Vrabčáci ve středověku

Škola

Pokračujeme v započatém tématu, kdy se snažíme zefektivňovat své vyhledávání informací v textu. Využíváme k tomu vlastivědné texty, učíme se pracovat s jízdními řády, čteme popisky v muzeu a v matematice se snažíme řešit komplikovanější slovní úlohy. Vždy vyhledáme to nejpodstatnější a uvědomujeme si, že pro každého může být to důležité něco jiného.

Moc hezkým momentem uplynulého týdne bylo muzicírovaní ve skupinkách, kdy si děti vyzkoušely na jednoduchých melodických nástrojích (boomwhakery a metalofon) zahrát melodii vybrané písně a někteří Vrabčáci se na chvilku stali dirigenty. V pátek jsme se vydali do Prahy, konkrétně do Domu U Zlatého prstenu. Cestou jsme si ukazovali různé architektonické slohy, zaměřili jsme se především na gotické prvky. Tentokrát byl v galerii pro nás nachystán skvělý lektorský program "S archeologií do středověku".

Děti si upevnily mnoho znalostí o středověku a kromě toho si vyzkoušely z měděných drátků vyrobit záušnice, psaly husím brkem a vytvořily si pomocí pečetního vosku pečeť. A vědéli jste, že na dvoukoruně je gombík?Chcete článek sdílet?