Koumáci, knihy, poezie a strašidláci

Škola

Koumáci, knihy, poezie a strašidláci

Autor: Koumáci


Uplynulý týden vydal za dva, stihli jsme toho fakt moc. Poprvé v tomto roce jsme společně sdíleli zajímavé knihy, které jsme přečetli a všechny nás zaujaly. Tvořili jsme plán třídy a abychom si takový plán lépe představili, podíval se každý z nás na třídu pěkně zvrchu. Naštěstí netrpíme závratí :) Středa patřila účení venku. Počasí bylo krásně a voňavě podzimní a tak jsme se tomu podzimu podívali na barevný list. Přemýšleli jme o tom, co znamená pro nás a pro přírodu, co všechno se během něj v přírodě odehrává a jak moc je pro všechny důležitý. Po celém dni jsme mu (nebo jí, paní Podzimce) napsali a nakreslili pohled. Tolik nádherných vzkazů! Škoda, že je sem nemůžeme všechny vložit.

V angličtině jsme žili Halloweenem. Od rána se to všude hemžilo příšerkami, duchy, čarodějkami a mnohými dalšími maskami. Celý den jsme si pořádně užili. Představili jsme se navzájem, zatančili si, zpívali písničku "Spooky spooky", zopakovali základní slovní zásobu Halloweenu. Ve druhém bloku jsme se spojili s Veveřáky a v namíchaných týmech soutěžili venku na vzduchu. Pak nás čekala poslední výzva - postavit se strachu a se skupinou projít sklepem, říct "Trick or treat" osobě, kterou tam děti našly, a odnést si za to odměnu. Byl to naplněný den!

A myslíte si, že po tom všem bychom měli v pátek spíše odpočívat? Ani náhodou! Pátek patřil poetickému dýchánku se svíčkou, čajem, sušenkami a hlavně šestnácti krásnými básněmi. Každý z nás si jednu připravil a před třídou recitoval. Pro mnohé z nás to bylo poprvé, všichni jsme překonávali nervozitu a všichni jsme to zvládli výborně. Ze zbytku třídy se stala porota. Soustředili jsme se na různé aspekty recitace a jejich provedení. Tři z nás postupují do školního kola a my jim držíme palce!


Chcete článek sdílet?