Podzim, Martin, světlo, poezie a Koumáci

Škola

Podzim, Martin, světlo, poezie a Koumáci

Autor: Koumáci


Tak jako se Martin rozdělil se žebrákem o svůj plášť, tak jsme se i my dělili s ostatními. Vyrobili jsme si lampiony na společný průvod světel, kterého v přírodě právě nyní rychle ubývá. Upekli jsme voňavé rohlíčky a na slavnosti jsme zkusili odvážně najít někoho, koho známe méně a právě s ním se podělit o rohlíček, o úsměv i o světlo v našich srdcích. Oheň, rohlíčky, polévka a společné bytí, to byla čtvrteční krásná a milá svatomartinská slavnost.

V pátek proběhlo školní kolo recitační soutěže, kde Adam a Tonda skvěle reprezentovali naši třídu Koumáků a my ostatní si užili trochu kultury.

Ověřování z matematiky i z češtiny máme také zdárně za sebou a pokračujeme dál. Při angličtině jsme se zase posunuli dál a rozhodně nezahálíme. Začínáme číst a psát 6 základních barev (red, blue, yellow, green, orange, pink), opakujeme slovíčka z 2.lekce - in the classroom (a clock, a teacher, a pen, a pencil, a pencil case, a ruler, a table, a chair, a book). Učíme se slovíčka "my", "your", zažíváme si fráze "This is...", konkrétně "This is my pen, this is your book" apod, a "I can see...". Snažíme se je i aktivně používat.


Chcete článek sdílet?