LMŠ společně na Dvorečku

Lesní MŠ Na dvorečku

LMŠ společně na Dvorečku

Krákorala stará vrána, krákorala na havrana: "Milý strýčku havrane, kdy už jaro nastane?"

"Hu, hu, hu! Jaro už je tu! Hu, hu, hu! Jaro už je tu!"

Autor: Petra Němcová


Slunce už hřeje. Země voní. Tráva se zelená. Vylézají mloci. Kvetou kytky i keře. Brzy budou na Dvorečku jehňata. Našlapujeme polehoučku. Jaro je ve vzduchu.

Trochu jiný týden. Týden školkového lyžáku, kdy máváme do Krkonoš k Černé hoře, kde lze ještě najít sníh, na kterém jedna naše část projíždí slalomy na lyžích i na bobech. Na Dvorečku je to týden pospolitý. Habrovácko-stodolácký. Dohromadný. Tady už sníh hledat marno, čas plyne v jarním rytmu. Nejvíce sil věnujeme přípravám na slavnost. Zdobíme si prostor, uklízíme kolem ohniště, sbíráme šnečí ulity, navlékáme z nich Moraně korále. Chystáme zpěvníčky, ve kterých jsou zapsané všechny jarní písničky, které v posledních týdnech zní. Vrby se nám zelenají, Vozilo se na jaře, Neseme Moranu, Hřej sluníčko hřej, Udělám si píšťaličku, Travička zelená... Hrajeme na Žalmana, skoro už tradiční taškařice veselice, kterou si zpříjemníme čas i s Vámi rodiči na slavnosti.

Ráno, když je ještě chlad, protahujeme a zahříváme si těla, stoupáme do kopců za výhledy, putujeme k vodárně pozdravit mloky, běžíme si pohrát na louku na našem nejmilejším lezacím stromě a někdy taky zůstáváme celý den na Dvorečku, protože hrát si "jen tak" jde teď na jaře tak nějak snadněji. Volná hra má v našem dni důležité místo.

Hodně jsme se sžili, navázali rozhovory a možná i přátelství napříč Dvorečkem, pobyli v obou jurtách, okusili, že děláme věci podobně i trochu jinace, po ránu se občas trochu ostýchali, ale celkově jsme se navzájem obohatili a ujistili se, že to spolu umíme. Teď už budeme vyhlížet návrat lyžníků a příští týden se zase všichni potkáme ve velkém ranním kruhu. A možná se budeme spolčovat mnohem více, protože nám to spolu jde. :-) Třeba na jarní slavnosti! Juch!


Chcete článek sdílet?