Kvete láska

Lesní MŠ Na dvorečku

Kvete láska

Autor: Petra Němcová


Kvetou sněženky. Kvetou talovíny. Kvetou krokusy. Kvetou sedmikrásky. Kvete láska. Ve vzduchu je cítit jaro, na keřích pučí první lístky, sluníčko nabírá na síle, poprvé po dlouhé době sundaváme čepice a rozepínáme bundy. Nádech. Výdech. Ještě nespěchejme.

V úterý vrcholí masopust. Oslavujeme stylově na návštěvě habrováckého tatínka v Řevnicích, kterému koukáme pod ruce při výrobě párečků. Další moudra do sbírky našeho učení o řemeslech a povoláních. Koukání je prima, ale co teprve ta chuť! Na vlastní jazýčky ochutnáme hotové párky hned následující den, kdy už má sice začínat ten pravý půst...ale o den si jej posuneme a uděláme si společně s Habráčky hostinu. :-) Půst totiž neznamená jen střídmost v jídle, ale je to i čas větší citlivosti vůči ostatním, čas dobrých skutků a spravedlnosti. A o to se snažíme.

Jémine, domine, masopust pomine.

Jémine, domine, masopust pryč!

Zpíváme si O jitrnici a O vrabci. Slavíme narozeniny. Svačíme dort. Skládáme koláče, které nemají mák ani povidla, zato mají čísla. Hrajeme Cukr, káva, limonáda. Klouže nám to na blátě. Stromům děláme obličeje. Les zdobíme srdíčky z mouky - najít místo, kde se srdíčko bude výjimat, přiložit šablonku, posypat moukou - kvete láska. V šatně nám vykvetl strom Miláčkovník. Co má kdo z nás opravdu rád? Stromy, babičku, koukání na televizi, své psy, spaní, praní se, odpočívání... Počtěte si na stromových lístcích. Zamýšlíme se pak ještě hlouběji. Co je to mít rád? Co mám rád na sobě? Koho mám rád? Kvete láska. Čtvrtek patří keramice, těšit se můžete na lišky s bílými bříšky. Předškoláci se pouští do složitějších forem ve 3D provedení.

V pátek je Dvoreček prázdný, zůstávají jenom koníci, ovečky, králíci a dvě nová morčata. Všechny děti putují vlakem a tramvají až na ostrov Kampa. Pam-pa-dam-pa-dam-pa. V muzeu nás provedou programem Kufřík z Francie. Rozšiřujeme si obzory za hranice. I hřiště mají v Praze prima a navíc už skoro není zima! Kvete láska.


Chcete článek sdílet?