

Vzhledem k tomu, že nás děda Rok bude provázet celým naším přípravkovým životem, pokusili jsme se ho vyrobit dle našich představ a přání. Výsledná spolupráce dopadla na jedničku a nezbývá než čekat, co pro nás ve svých kouzelných kapsách objeví. Taky jsme se podívali za hranice pozemku a pokusili se společně nakoupit v obchodě. Rovněž jsme podnikli výlet do blízkého lesíku, kde nás zaujaly klíčící žaludy, které snad v brzké době zasadíme.

Pátek byl ve znamení deště, ale dětem to nevadilo, a tak se vydaly prozkoumat okolí na druhou stranu, našlo se pár oříšků pro mlsné jazýčky a louží na pořádné zráchání také! :-)

 

Příští týden nás čekají dva větší výlety, v pondělí jeden do přírody a ve čtvrtek do muzea!

Koukněte na fotky: Druhý týden ve škole

neděle 07. září

První týden ve škole

  • Škola

Máme za sebou první týden ve škole. Seznámili jsme se s pravidly fungování, jak uvnitř prostoru, tak venku na zahradě. Děti prozkoumaly všechna zákoutí, objevily stromy na lezení, zjistily, že z kopce se skvěle válí sudy.

Seznámily se i s naším chlupatým kamarádem – naše morče se jmenuje Chloupek, poctivě se o něj starají, mluví na něj, aby se nás tolik nebálo. Není to náš jediný chlupatý kamarád, děti viděly i černou veverku, která bydlí na zahradě.

Ale protože jsme ve škole, tak jsme si zvládli hrát i s písmenky. Svá jména děti umí složit i ze šišek! Čtvrtek se nesl v duchu zábavy a to jak hudební (oprášili jsme zpěvníky a kytaru), tak i pohybové (pohráli jsme si se švihadly a slacklineou, proběhli se po pozemku a trénovali výdrž při šplhání po větvích či visení na laně).

V pátek jsme hledali šneky, tak už víme, že když je sucho, tak jsou šneci zalezlí. Ale při procházce do blízkého okolí jsme objevili červená jablíčka, to byla dobrota!

Koukněte na fotky: 

První týden ve škole

sobota 06. září

Jídelníček na týden 8.9. – 12.9. 2014

  • Jídelníček
  • Rarášci
  • Školka

JÍDELNÍČEK 2

8.9. – 12.9. 2014

 

Pondělí:

Svačina:  chléb s máslem a dětskou šunkou, zelenina

Oběd:     Zeleninový vývar se strouháním

               Bramborové šišky s mákem

Svačina:  chléb s máslem sypaný pažitkou, zelenina

                           

Úterý:        

Svačina:  „chlupatý“ rohlík, zelenina

Oběd:     Kulajda

               Krůtí prsa na česneku, bramborové knedlíky, dušený špenát

Svačina:  celozrnný rohlík s máslem sypaný směsí Gomasio, zelenina

 

Středa:      

Svačina: žitný chléb se sýrem Almette s bazalkou, zelenina

Oběd:     Fazolová polévka

               Babiččino kuře, těstoviny

Svačina:  ovesná kaše sypaná skořicovým cukrem, ovoce

                           

Čtvrtek:     

Svačina:  chléb Radotín s máslem a Mozzarellou, zelenina

Oběd:     Hovězí vývar s rýží a hráškem

               Svíčková na smetaně, houskové knedlíky

Svačina:  perník, bílá káva, ovoce

                                              

Pátek:        

Svačina:  houska s medovým máslem, ovoce

Oběd:     Frankfurtská polévka

               Vepřový přírodní řízek, bramborová kaše, kompot

Svačina:  chléb s máslem a zeleninou

                  

Každý den je pro děti k dispozici  slazený i neslazený ovocný čaj, mléko, balená voda nebo voda se sirupem.

Dbáme na pitný režim dětí!!!

 

sobota 06. září

První týden u Rarášků

  • Rarášci

Tak máme za sebou první týden, naši milí. Pondělí bylo plné očekávání, těšení se, možná měl člověk v hlavě i trochu obavy, aby nikdo z dětí moc neplakal, aby právě první den proběhl co možná nejlíp. A pondělí opravdu takové bylo. Žádné slzy, žádné stesky po rodičích. Přivítali jsme se, hráli si, nacpali jsme se po dlouhých minutách do gumových převleků a s nadšením se vrhali do louží. Hezky jsme se zřídili hned první den ale stálo to za to! Od úterý, přesně podle dlouhodobých zkušeností, se už nějaká ta slzička i stesk objevily. Je to normální a počítali jsme s tím. Děkujeme, že v těchto případech respektujete naše požadavky a zůstáváte s dětmi během dne, aby jejich adaptace proběhla přirozeně a co možná nejklidněji. Věřte, že se nám to všem vrátí. Děti si v průběhu týdne zvykali na průběh dne a pravidla ve školce (moc jsme si jich ještě nenastavily, na to všechno je čas), seznamovali jsme se navzájem. A v tom budeme pokračovat i v následujícím týdnu. A stále bude nejdůležitější, aby byly děti ve školce v klidu, aby pochopily, že jsme tady pro ně, že jim pomůžeme s čím bude třeba (ale že se taky musí snažit samy :-) )  

Koukněte na fotky:

První týden