Želvy a dravci

Lesní MŠ Na dvorečku

Želvy a dravci

Petr Opavský


Chtěli jsme předškolákům usnadnit jejich návrat ze Sněžky, a tak jsme všichni vyrazili na celodenní výlet k berounské kapličce. Od nádraží je to daleko a v poslední fázi i pěkný krpál. Odměnou nám byly krásné výhledy a setkání s exotickými zvířátky. Ve Chtěli jsme předškolákům usnadnit jejich návrat ze Sněžky, a tak jsme všichni vyrazili na celodenní výlet k berounské kapličce. Od nádraží je to daleko a v poslední fázi i pěkný krpál. Odměnou nám byly krásné výhledy a setkání s exotickými zvířátky. Ve skleníku jsme našli želvy. Krmí se žížalami. Polhadili jsme si hada, byl krásně hladký a suchý. Poslechli jsme si malého krokodýla, jak volá mámu. Pozorovali jsme nehybné velké želvy, jejichž rod pamatuje ještě dinosaury. Ty jsme pak přes šablony kreslili.

Výprava za mloky k vodojemu začala objevem jediného mločího batolete. Vzápětí jsme ale odhalili zbytky vyhořelé chaty pohřbené pod kamením. Co napovídá blízký pomníček Káti Lexové? Naše pátrání bude pokračovat, až se lépe vybavíme.

Slavíme narozeniny ve znamení vah. Dort byl též pečlivě vážen, nebyly v něm žádné ořechy, jen jablka a hrušky, pudink a piškoty.

Šetření u pomníčku přineslo vykopávky: hrnec, čajník, plechový kbelík, spečenou kominickou štětku. Kamna a sporáček.

Nakonec přiletěli dravci. Zatížili jsme se svačinou. Nikoho neodnesli.


Chcete článek sdílet?