Tvoříme tým silný jako strom

Seznamte se se členy našeho týmu, kteří působí v Lesní mateřské škole.

Ingrid Behenská
průvodkyně LMŠ Na Dvorečku

Když jsem dostala nabídku pracovat v lesní školce alespoň na den v týdnu, splnil se mi vlastně můj podvědomý celoživotní sen. Být venku v harmonii přírody a ještě obklopena tím nejkrásnějším co na světě je - dětmi, pokusit se vnímat svět jejich očima a být jim na blízku při jeho objevování. Mám uměleckou školu a ráda s dětmi vyrábím a tvořím z přírodnin a v přírodě. Miluji Land art. Děkuji, že tu jste.

Ing. Eliška Deáková
průvodkyně LMŠ Na dvorečku

Mojí velkou vášní je kreativní tvoření. Vyrábění z přírodnin, recyklovat, kombinovat a vymýšlet jak na to. Miluji přírodu. Baví mě být s dětmi. Pozorovat, jak objevují svět a poznávají samy sebe, jejich bezprostřednost, hravost a opravdovost. Je dobrodružství být jejich průvodcem s otevřenou náručí i srdcem. Jsem nadšená, že můžu dělat práci, která mně baví.

Mgr. Lenka Horáčková
průvodkyně LMŠ Na dvorečku

Věřím, že svými myšlenkami si utváříme svůj život, že to, co přijmeme za svou pravdu, se stává naší skutečností. Velkou inspirací k práci s dětmi je pro mne mít bezprostřední možnost vnímat svět jejich dětskýma očima a být v tom s nimi všemi smysly a tady a teď. Jsem přesvědčena, že děti nevychováváme, ale jsme jim průvodci a rádci, dokud se z nich nestanou samostatní lidé. Považuji je za rovnocenné partnery. Respektuji jejich individualitu, chovám se k nim s úctou stejnou jako k dospělým. Trávit svůj čas a dětství mých dětí v lesní školce se mi daří plnit již deset let a jsem šťastná a vděčná, že jsem dostala šanci v tom setrvat i nadále díky Lesní školce Na dvorečku. Tu mi Vesmír přihrál pár desítek metrů od mého nového domova.

Mgr. Lucie Hořejší
průvodkyně LMŠ Na dvorečku

Po střední škole jsem se rozhodla, že budu buď právník nebo novinář. Oboje jsem vystudovala, oboje jsem vyzkoušela a oboje jsem opustila. Vždycky mě to táhlo ven – na kopce a hory, do lesů i k řekám. A k dětem. Teď mám dvě svoje děti - Medu a Kristiána - a celou skvělou partu dětí dvorečkových a jsem konečně na správném místě. Lesní školka je láska.

Alžběta Kindlmanová, DiS
průvodkyně LMŠ Na dvorečku

Hudba, zpěv , děti a příroda to jsou  hlavní pilíře v mém životě, které se snažím propojovat a vytvářet dětem klidné a láskyplné prostředí.

Mgr. Monika Krejčí
průvodkyně LMŠ Na dvorečku

Baví mě číst abecedu z křídel sametových můrek, narůžovělé nápady a neprozrazená tajemství. Na Dvorečku jsem od jeho počátků, pracuji také jako dětská terapeutka. Jsem maminka Hanky a Čestmíra.

Mgr. Alena Laláková
ředitelka

Pracuji jako pedagog a psychoterapeut s orientací na léčbu závislostí. Poznávat a objevovat nové, učit se a hrát si je cesta, po které mě baví jít. Pokud na ní ještě potkám lidi, hory, přírodu, kolo a knihy, jsem nejspokojenější. Ve vztahu k dětem je pro mne důležitý respekt, zdravá míra tolerance, jistota a srozumitelnost. Věřím v sílu jejich fantazie, ze které si stále i v dospělosti mohu trochu brát... a tak si pořád hrát.Mgr.

Mgr. Petra Němcová
průvodkyně LMŠ Na dvorečku

Sněženky a talovíny. Nový život. Paprsky slunce. Voda. Hvězdy. Horké noci. Barvy. Mlha. Hojnost.  Klid. Vločky. Kouzlo ticha. Rytmus roku. Mám ho ráda. Mám ho v úctě. V dětském světě plyne přirozeně. Mám ho ráda. Mám ho v úctě. Ten dětský svět.

MgA. Petr Opavský
průvodce LMŠ Na dvorečku

Miluju podzim. Líbí se mi černobílé filmy. Nejradši bych byl u táboráku z naplaveného cedrového dříví v době vrcholícího přílivu. Kombinace dětí a lesa mě nikdy nenudí.

Bc. Dominika Tomanová
průvodkyně LMŠ Na dvorečku

Mám srdce sportovce, ráda v dětech podporuji snahu o posouvání hranic fyzických dovedností. Vždy jsem si přála pracovat v přírodě a dělat to, co dává smysl, při čem zároveň pohybově nezakrním a v nejlepším případě budu někomu přinášet radost. Práce průvodce v LMŠ  Na dvorečku splňuje vše, co jsem si vysnila.