Ledovo

Lesní MŠ Na dvorečku

Ledovo

Den a led. Led a den. Leden. Je lednovo. Je ledovo.

Autor: Petra Němcová


Mrzne jen to praští. Přidáváme další vrsvy oblečení, dvoje rukavice na sobě se hodí. Držíme se v pohybu. Zamrzá všechno kolem - kaluže, voda v kyblíčcích, pískoviště... Jenom voda v Kejné je pořád divoká. A taky úsměvy nám nezamrzly. Tisíce krystalků jinovatky, ledové květy v oknech, vyfouknuté bubliny mrznoucí v letu, galerie ledových obrázků, svícny jako ze skla - ale z ledu. Křehkotvrdá pomíjivá krása.

Hrajeme "Na mrazíka", zvířátkům v lese přilepšujeme kaštany, kontrolujeme, jestli je našla, ještě ne... Probíháme slalomy a opičí dráhy, bavíme se pantomimou, vaříme v kuchyňce "jako" a pečeme v jurtiče "doopravdy". Voňavé rohlíky si dáváme k odpolední sváče. Zkoušíme, jak vypadá svět obráceně a jak se po takovém světě chodí. Vzájemně jsme si průvodci a ochránci. Otočení Dvorečku vzhůru nohama nám zprostředkují kouzelné brýle. Zážitek. Hodně si topíme v kamnech, nahříváme si boty, rukavice, nohy i ruce. Stavíme z kostek, stříháme vločky, posloucháme pohádky, slavíme narozeniny. Vyrážíme vlakem do Černošic a zpět, počítáme zastávky, určujeme směr Praha a směr Beroun. Druhé letošní kočkování s Original Play v Sokole pro předškoláky a druhá letošní návštěva lipenecké školky pro malíčky. Na konci týdne se projdeme jurtou bosky, abychom se dozvěděli něco více o svém těle, paní fyzioterapeutka je naší průvodkyní.

V pátek opouštíme ledově krásný Dvoreček bez bláta na oblečení a koukáme na počasí, jestli nám mrazivá nádhera ještě vydrží...


Chcete článek sdílet?