Vánoční nastává čas

Lesní MŠ Na dvorečku

Vánoční nastává čas

Slyš, koledu si dítě zpívá, hlas má trochu tklivý,

však v jablku se hvězda skrývá, budem dlouho živí.

Autor: Petra Němcová


Na Dvorečku, v lese i na louce je poklidno. Ráno i večer růžová obloha. Příroda se zdobí jinak než sněhem. Ke konci týdne duje silný vítr a poletují kapky deště. Vnitřní klid a slavnostní nálada v nás zůstává. Přichází Vánoce!

Běháme lesem a lovíme jmelí. Jezdíme po suchém listí jako po skluzajdě. Šplháme za výhledy a koulíme se z kopce. Nastavujeme tváře zimnímu sluníčku na louce. Zpíváme. Zpíváme. Zpíváme. Adventní písně a koledy. Nejkrásněji zní v kostele sv. Mořice, který je ve slavnostním nazdobeném vánočním kabátku. Postojíme pod obrazem Panenky Marie, nasloucháme příběhu o jejím putování. Prohlédneme si betlém, přispějeme do kasičky. Náš lesní betlém uklízíme do sucha.

Hodně tvoříme - papírové řetězy, andělíčky, kapříky. V teple jurty je nám příjemně. Při odpočinku posloucháme Vánoční pohádky, adventní příběhy nám zní do snů. Oslavujeme slunovrat. Po nejdelší noci přijde nový den. A další o kousíček delší. A další zase o kousek... Obdarováváme zvířátka v lese jedlou ovocno-zeleninovou mandalou.

Loučíme se v tomto roce, těšíme se na další, vyslovujeme svá přání a tužby, nechť se nám alespoň některá vyplní.

Šťastné a veselé!

Bim bam, bim bam, zní z věží a sněží.

Bim bam, bim bam, už vánoční nastává čas!


Chcete článek sdílet?