Tvoříme tým silný jako strom

Seznamte se se členy našeho týmu, kteří působí na Základní škole Na dvorečku.

Ingrid Behenská
lektorka kroužků řemesel a řezbářství

Baví mě být při tom, jak děti vynalézají, zkouší najít svoji cestu při tvoření a hraní s různými materiály. Studovala jsem některá tradiční řemesla, techniky, práci se dřevem a Jednostromácké děti jsou na tohle prostě nejlepší.

Bc. Jitka Böhmová, DiS
pedagog

Děti, hudba, příroda, umění, radost z poznávání, dobrodružství… To je to, proč jsem v Jednom stromě.

Mgr. Karolína Fenclová
pedagog

Učení je jedna velká dobrodružná cesta. Při práci s dětmi mě napňuje, že jediný den není stejný a šedivě nudný, naopak. Podporuji děti na jejich cestě ke vzdělání a zdravému sebevědomí. Společně poznáváme a objevujeme svět kolem nás. Děti ve škole jsou teď mými největšími učiteli, se kterými se každý den učím učit…

Michaela Flíčková
asistent pedagoga

Baví mě být s dětmi a doufám, že děti baví být se mnou. Jejich pohled na svět mě pořád dokáže okouzlit.

Iva Hlůžeová
pedagog anglického jazyka

Mgr. Martina Hujerová
lektor keramiky

Ráda v dětech rozvíjím fantazii a tvořivost, dávám dětem prostor a tak každý keramický výrobek je skutečný originál.

Lucie Jelínková
pedagog v družině

.

MgA. Alžběta Jenická
asistent pedagoga

Dítě od nás potřebuje pocítit bezpečí a lásku. Vše ostatní pak přirozeně přichází a já jen s radostí sleduji jejich růst.

Mgr. Soňa Joštová
zástupce ředitelky, speciální pedagog, personalista

Různorodost, pestrost a kreativita mě baví na práci s dětmi. Sdílet s dětmi jejich pokroky, radosti i neúspěchy, být pro ně tady a teď i myslet na jejich budoucnost. V ZŠ Na dvorečku u toho nemusíme sedět jenom v lavicích, ale zažíváme tu opravdovost venku, v přírodě, na horách i u vody.

Andrea Kořínková
pedagog

Mám ráda ty momenty, kdy s dětmi táhneme za jeden provaz. Když se děti vzájemně podpoří a pomůžou si, když jsou k sobě otevření a upřímní. Když získají odvahu a  překonají obavy a svoje strachy a posunou se dál. Baví mě jejich hravost, představivost, svébytnost a  pohled na svět.  Inspirují mě tím k vytváření  aktivit a programu pro jejich rozvoj.

Barbora Kročáková
pedagog

"Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.” (Malý princ) Každý by se někdy rád vrátildo dětství. Do doby bezstarostné radosti z okolního světa. Kde jinde se tomu dá přiblížit, než právě mezi dětmi:-) Baví mě s dětmi hledat cesty, kudy se vlastně chtějí v životě vydat. Baví mě pozorovat dětské poznání, že i když půjdeme každý jinudy, můžeme se cestou setkávat.

Mgr. Tereza Koubová
asistent pedagoga

Mým cílem je podpořit svěřené děti v tom, aby ve školním prostředí využívaly svoji zvídavost a chuť k objevování. Vedu je k soustředění, k přijímání úkolů a jejich realizaci i k poznání vlastního učebního stylu. Ráda vidím děti s dostatkem sebedůvěry i disciplíny ke každodenním krůčkům při poznávání světa a využívání svých schopností.

Mgr. Alena Laláková
ředitelka školy

Pracuji jako pedagog a psychoterapeut s orientací na léčbu závislostí. Poznávat a objevovat nové, učit se a hrát si je cesta, po které mě baví jít. Pokud na ní ještě potkám lidi, hory, přírodu, kolo a knihy, jsem nejspokojenější. Ve vztahu k dětem je pro mne důležitý respekt, zdravá míra tolerance, jistota a srozumitelnost. Věřím v sílu jejich fantazie, ze které si stále i v dospělosti mohu trochu brát... a tak si pořád hrát.

Mgr. Dana Lesová 
asistent pedagoga 

Když pozorujeme člověka, vidíme jen  "špičku ledovce", když pozorujeme sami sebe, vidíme i to, co je "těsně pod hladinou". Mě baví pomáhat lidem objevovat celek - všechny myšlenky, pocity, schopnosti a talenty. Když se "objevíme", můžeme sebevědomě žít, tvořit a radovat se.

Mgr. Karolína Mašková pedagog anglického jazyka

Anglickým jazykem žiji a baví mě předávat dětem znalosti ze světa angličtiny. Baví mě učit skrze nejrůznější hry a propojovat témata s jednotlivými předměty.

Bc. Míša Mikulenková
pedagog

“Než baobaby vyrostou, jsou malé.” (Malý princ) Nikdo z nás neví, jak velký strom ze semínka nakonec vyroste, ale naším úkolem je starat se o každé tak dobře, jak nejlépe svedeme. Společně s dětmi hledáme v Jednom stromě cesty, díky kterým mohou bezpečně růst za svým sluncem. Baví mě s dětmi objevovat jejich individuální cesty a sledovat pokroky, kterých dosahují.

Bc. Simona Nováčková
vychovatelka v družině

Jan Kubát
asistent pedagoga

Původně jsem hlavně nechtěl jít na dva roky do armády, tak jsem nastoupil tam, kde mě vzali - na speciální pedagogiku. Zůstal jsem u toho do dnes a moc mě to těší.

Táňa Petryk
asistent pedagoga, pedagog v družině

Život je někdy jedna velká změna a proto jsem před 17 lety přijela do Čech. Jsem vystudovaný pedagog prvního stupně. Pracovala jsem na různých pozicích. V Jednom stromě pracuji sedm let, nyní jako asistent pedagoga. Tuto práci jsem si vybrala, protože mám pozitivní vztah k dětem a baví mě s nimi pracovat. Řídím se heslem „S úsměvem jde všechno líp a všechno zlé je k něčemu dobré.”

Jana Trpáková, DiS
metodik a koordinátor asistentů, asistent

S Jedním stromem jsem provázaná už 13 let, se školkou i školou, nejdříve prostřednictvím svých dětí,  8 let pak  jako asistentka Boženky s SMA a teď i jako metodik a koordinátor asistentů. Protože s tím, jak roste Jeden strom, musíme růst i my. Jsem ráda, že u toho můžu být.

Jindra Válová
asistent pedagoga, lektor lesní družiny

Občas si vzpomenu jak moc se mi nechtělo do školy, jak jsem se bála až mě z toho bolelo břicho.A dala bych všechno za to, abych do školy jít nemusela. A ono to jde i jinak! U nás ve škole! Pracuji jako asistent pedagoga ve třídě a jsem součástí party dospělých,kteří mají respektujicí přístup ke každému dítěti a vycházejí vstříc jejich potřebám. Po práci legraci! A to platí nejvíc pro děti, které se ve škole soustředí a pracují na plné obrátky.  S lesní družinou vyrážíme do okolních lesů, luk a strání, kde se děti mohou vyběhat, vymluvit, vyřádit…program tvoříme podle nálady a ven jdeme i když trochu prší.

Ing. Tereza Vaňhátová
pedagog

Životem mě provází ekologie, kterou jsem vystudovala, pokora k přírodě, úcta k tradicím, obdiv umění. To vše je protkáno láskou k dětem, které považuji za obrovský dar, o které je třeba s láskou pečovat, aby mohly v bezpečí růst a sílit. S dětmi rostu a sílím i já sama a tak si to společně užíváme pod korunou Jednoho stromu.

Mgr. Veronika Vonzová
pedagog anglického jazyka

Mým cílem je nadchnout děti pro jazyk tak, jako jsem se pro něj kdysi nadchla já. Rozvíjet nejen jejich kompetence a hravost, ale i zvídavost a chuť mluvit beze strachu a studu. Největší odměnou jsou mi nebojácné, komunikativní děti, které berou chybu jako parťáka a nástroj pro zlepšení.