Parohy, ocásky, peříčka, (Vlčáci)

Škola

Vlčáci a jejich druhá tvář

Ranní kroužky u nás nejsou jen formalitou, ale důležitým prostorem, ve kterém lze se spolužáky sdílet cokoli. Třeba i přírodovědné zajímavosti.

Autor: Vlčáci


V tomto týdnu měly naše ranní kroužky podobu skoro až přírodovědných přednášek. Vlčáci přinesli několik pokladů, které při svých toulkách přírodou objevili a my si tak důkladně mohli prohlédnout jelení parohy, roh z kamzíka nebo také slepýší ocásek. V průběhu týdne se nám sešlo i několik druhů ptačího peří. Bylo tedy co obdivovat. Kromě soukromého bádání jsme se zapojili i do bádání společného. Společně s Veveřáky jsme se sešli k objevování povrchu České republiky, abychom sehnali dostatek informací k tvorbě vlastních učebních pomůcek. Práce nám šla od ruky a ačkoli ještě nemáme úplně hotovo, můžeme být poměrně dosti spokojení. V závěru týdne jsme u rukodělných prací potrápili hlavně svou trpělivost a taky obratnost rukou, ale pššššt, je to zatím ještě trochu tajemství :-D.

V anglickém jazyce Vlčáci soutěžili ve skupinách ve hře Running dictation. Ve hře Tik tak bum si zopakovali slovíčka zaměřené na zvířata, jídlo, části těla atd. Každý Vlčák si vyzkoušel různé role a otázky What's your name? How old are you? How are you? Have you got a brother or sister? What's your favourite animal? What's your favourite colour?


Chcete článek sdílet?