My 3(cet) králové jdeme k Vám...

Lesní MŠ Na dvorečku

My 3(cet) králové jdeme k Vám...

... štěstí, zdraví vinšujem Vám!

Autor: Petra Němcová


Vítáme se v novém roce, třeseme si pravačkami, přejeme si zdraví. Náš milý Dvoreček je na první pohled stejný, jako když jsme jej v prosinci opouštěli, a přece je v lednu trochu jiný. Slavnostní předvánoční náladu vystřídala slavnostní nálada novoroční.

Putujeme lesem na oblíbená místa, hrajeme si volně, pracujeme s noži a škrabkami, odvážně a rovnovážně šplháme po laně, překonáváme rozvodněný potok skorosuchou nohou, stavíme domečky pro sebe i lesní skřítky. Nový rok oslavujeme "ohňostrojem" v mandarince. :-) Probíráme novoroční předsevzetí. Hrajeme tichou poštu a skoro vždycky dojde úplně jiné slovo, než jaké jsme vyslali. Budeme hrát ještě. Nalézáme poklady! Zimující střevlíky v lesklém modrém kabátku. Netopýří trus v kmenu staré olše. Všímáme si maličkostí. A jedna "maličkost" se nám přistěhovala na Dvoreček do ohrady - minikoník. Vítej u nás!

Štěstí, zdraví, dlouhá léta my jsem k Vám přišli z daleka.

Z daleka je cesta naše, do Betléma mysl naše.

Celým týdnem nám zní tříkrálové koledy. My Tři králové, Fanfrnoch, Den přeslavný...Čteme a vyprávíme si pověst o Třech králích, kteří na obloze objevili novou zářivou hvězdu, která je dovedla až do dalekého Betléma, aby se mohli poklonit malému Ježíškovi a podarovat ho zlatem, myrhou a kadidlem. Víme, že jej neprozradili zlému králi Herodovi a povídáme si o tom, jak se svátek Tří králů slaví dnes. Zdobíme si tříkrálové koruny, barvíme komety. Celotýdenní ladění završujeme pátečním koledováním pro Charitu ČR, kdy nás skoro třicet malých králů nejde přehlédnout a na konci dne můžeme s hrdostí předat vybrané penízky potřebným. Kolemjdoucí podarováváme vlastnoručně vyrobenými přáníčky a od srdce zpívanými písničkami.

A my všichni vystupujem a nový rok Vám vinšujem!


Chcete článek sdílet?