Lesní mateřská škola

Na dvorečku

V lese jako u mámy a táty

O LMŠ Na dvorečku

Les je bezpečné místo! A je v něm pořádná zábava. Je to velká herna s množstvím hraček i badatelna, ve které můžeme zkoušet objevovat a učit se. Les je náš domov i nekonečná studnice inspirace a zkušeností.

Jak s dětmi pracujeme?

I když je les náš druhý domov, nezůstáváme jen v něm. Objevujeme i svět měst s jeho kulturním zázemím. Jezdíme do divadel, galerií, muzeí i dalších vzdělávacích institucí. Naší vizí je dítě, které čerpá sílu z prostředí, ve kterém žije, roste vzhůru a zraje uvnitř, dokáže se vyrovnat se změnami – je silné jako strom. 

Vychováváme spokojené, zvídavé a sebedůvěrou naplněné děti, které se nebojí projevit svůj názor, jsou dostatečně odolné, aby zvládly překonávat překážky, empatické a schopné spolupracovat. K tomu nám pomáhá i věkově smíšený kolektiv tříd. 

Víme, že výchova a vzdělávání jsou založené na bezpečném vztahu mezi dítětem, učitelem a rodičem. Pokud se dítě ve školce cítí dobře, jde vzdělávání vlastně samo. A vytvářet bezpečné prostředí umíme!

Jak to děláme?

● Máme ve třídě maximálně 16 dětí ve věku od 3 do 6 let a díky tomu můžeme k dětem přistupovat individuálně. Na konci každého dne víme, jak se dítě ve školce mělo.
● Otevřeně a s citlivostí komunikujeme vše, co se kolem nás děje.
● Nevnucujeme svou pomoc. Ptáme se.
● Vytváříme pravidla společně. Hledáme to, co funguje. Také ovšem víme, že bezpečí tvoří pravidla a jejich dodržování.
● Přijímáme své emoce. Nepopíráme je. Neříkáme dětem, jak by se v danou chvíli měly cítit.
● Víme, že prožitek, zkušenost a názornost je víc než frontální výuka. Nebojíme se dělat věci doopravdy. Pracujeme s nožem, jedeme někam na kole nebo se staráme o naše ovce a králíky. 
● Dáváme dětem důvěru, že “to” zvládnou. Organizujeme například expedici pro předškoláky, kde vystoupají na Sněžku a jsou několik nocí bez rodičů.
● Přirozeně vytváříme podmínky pro řízené vzdělávání i volnou hru. Každý den mají děti k dispozici nabídku různých aktivit i čas na volnou hru.
● Předškoláci se každý den připravují na školu.
● Vedeme s rodiči dialog. Chceme vědět, z jakého prostředí dítě přichází a co je pro něj v životě důležité. K tomu nám pomáhá partnerský vztah s rodiči. 

Co je pro nás důležité?

● Vytvářet prostor pro setkávání s rodiči (slavnosti, besídky, schůzky)
● Být dobrými odborníky na vzdělávání
● Chránit a budovat kladný vztah k přírodě
● Být venku a hýbat se
● Přijímat různorodost světa
● Vychovávat k autonomii
● Ctít tradice a opírat se o rituály
● Učit se s radostí 
● Dovolit si dělat chyby
● Vést děti ke zručnosti, například při rozvoji řemeslných dovedností
● Bezpečně riskovat
● Učit se v reálném prostředí prožitkem
● Otevřeně komunikovat

Spolupracujeme s výborným týmem odborníků, jako jsou speciální pedagogové, logopedové, psychologové a další, kteří nám pomáhají dětem poskytnout veškerou podporu a péči.

Tvoříme tým silný jako strom

Jak se přihlásit?

Jednoduše. Vždy jen v rámci oficiálního zápisu, který probíhá každý školní rok v prvních 14 dnech měsíce května. 

Co zápis obnáší

Vždy 30 dní před daným termínem vkládáme na web organizační informace k zápisu. Ty se mohou každý rok měnit podle toho, kolik dětí můžeme na nový školní rok přijmout, nebo jakou věkovou skladbu dětí ve třídách potřebujeme doplnit. 

K zápisu je nutné přinést vyplněnou žádost, kopii rodného listu dítěte a evidenční list potvrzený od lékaře, ve kterém je označeno, že je dítě řádně očkováno. Potvrzení od lékaře nemusí nosit děti, které nastupují povinnou předškolní docházku. 

Abychom o vašem zájmu o školku věděli, je vhodné vyplnit předběžnou přihlášku. Přihláška není závazná ani nezajišťuje místo pro dítě ve školce. Pomáhá nám i vám, abychom znali předběžný zájem a mohli vám posílat informace o akcích, dnech otevřených branek i zápisu.

Den ve školce

Naším cílem je, aby se vaše dítě těšilo do školky každé ráno.

Školka je otevřena od 8:00 do 15:30 hodin.

Děti do školky mohou přicházet do 8:45 hodin.

Dopoledne je nabité k prasknutí

Mezi 9 a 12 hodinou už je program nabitý. Začínáme den ranním kruhem, po kterém následuje svačinka, kterou si děti nosí z domova. Ranní kruh i svačina mohou probíhat v areálu školky, nebo třeba rovnou v lese. 

Po svačině může následovat tvořivá činnost, společná aktivita, individuální práce nebo volná hra. Záleží na obsahu připraveného tematického plánu, který vychází z našeho školního vzdělávacího programu Rosteme spolu. Řídíme se heslem “Není špatné počasí, jen špatné oblečení.” Většinu času trávíme venku. Pouze pokud je opravdu velký mráz nebo už dlouho padají trakaře, schováme se do jurty.

Po obědě zvolníme

Od 12 do 13 hodin čeká děti oběd. Ty, které jdou po “o”, si mohou rodiče vyzvednout do 13 hodin.

Od 13 do 14 hodin menší děti odpočívají. Poslechnou si pohádku a třeba na chvíli zavřou oči. Předškoláci poslouchají příběh a pak se připravují na školu. Buď každý zvlášť nebo ve skupinkách rozvíjí s učitelem své dovednosti u stolu, v pohybu, venku, při hře.

Od 14 do 15:30 hodin se děti nasvačí, pohrají si a postupně odchází s rodiči domů.

Ceník školného a stravného

Dobré účty dělají dobré přátele. Školné a stravné se hradí vždy do 20. dne kalendářního měsíce, který předchází měsíci, na nějž je platba určena. A co se týče stravného, vyúčtujeme ho do tří měsíců po pololetí. Školné se v případě nepřítomnosti nevrací. Rodiče sourozenců mohou využít sourozenecké slevy.

Cena školného pro školní rok 24/25

Závisí na rozsahu docházky do LMŠ. Pokud dítě bude ve školce celý týden, cena je 8300,- Kč. Čtyři dny vyjdou na 7650,- Kč, tři dny na 6550,- Kč a dva dny na 5450,- Kč.

A co jídlo?

Pokud vaše dítě bude chodit do školky pět dní, strava vychází na 2150,- Kč. Jídlo na čtyři dny je za 1720,- Kč, tři dny vyjdou na 1290,- Kč a dva dny na 860,- Kč.

Slevy a podmínky plateb

Sourozenecká sleva se poskytuje při plné docházce napříč LMŠ Na dvorečku a je u sourozenců 5 %. Sourozenecká sleva napříč LMŠ a ZŠ Na dvorečku při plné docházce činí 5 % u obou sourozenců.

Při pětidenní docházce lze rozložit platbu za jednotlivé měsíce školního roku do 12 měsíců. Školné se platí vždy do 20. dne předchozího měsíce. Je nevratné. Při podpisu smlouvy se platí kauce 100 % z prvního měsíčního školného. Ta je pak uplatněna při nástupu dítěte jako platba na měsíc září. Školné se hradí pouze v průběhu školního roku od září do června.

Stravné je při nepřítomnosti dítěte a řádné omluvě vráceno. Vratky stravného se provádějí 2x ročně do 3 měsíců po skončení pololetí školního roku roku převodem na účet odesílatele. Odhlášení obědů je možné přes rezervační systém do 15:00 předcházejícího dne.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně ceny a nebo chcete jen odhlásit obědy:

Aktuality

Přečtěte si, co je u nás nového, rozhodně se nenudíme a nudit se nebudete ani vy při čtení.

Praktické informace pro rodiče

Omlouvejte dítě či přihlašujte na akce online

Omluvit své dítě z docházky můžete jednoduše přes náš systém Webooker

Po podpisu smlouvy vám do mailu přijdou všechny potřebné údaje pro přihlášení do webookeru. Tento systém umožňuje omluvit vaše dítě z docházky. Pro vratku stravného je nutné děti odhlásit do 15 hodin předchozího dne. Při kratší docházce je možné vybírání náhrad. Náhrady nejsou nárokovatelné. Rezervační systém webooker slouží také k přihlašování na akce konané školami Jednoho stromu (tábory, pobytové akce, kroužky, aj.)

Co s sebou do školky?

Vzhledem k celodennímu pobytu dětí venku je nutné předpokládat, že se dítě umaže a bude nuceno reagovat na případné proměny počasí.

Proto je nutné, aby měly děti vhodné oblečení, které jim umožní radostný pohyb venku bez strachu, že se umažou, promoknou nebo jim bude zima. V lesní školce je v průběhu roku často mokro a blátivo. My máme ale bláto a vodu rádi a dělat s nimi blbinky nás baví!

Harmonogram školního roku
Koukněte, co nás čeká ve školním roce 2023/24.

4. 9. 2023 - hurá, začínáme!
23. 12. 2023 1. 1. 2024 - vánoční prázdniny - snad dostaneme nějaké dárky od Ježíška
a můžeme si užít pohodu s rodinou
28. 6. 2024 - ukončení školního roku - těšíme se na prázdniny!
29. 6. 1. 9. 2024 - hlavní prázdniny - teď máme před sebou celé léto!

A ještě drobný dodatek: Provoz mateřských škol je zajištěn každý pracovní den. Výjimkou jsou státní svátky a období Vánočních prázdnin, kdy probíhá technicko-organizační odstávka.

Jídelníček

JÍDELNÍČEK ŠKOLA 14.-21.6.2024

PÁTEK 14.6.
hrachovka 1a, 1b, 1c, 1d
kuřecí kousky ve vinném těstíčku s těstovinovým salátem 1a, 1b, 1c, 1d, 7

PONDĚLÍ 17.6.
pohanková polévka
halušky se zelím a pečeným kuřecím masem 1a, 1b, 1c, 1d, 7

ÚTERÝ 18.6.
dýňový krém 7
přírodní vepřové karé se šťouchaným bramborem 1a, 1b, 1c, 1d

STŘEDA 19.6.
cizrnový krém 1a, 1b, 1c, 1d, 7
limetkové kuřecí paličky s rýží basmati

ČTVRTEK 20.6.
česnečka 3,7
krůtí prso na smetaně s domácím houskovým knedlíkem 1a, 1b, 1c, 1d, 3, 7

PÁTEK 21.6.
mrkvový krém se zázvorem a kokosovým mlékem
domácí sekaná s bramborovou kaší 1a, 12b, 1c, 1d, 3, 7

Dopolední a odpolední svačinu, včetně pitného režimu,
zajišťují dětem jejich rodiče.

Odkaz na seznam alergenů
Jídelníček na červen

Kalendář akcí

Celoorganizační kalendář Jednoho Stromu

Fotogalerie

Kontaktujte, mailujte, volejte

Kancelář pro stávají rodiče

Zde se o vás kompletně postaráme.

E-mailová adresa: kancelarms@jedenstrom.cz
Telefonní číslo:
774 344 815

Kontakty na jednotlivé školky

Zástupce ředitele Lety Dominika Tomanová
Telefonní číslo: 739 455 534
E-mail: dominika.tomanova@jedenstrom.cz

Zástupce ředitele Lipence Renáta Vonzová
Telefonní číslo: 774 989 498
E-mail: renata.vonzova@jedenstrom.cz

Noví zájemci a tvorečkové z veřejnosti

Zavolejte ředitelce školy, pokud máte dotazy týkající se nových zájemců, nebo nápady co bychom mohli dělat lépe či si chcete popovídat o škole, obraťte se na ředitelku školy.

Mgr. Alenu Laláková
E-mail:
reditelka@jedenstrom.cz
Telefonní číslo 777 258 450

Tak ještě ty oficiální kontakty

Údaje k základní a mateřské škole Na dvorečku.

Adresa: Karlštejnská 253, 252 28 Černošice.
IČO školy je: 06 159 401
IZO je: 181111616
Datovou schránkou školy je: jsvt7sc

A s e-mailovou adresou skola@jedenstrom.cz


Důležité odkazy